Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zawód fotografa polega na utrwalaniu osób, rzeczy, przyrody, martwej natury itp. za pomocą aparatu cyfrowego lub analogowego. Do głównych obowiązków fotografa.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zawód fotografa polega na utrwalaniu osób, rzeczy, przyrody, martwej natury itp. za pomocą aparatu cyfrowego lub analogowego. Do głównych obowiązków fotografa."— Zapis prezentacji:

1

2 Zawód fotografa polega na utrwalaniu osób, rzeczy, przyrody, martwej natury itp. za pomocą aparatu cyfrowego lub analogowego. Do głównych obowiązków fotografa należy: organizacja stanowiska pracy, planowanie działalności gospodarczej, dobieranie rekwizytów do ujęć fotograficznych oraz materiałów fotograficznych, wykonywanie różnego typu fotografii (portretowych, reklamowych i in.), tworzenie odbitek z materiałów dostarczonych przez klientów, różnego rodzaju obróbka zdjęć(odświeżanie starych fotografii, retusz, zmiana kolorów, dodawanie lub usuwanie elementów) prowadzenie obróbki chemicznej i cyfrowej materiałów fotograficznych, archiwizacja prac. sprzedaż materiałów związanych z branżą fotograficzną (filmy, karty pamięci, środki do konserwacji aparatów, albumu zdjęciowe).

3

4 Pracując często z modelkami oraz klientami fotograf powinien mieć zdolność nawiązywania kontaktów i współpracy w grupie. Ponadto fotograf powinien na bieżąco śledzić rozwój fotografii, poznawać nowinki techniczne, trendy we współczesnej fotografii.

5

6

7 Pracując w tym zawodzie trzeba liczyć się z możliwością narażenia na działanie szkodliwych substancji chemicznych oraz promieniowania elektromagnetycznego.

8 Fotografia daje nieograniczoną swobodę. Kto chce być sam sobie "sterem, żeglarzem, okrętem", może założyć własną działalność gospodarczą. Kto nie ma na to ochoty na pewno będzie mógł nawiązać współpracę z agencjami interaktywnymi, mediami, galeriami sztuki, wydawnictwami. Pracę dla fotografów oferują również jednostki samorządowe i wiele instytucji edukacyjnych.. Niezależnie od drogi zawodowej, jaką obierzecie, praca na pewno będzie was pochłaniać

9 Najczęściej jednak kariera zawodowa fotografów opiera się na ich determinacji, samodzielnie zdobywanym doświadczeniu i właściwym zareklamowaniu swoich umiejętności. Ubiegając się o pracę w zakładzie fotograficznym czy redakcji gazety, można zgłosić się z przygotowanym portfolio, które będzie zawierać najlepsze, najbardziej interesujące zdjęcia, pokazujące zdolności artystyczne fotografa i wyróżniające go od konkurentów. Można także brać udział w konkursach fotograficznych - zdobycie nagród lub wyróżnień jest z reguły brane pod uwagę przez potencjalnego pracodawcę. Podobnie jest z ukończonymi kursami - certyfikaty ich ukończenia mogą okazać się bardzo pomocne.

10

11 Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna w Łodzi Akademia Sztuk Pięknych w Poznaniu Europejska Akademia Fotografii – Warszawa Krakowskie Szkoły Artystyczne

12

13 Justyna Trybus Klasa IV TF


Pobierz ppt "Zawód fotografa polega na utrwalaniu osób, rzeczy, przyrody, martwej natury itp. za pomocą aparatu cyfrowego lub analogowego. Do głównych obowiązków fotografa."

Podobne prezentacje


Reklamy Google