Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Miejsce 7. Zamek Piastów Śląskich, Brzeg Zamek Piastów Śląskich w Brzegu zbudowano w XIII wieku, a trzysta lat później nadano mu renesansowy charakter.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Miejsce 7. Zamek Piastów Śląskich, Brzeg Zamek Piastów Śląskich w Brzegu zbudowano w XIII wieku, a trzysta lat później nadano mu renesansowy charakter."— Zapis prezentacji:

1

2

3 Miejsce 7. Zamek Piastów Śląskich, Brzeg Zamek Piastów Śląskich w Brzegu zbudowano w XIII wieku, a trzysta lat później nadano mu renesansowy charakter. Legenda głosi, że w zamkowej studni na środku dziedzińca można ujrzeć twarz księcia Jerzego II, jednego z byłych właścicieli zamku. Każdy, kto wybierze się do zamku, z pewnością przeniesie się do przeszłości. Obecnie działa tu Muzeum Piastów Śląskich.

4 Miejsce 7. Liczba głosów: 3,78 proc. 7

5 Miejsce 6. XIV-wieczne polichromie, Małujowice Małujowice to obowiązkowy punkt podczas zwiedzania Opolszczyzny. Największą atrakcję stanowi gotycki kościół pw. św. Jakuba Apostoła zbudowany w 1250 roku. Wnętrze świątyni niemal w całości pokryte jest kolorowymi średniowiecznymi malowidłami, które tworzyły Biblię dla niepiśmiennych chłopów.

6 Liczba głosów: 4,89 proc. 6

7 Miejsce 5. Wielka Synagoga, Tykocin Wielka Synagoga w Tykocinie to druga co do wielkości (po krakowskiej), a także jedna z najstarszych i najciekawszych bożnic w kraju. Wybudowana w 1642 roku była znanym żydowskim ośrodkiem intelektualnym aż do XVIII w. W 1941 roku została przerobiona na magazyny, w których trzymano m.in. sztuczne nawozy. Odbudowano ją w latach 70., a obecnie mieści się tu Muzeum Kultury Żydowskiej.

8 Liczba głosów: 5,05 proc. 5

9 Miejsce 4. Centrum Dziedzictwa Szkła, Krosno W Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie nawet najdziwniejsze pomysły zamieniają się w szklane (i całkiem realne) cacka. Można tu zobaczyć, jak wygląda proces obróbki szkła, jego zdobienie i wydmuchiwanie. Na oczach zwiedzających powstają niezwykłe przedmioty artystyczne i dekoracyjne. Co więcej, sami możemy spróbować zrobić wazon czy szklankę!

10 Liczba głosów: 8,4 proc. 4

11 Miejsce 3. Wzgórze Zamkowe, Cieszyn W XIII w. Cieszyn był stolicą księstwa cieszyńskiego, dziś staje się polskim centrum designu. W obrębie zamku zwiedzić można m.in. rotundę św. Mikołaja, dobrze wszystkim znaną z banknotu dwudziestozłotowego. Koniecznie trzeba zobaczyć prace polskich projektantów: różowego jelonka na wjeździe czy instalację hamak.

12 Liczba głosów: 8,88 proc. 3

13 Miejsce 2. Centralne Muzeum Włókiennictwa, Łódź Wchodzimy na brukowaną kocimi łbami uliczkę, mijamy starą letniskową willę, kościół św. Andrzeja Boboli czy zabytkowy przystanek tramwajowy i z miejsca czujemy, jakbyśmy powrócili do przedwojennej Łodzi. Tak naprawdę znajdujemy się w skansenie dawnej architektury drewnianej, który stanowi część Centralnego Muzeum Włókiennictwa. To największa tego typu instytucja w Europie.

14 Liczba głosów: 15,97 proc. 2

15 Miejsce 1. Dolinki Krakowskie Najwięcej głosów zebrały Dolinki Krakowskie. Kto raz przyjedzie w te okolice, wraca tu potem wielokrotnie. Powodów jest kilka. Piękna rzeźba terenu, z licznymi dolinami, jarami i rzekami. Widoki, jakich mogą pozazdrościć najpiękniejsze parki narodowe Europy. Świetnie oznaczone trasy rowerowe i piesze, dzięki którym można dotrzeć do najważniejszych atrakcji dolinek, m.in. do Jaskini Nietoperzowej, klasztoru w Czernej, ruin zamku w Dolinie Kluczwody czy dworu w Garlicy Murowanej.

16 Liczba głosów: 24,74 proc. 1

17


Pobierz ppt "Miejsce 7. Zamek Piastów Śląskich, Brzeg Zamek Piastów Śląskich w Brzegu zbudowano w XIII wieku, a trzysta lat później nadano mu renesansowy charakter."

Podobne prezentacje


Reklamy Google