Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Berlin Calling reż. H. Stohr Niemcy 2008. Twórczość / kreatywność twórczość to proces prowadzący do nowego wytworu, który jest akceptowany jako użyteczny.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Berlin Calling reż. H. Stohr Niemcy 2008. Twórczość / kreatywność twórczość to proces prowadzący do nowego wytworu, który jest akceptowany jako użyteczny."— Zapis prezentacji:

1 Berlin Calling reż. H. Stohr Niemcy 2008

2 Twórczość / kreatywność twórczość to proces prowadzący do nowego wytworu, który jest akceptowany jako użyteczny lub do przyjęcia dla pewnej grupy w pewnym okresie. kreatywność przejawia się zwykle w jakiejś formie obserwowalnego zachowania, polegającego na produkcji nowych i wartościowych wytworów (np. wierszy, utworów literackich, dowcipów kabaretowych), przy czym niekiedy wytworem może być samo zachowanie (np. w wypadku twórczości choreograficznej), to cecha osoby. każda jednostka posiada twórczy potencjał!!! Źródło: (Nęcka, 2003).

3 Wyobraźnia zdolność do tworzenia w umyśle obrazów tego, co nieobecne, czego się dotąd nie doświadczyło lub tego, co nie istnieje; fantazja, imaginacja

4 Inspiracja natchnienie, twórczy zapał. impuls, bodziec, wpływ, który stał się przyczyną czyjegoś działania, zrobienia czegoś; wywarcie (wywieranie) wpływu na kogoś, poddanie (poddawanie) myśli, sugestia

5 Znani twórcy

6 Janis Joplin ur. 19 I 1943 w Port Arthur (Teksas) w USA, zm. 4 X1970 w Los Angeles) Amerykańska piosenkarka rockowa, soulowa i bluesowa, autorka tekstów. Przyczyną śmierci było ostre zatrucie heroinowo-morfinowe w wyniku wstrzyknięcia nadmiernej dawki.

7 Jim Morrison ur. 8 XII1943 na Florydzie, zm. 3 VII 1971 w Paryżu Poeta i piosenkarz rockowy znany najlepiej jako wiodący wokalista i twórca tekstów psychodeliczno- rockowej grupy The Doors. Epizodycznie także prozaik, aktor, reżyser filmowy i scenarzysta. Okoliczności śmierci artysty od początku były źródłem licznych spekulacji. Najbardziej prawdopodobna wydaje się teoria, że Morrison zmarł z powodu przedawkowania heroiny.

8 Adam Goldstein Jeden z najpopularniejszych amerykańskich DJ-ów, pseudonim DJ AM. 36-letni artysta najprawdopodobniej przedawkował narkotyki.

9 Stanisław Ignacy Witkiewicz ps. Witkacy 24 II 1885 w Warszawie, zm. 18 IX 1939 w Jeziorach Polski malarz, fotografik, pisarz, dramaturg i filozof. Eksperymentów z "zakazanymi" substancjami Witkiewicz dokonywał w czasie pobytu w Rosji, gdzie odkrył ich stymulujący wpływ na wyobraźnię i powiększenie możliwości artystycznych pod wpływem narkotyków. Eksperymenty narkotyczne miały katastrofalny wpływ na jego zdrowie i w wieku lat pięćdziesięciu Witkacy miał problemy zdrowotne typowe dla wieku podeszłego.

10 zapraszamy na film www.nhef.pl znajdź nas na facebooku!


Pobierz ppt "Berlin Calling reż. H. Stohr Niemcy 2008. Twórczość / kreatywność twórczość to proces prowadzący do nowego wytworu, który jest akceptowany jako użyteczny."

Podobne prezentacje


Reklamy Google