Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Od Połnawy do Warszawy W swojej prezentacji chcę porόwnywać najwyznane wyniki i traducji Wojewodztwa Lubelskiego i odwōda Połtawskiego. Połtawa Lublin.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Od Połnawy do Warszawy W swojej prezentacji chcę porόwnywać najwyznane wyniki i traducji Wojewodztwa Lubelskiego i odwōda Połtawskiego. Połtawa Lublin."— Zapis prezentacji:

1 Od Połnawy do Warszawy W swojej prezentacji chcę porόwnywać najwyznane wyniki i traducji Wojewodztwa Lubelskiego i odwōda Połtawskiego. Połtawa Lublin Kanibolocka Olga

2 Lublin – miasto w południowo-wschodniej Polsce, stolica województwa lubelskiego. Położony na Wyżynie Lubelskiej nad rzeką Bystrzycą, historycznie w Małopolsce.miastowojewództwa lubelskiegoWyżynie LubelskiejBystrzycąMałopolsce Herb Lublina Flaga Lublina

3 Połtawa - miasto w środkowo-wschodniej części Ukrainy, nad Worskłą. Stolica obwodu połtawskiego.UkrainyWorskłą obwodu połtawskiego Herb Połtawy Flaga Połtawy

4 Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie gromadzi zabytki architektury drewnianej, murowanej i zbiory etnograficzne z rejonu dawnego województwa lubelskiego; wpisane do Państwowego Rejestru Muzeów.zabytkiarchitektury drewnianejetnograficznewojewództwa lubelskiego Państwowego Rejestru Muzeów Budynek recepcji Cerkiew greckokatolicka z Tarnoszyna oraz dzwonnica z Lubyczy-KniazieTarnoszyna

5 Kurnik z Nowej Wsi w zagrodzie z Niemiec Studnia z Błażka w sektorze Wyżyna Lubelska

6 Narodowy Soroczański targ To znany targ w Ukrainie, jaki jest na wsi Welyki Soroczynci. Tamtem sprzędają ukrainskie narodowe pamiątki.

7

8 Jagielloński targ Co rok przeprowadzi się Jagielloński targ w Lublinie. Tamtem można zobaczyć, kupić i Sprobować tradycionalne potrawy staropolskiej albo innej kuchni, wyróbe narodowych rzemieśnikόw proces ich wytworzenia, wystawe malarzόw.

9

10 Muzeum Historii Miasta Lublina – oddział Muzeum Lubelskiego. Mieści się w budynku zabytkowej Bramy Krakowskiej z 1341 roku, a powstał w 1965 roku. Wystawa stała "Historia miasta" ukazuje dzieje miasta od okresu osadniczego (VI-VIII w.) do 1944 roku. Ilustrują ją zabytki archeologiczne, ikonograficzne, portrety osób związanych z miastem, wyroby rzemieślników lubelskich, druki ulotne, m.in. dotyczące przemysłu lubelskiego, itp. Z ostatniej kondygnacji bramy, z wysokości ok. 33 m nad poziomem ulicy, można podziwiać panoramę miasta.Muzeum Lubelskiego Bramy Krakowskiej1341 Muzeum Histirii Miasts Lublina

11

12 Połtawski krajoznawczy muzeum Założony 1891 roku. Ma 300 tysięncy eksponatów. Największe skupienie pamiątkόw historii, Archeologii, etnografii w mieście i odwόdzie. Przeprowadzi badanie z historii Połtaskiego kraju.

13 Szkielet mamuta Ukrainska chata

14 Połtawski haft rόżnie się pastelowymi kolorami. Szeroko wykożystają się niebiecki, szary, bożowy kolore. Szczegόlne miejsce zajmuje haft białym po białomu. W ornamencie wykożystają się różne geometriczne znaki: diamente, triangle,chrzesty.

15

16 W ogόle Polacy interesują czervono-czarny haft. Polaki pytają o czarnych albo o białych haftach. A polachki wubierają niebeckie bluzy, dlatego, że wcześniej Polacy nosili tylko niebieckie hafty.

17


Pobierz ppt "Od Połnawy do Warszawy W swojej prezentacji chcę porόwnywać najwyznane wyniki i traducji Wojewodztwa Lubelskiego i odwōda Połtawskiego. Połtawa Lublin."

Podobne prezentacje


Reklamy Google