Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

F ERIE Z IMOWE W O DDZIALE DLA DZIECI M IEJSKIEJ B IBLIOTEKI P UBLICZNEJ W Ż ARACH.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "F ERIE Z IMOWE W O DDZIALE DLA DZIECI M IEJSKIEJ B IBLIOTEKI P UBLICZNEJ W Ż ARACH."— Zapis prezentacji:

1 F ERIE Z IMOWE W O DDZIALE DLA DZIECI M IEJSKIEJ B IBLIOTEKI P UBLICZNEJ W Ż ARACH

2

3 F ERIE Z IMOWE W MBP Ż ARY Wprowadzenie do zajęć. Krótka prezentacja Oskara Kolberga, jego zasług dla kultury polskiej oraz charakterystyka roku, 2014 jako Roku Oskara Kolberga.

4 F ERIE Z IMOWE W MBP Ż ARY Zajęcia plastyczne Klapok, czyli wycinanka ludowa.

5 F ERIE Z IMOWE W MBP Ż ARY Gra w przysłowia, czyli zajęcia plastyczno- literacki polegające na poznawaniu i przetwarzaniu znanych przysłów na historyjkę komiksową.

6 F ERIE Z IMOWE W MBP Ż ARY Tańce ludowe –pokaz najbardziej znanych tańców wywodzących się z kultury ludowej oraz układanie własnych układów tanecznych.

7 F ERIE Z IMOWE W MBP Ż ARY Zabawy ludowe- dzieci poznają zabawy ruchowe, w które bawiły się dzieci w dawnych wiekach a opisane przez Kolberga w jego dziełach np. Złota kula, Żuraw i gąska, Zajączek pod miedzą.

8 F ERIE Z IMOWE W MBP Ż ARY Wymyślamy scenariusze własnych zabaw i gier.

9 F ERIE Z IMOWE W MBP Ż ARY Spotkanie z panią Edytą Świruk przedstawicielem Punktu Informacji o Unii Europejskiej w Żaganiu.

10 F ERIE Z IMOWE W MBP Ż ARY Przygotowywanie projektów stroi ludowych. Stroje ludowe.

11 F ERIE Z IMOWE W MBP Ż ARY Teraz trzeba wykonać najlepsze stroje według projektów.

12 F ERIE Z IMOWE W MBP Ż ARY Migdałowy król Przygotowanie ciast, które potem posłużą do wyboru migdałowego króla i królowej.

13 F ERIE Z IMOWE W MBP Ż ARY Migdałowy król Przygotowanie ciast, które potem posłużą do wyboru migdałowego króla i królowej.

14 F ERIE Z IMOWE W MBP Ż ARY Chwila przyjemności i pysznej zabawy podczas jedzenia tortów i koronacja.

15 F ERIE Z IMOWE W MBP Ż ARY Chwila przyjemności i pysznej zabawy podczas jedzenia tortów i koronacja.

16 F ERIE Z IMOWE W MBP Ż ARY Kolberg w sieci-zajęcia w Pracowni Multimedialnej. O Oskarze Kolbergu można mówić w sposób bardzo nowoczesny.

17 F ERIE Z IMOWE W MBP Ż ARY Kolberg w sieci-zajęcia w Pracowni Multimedialnej. O Oskarze Kolbergu można mówić w sposób bardzo nowoczesny.

18 F ERIE Z IMOWE W MBP Ż ARY Podsumowanie i zakończenie ferii w bibliotece. Spotkanie z etnografem Mariuszem Pękalą.

19 F ERIE Z IMOWE W MBP Ż ARY Podsumowanie i zakończenie ferii w bibliotece. Spotkanie z etnografem Mariuszem Pękalą.

20 F ERIE Z IMOWE W MBP Ż ARY Ludowa mapa Polski-zadanie plastyczno- literackie, przygotowujemy kolaże plastyczne z najbardziej znanymi regionami kultury ludowej

21 F ERIE Z IMOWE W MBP Ż ARY

22

23

24 To, co najbardziej lubimy, rozstrzygnięcie konkursów feryjnych na pracę ilustrującą powiedzenie Kolberga Lepsza swoja strzecha niż cudze pałace oraz plebiscytu na Najaktywniejszego Uczestnika Ferii w Bibliotece.

25 F ERIE Z IMOWE W MBP Ż ARY To, co najbardziej lubimy, rozstrzygnięcie konkursów feryjnych na pracę ilustrującą powiedzenie Kolberga Lepsza swoja strzecha niż cudze pałace oraz plebiscytu na Najaktywniejszego Uczestnika Ferii w Bibliotece.

26 F ERIE Z IMOWE W MBP Ż ARY To, co najbardziej lubimy, rozstrzygnięcie konkursów feryjnych na pracę ilustrującą powiedzenie Kolberga Lepsza swoja strzecha niż cudze pałace oraz plebiscytu na Najaktywniejszego Uczestnika Ferii w Bibliotece.


Pobierz ppt "F ERIE Z IMOWE W O DDZIALE DLA DZIECI M IEJSKIEJ B IBLIOTEKI P UBLICZNEJ W Ż ARACH."

Podobne prezentacje


Reklamy Google