Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

29. Kultura życia, kultura śmierci

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "29. Kultura życia, kultura śmierci"— Zapis prezentacji:

1 29. Kultura życia, kultura śmierci
„A wreszcie rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam, niech panuje nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym, nad bydłem, nad ziemią i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi! Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył”.

2 i zamieszkało wśród nas i oglądaliśmy Jego chwałę”.
29. Kultura życia, kultura śmierci „W Nim było życie, a życie było światłością ludzi(…) A Słowo stało się Ciałem i zamieszkało wśród nas i oglądaliśmy Jego chwałę”. (J 1,4.14) „Ja przyszedłem po to, abyście życie mieli i mieli je w obfitości”. (J 10,10)

3 Człowiek jest powołany do pełni życia!
29. Kultura życia, kultura śmierci Człowiek jest powołany do pełni życia!

4 Człowiek jest powołany do pełni życia!
29. Kultura życia, kultura śmierci Człowiek jest powołany do pełni życia! Życie ludzkie jest rzeczą świętą i nienaruszalną!

5 29. Kultura życia, kultura śmierci

6 29. Kultura życia, kultura śmierci

7 29. Kultura życia, kultura śmierci

8 29. Kultura życia, kultura śmierci

9 29. Kultura życia, kultura śmierci

10 29. Kultura życia, kultura śmierci

11 „O Maryjo, jutrzenko nowego świata,
29. Kultura życia, kultura śmierci „O Maryjo, jutrzenko nowego świata, Matko żyjących, Tobie zawierzamy sprawę życia: spójrz, o Matko, na niezliczone rzesze dzieci, którym nie pozwala się przyjść na świat, ubogich, którzy zmagają się z trudnościami życia, mężczyzn i kobiet – ofiary nieludzkiej przemocy. starców i chorych zabitych przez obojętność albo fałszywą litość. Spraw, aby wszyscy wierzący w Twojego Syna potrafili otwarcie i z miłością głosić ludziom naszej epoki Ewangelię życia. Wyjednaj im łaskę przyjęcia jej, jako zawsze nowego daru, radość wysławiania jej z wdzięcznością w całym życiu oraz odwagę czynnego i wytrwałego świadczenia o niej, aby mogli budować wraz z wszystkimi ludźmi dobrej woli cywilizację prawdy i miłości na cześć i chwałę Boga Stwórcy, który miłuje życie”. (św. Jan Paweł II)


Pobierz ppt "29. Kultura życia, kultura śmierci"

Podobne prezentacje


Reklamy Google