Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Na czterech łapach. „Koty żyją w naszych domach, nie zatraciwszy swojej dzikości” „Nikt tak nie docenia geniuszu zawartego w twoich słowach jak twój pies”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Na czterech łapach. „Koty żyją w naszych domach, nie zatraciwszy swojej dzikości” „Nikt tak nie docenia geniuszu zawartego w twoich słowach jak twój pies”"— Zapis prezentacji:

1 Na czterech łapach

2 „Koty żyją w naszych domach, nie zatraciwszy swojej dzikości” „Nikt tak nie docenia geniuszu zawartego w twoich słowach jak twój pies”

3 W Polsce wciąż jest dużo czekających na pomoc porzuconych zwierząt. Przepełnione schroniska potrzebują wsparcia, by móc zapewnić godziwe warunki swoim podopiecznym.

4 Jak tego dokonać? Plan niesienia pomocy schroniskom dla zwierząt

5 Problem 1: Brak chętnych osób do adopcji zwierząt ze schronisk Propozycja 1 Rozpowszechnić ideę przygarniania bezdomnych czworonogów, poprzez akcje medialne, (telewizja, radio, prasa, billboardy, banery) informujące o smutnym losie porzuconych psów i kotów. Akcja sponsorowana z budżetów samorządów lokalnych lub rządowego. Można rozważyć możliwości uzyskania na ten cel dotacji z środków unijnych.

6 Problem 1: Brak chętnych osób do adopcji zwierząt ze schronisk Propozycja 2 Organizacja akcji: „PLENER Z PSEM” – zabawy plenerowe z psiakami ze schroniska pod opieką ich opiekunów w parkach i na terenach zielonych. Wolontariusze zaczęliby od tego, żeby znaleźć miejsce i zaplanować przebieg imprezy. Następnie zamieściliby informacje o „PLENERZE Z PSEM” i zdjęcia psów, które będą brały w tym udział i które będzie można adoptować. Spacerujące osoby mogłyby zbliżyć się i zapoznać ze zwierzętami w swobodnej atmosferze: przyglądać się zabawom z psami, dowiedzieć się w trakcie rozmów z opiekunami o ich indywidualnych losach i charakterach pobawić się z nimi Efektem takich swobodnych zabaw mogłaby być adopcja pieska, który ujął swoim urokiem spacerującą osobę.

7 Problem 2: Słabe wyposażenie schronisk Propozycja 1: Zbiórka pieniędzy na kupno potrzebnych artykułów (karmy, kocy, ręczników, innego potrzebnego wyposażenia)

8 Problem 2: Słabe wyposażenie schronisk Propozycja 2: Zbiórka makulatury – gazet w czarno-białym druku. Gazety są koniecznym materiałem służącym do ocieplania klatek, w których przebywają zwierzęta i wykorzystywane są jako ich wykładzina. Akcja zbierania i dostarczania makulatury jeden raz w tygodniu może być prowadzona przez dzieci i młodzież szkolną.

9 Problem 3: Deficyt środków finansowych na prowadzenie schronisk Propozycja rozwiązania: Bezkosztowa pomoc finansowa poprzez przekazanie 1% podatku dochodowego schroniskom dla zwierząt - organizacjom pożytku publicznego. Ważne, by akcję informującą o tej pomocy prowadzić na przełomie roku tj. w okresie od grudnia do stycznia, gdyż decyzje o przekazaniu części swojego podatku przez podatników podejmowane są najczęściej w styczniu.

10 „O czymkolwiek marzysz, daj temu początek” J.W. Goethe Jeżeli każdy z nas skorzystałby choć z jednej wskazanej propozycji, to los schroniskowych zwierząt poprawiłby się znacznie.


Pobierz ppt "Na czterech łapach. „Koty żyją w naszych domach, nie zatraciwszy swojej dzikości” „Nikt tak nie docenia geniuszu zawartego w twoich słowach jak twój pies”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google