Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

HISTORIA POLSKI W LEGENDACH

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "HISTORIA POLSKI W LEGENDACH"— Zapis prezentacji:

1 HISTORIA POLSKI W LEGENDACH
WebQuest przeznaczony jest dla uczniów klasy I-III szkoły podstawowej Autorką WebQuestu jest Agata Wójcicka

2 Wprowadzenie Jesteś Polakiem. Dużo wiesz już o Polsce.
Podczas wycieczek, z książek, opowieści różnych osób, poznałeś fragmenty historii naszego kraju. Z pewnością znasz także wielu sławnych Polaków. Tym razem zapraszam do zabawy w poszukiwaczy podań i legend o naszej ojczyźnie.

3 Zadania Pracując w grupach odkryjecie tajemnice legend polskich.
Wyszukacie i poznacie treść najbardziej znanych legend ; Zachęcicie innych do zapoznania się z treścią tych opowieści; Stworzycie stronę tytułową legend; Zaprezentujecie samodzielnie przygotowane lub wyszukane w Internecie ilustracje oraz plan wydarzeń do wylosowanych legend; Rozpowszechnicie polskie legendy w czasie Dnia Nauki w naszej szkole przygotowując krotką. prezentację

4 Proces Aby w pełni odkryć i jak najszerzej rozpowszechnić polskie legendy wykonacie następujące czynności: Dzielicie się na 4 osobowe grupy Wybieracie lidera w każdej grupie Lider wylosowuje legendę do opracowania przez grupę Wyszukujecie tekst i zapoznajecie się z treścią wylosowanej przez waszego lidera legendy Szukacie ilustracji, zdjęć miejsc w Polsce związanych z daną legendą Wykonujecie rysunki dotyczące danej legendy Zdobyte informacje, rysunki umieszczacie w dokumencie Word Tworzycie wspólne prezentacje ze zgromadzonego materiału.

5 Będziemy wybierać wśród legend

6

7 Ewaluacja Z tabeli zamieszczonej poniżej dowiecie się w jaki sposób oceniona zostanie aktywność i efekty pracy każdego z was. PUNKTY DO ZDOBYCIA 2 3 4 5 Zdobyta wiedza Umiesz wymienić najbardziej znane polskie legendy Umiesz opowiedzieć wybraną legendę Kojarzysz miejsca z legendami Umiesz barwnie opowiedzieć legendy Sposób przedstawienia informacji Wykonujesz rysunek zawierający szczegóły dotyczące legendy Wyszukujesz potrzebna ilustrację lub rysunek i wklejasz do dokumentu Tworzysz plan wydarzeń i stronę tytułową Uczestniczysz w przygotowaniu prezentacji. Wykorzystanie dostępnych materiałów Wykorzystujesz jedynie niezbędne pomoce do realizacji działań Starasz się urozmaicić stosowane pomoce Wykorzystane przez ciebie pomoce uatrakcyjniają efekty pracy grupy Zaproponowane przez ciebie pomysły wykorzystane do prezentacji legend sprawiają, że prezentacja jest bardzo efektowna. Praca w grupie Mało angażujesz się w pracę grupy Starasz się pomóc, ale nie proponujesz własnych pomysłów Twoje pomysły zyskują akceptację grupy Kierujesz pracą grupy

8 PODSUMOWANIE Dzięki projektowi dzieci mogły poznać legendy polskie i miejsca z nimi związane. Mogły także doskonalić umiejętność pracy w grupie oraz zdobyć umiejętności potrzebne do wyszukiwania informacji. Na podkreślenie zasługuje tutaj praktyczne wykorzystanie pracy uczniów poprzez stworzenie prezentacji mulimedialnej, do obejrzenia w czasie Dni Nauki. Jest to wspaniała okazja nie tylko do propagowania polskiej kultury, ale także kształtowania wyobraźni wśród uczniów.

9 UWAGI Realizacja tego projektu będzie rozłożona w czasie i będzie obejmować klasy I-III. Grupy są zróżnicowane wiekowo, co powoduje zaangażowanie także młodszych dzieci.

10 ZASOBY I ŹRÓDŁA http://pl.wikipedia.org/wiki/Legenda


Pobierz ppt "HISTORIA POLSKI W LEGENDACH"

Podobne prezentacje


Reklamy Google