Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

KLUB WIBRACJE. Jest to inicjatywa rodziców przy ZPSM nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie. Jej celem jest ukazanie muzyki w szerokim kontekście.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "KLUB WIBRACJE. Jest to inicjatywa rodziców przy ZPSM nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie. Jej celem jest ukazanie muzyki w szerokim kontekście."— Zapis prezentacji:

1 KLUB WIBRACJE

2 Jest to inicjatywa rodziców przy ZPSM nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie. Jej celem jest ukazanie muzyki w szerokim kontekście nauk ścisłych i przyrodniczych, a głównie matematyki i fizyki. Głęboka tradycja tego typu myślenia sięga Szkoły Pitagorejskiej, czy - w czasach nam bliższych - średniowiecznego ujęcia w tzw. septem artes liberales, a konkretnie quadrivium, gdzie muzyka w jednym rzędzie występowała obok geometrii, arytmetyki i astronomii jako forma emanacji liczby w czasie.

3 Zdaniem inicjatora działalności klubu współczesna edukacja muzyczna cierpi na poważny deficyt wynikający z braku prób twórczego powrotu do tych korzeni. Brakuje też popularyzacji wśród młodzieży fundamentalnych teorii fizycznych, czyli teorii względności i mechaniki kwantowej. Symptomatyczny jest fakt, że dwaj ojcowie tych obu dziedzin - Albert Einstein i Max Planck - byli utalentowanymi i praktykującymi muzykami...

4 Klub małymi kroczkami próbuje pobudzić wrażliwość uczniów, rodziców i nauczycieli na tę problematykę. Najbardziej spektakularnym wydarzeniem był zorganizowany dla całej szkoły "Dzień muzyki i fizyki" wspólnie z Kołem naukowym "Muzyka i Akustyka" studentów fizyki Politechniki Warszawskiej. Prócz tego cenne były np. wspólne wyjścia do Planetarium na wykłady i projekcje. Wszystkie inicjatywy były bardzo dobrze przyjęte przez dzieci i młodzież, więc jest naturalna potrzeba kontynuacji i rozszerzania działalności klubu. Waldemar Miksa rodzic, inicjator działalności Klubu "Wibracje"


Pobierz ppt "KLUB WIBRACJE. Jest to inicjatywa rodziców przy ZPSM nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie. Jej celem jest ukazanie muzyki w szerokim kontekście."

Podobne prezentacje


Reklamy Google