Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Losy absolwentów ZSP Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli Rok ukończenia szkoły 2014.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Losy absolwentów ZSP Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli Rok ukończenia szkoły 2014."— Zapis prezentacji:

1 Losy absolwentów ZSP Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli Rok ukończenia szkoły 2014

2 Losy absolwentów ZSP Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli Rok ukończenia szkoły 2014

3 W roku 2014 naszą szkolę ukończyło 250 uczniów, w tym 35 uczniów w liceum o edukacji wojskowej, 120 uczniów w technikum oraz 95 uczniów w zasadniczej szkole zawodowej. Spośród nich naukę na uczelniach państwowych na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych kontynuuje72 osoby (29%), 93 osoby (37%) podjęły pracę zarobkową w kraju, 44 osoby (18%) poza jego granicami, a 41 osób (16%) pozostaje bezrobotnych.

4 Od kilku lat szkoła prowadzi statystyki dotyczące późniejszych losów absolwentów, którzy opuścili jej mury. Dzięki temu mamy możliwość obserwowania, jakie uczelnie wybierają nasi byli wychowankowie oraz ewentualnego modyfikowania programu nauczania pod odpowiednim kątem. Raport opracowany został w oparciu o dane 250 absolwentów, którzy ukończyli naukę w naszej szkole w 2014r. Informacje zostały zebrane drogą internetową i telefoniczną we współpracy z wychowawcami klas.

5 Losy absolwentów z poszczególnych klas:  LO o edukacji wojskowej  Technikum  Zasadniczej szkoły zawodowej.

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18 Z zebranych danych wynika, że największą popularnością wśród studiujących absolwentów naszej szkoły cieszy się Politechnika Rzeszowska (28%). Na drugim miejscu jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnobrzegu (7%), a następnie Akademia Górniczo – Hutnicza w Krakowie, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie i Uniwersytet Rzeszowski (3%). Ponadto absolwenci naszej szkoły studiują na takich uczelniach jak: Akademia Biznesu i Finansów w Warszawie, AWF w Rzeszowie, AWF w Warszawie, Katolicki Uniwersytet Lubelski, Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno – Ekonomiczna w Jarosławiu, UMCS w Lublinie, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Rolniczy, WAT w Warszawie, WSiZ w Rzeszowie.

19

20

21

22 Na podstawie zgromadzonych danych wyciągnąć można następujące wnioski: 30% absolwentów to osoby kontynuujące naukę na wyższych uczelniach zdecydowanie najczęściej wybieraną uczelnią jest Politechnika Rzeszowska najczęściej wybierany kierunek to budownictwo i bezpieczeństwo wewnętrzne profil szkoły w znacznym stopniu determinuje dalsze losy swoich wychowanków


Pobierz ppt "Losy absolwentów ZSP Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli Rok ukończenia szkoły 2014."

Podobne prezentacje


Reklamy Google