Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Higiena Jest to czynność najczęściej kojarzona z regularnym myciem ciała, z użyciem mydła i detergentów, z regularną zmianą i praniem odzieży oraz.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Higiena Jest to czynność najczęściej kojarzona z regularnym myciem ciała, z użyciem mydła i detergentów, z regularną zmianą i praniem odzieży oraz."— Zapis prezentacji:

1 Higiena Jest to czynność najczęściej kojarzona z regularnym myciem ciała, z użyciem mydła i detergentów, z regularną zmianą i praniem odzieży oraz bezpośrednim unikaniem zabrudzenia.

2 Niektóre ze skutków zdrowotnych zaniedbań higieny osobistej:
-wszawica, -świerzb, -grzybice, -ropne zakażenia skóry, -próchnica zębów, -żółtaczka zakaźna typu A, -salmonellozy i inne zakaźne choroby przewodu pokarmowego, -tasiemczyce i inne infestacje pasożytnicze.

3 Wszawica Choroba ta obecnie najczęściej występuje u przedszkolaków i młodzieży szkolnej jak również u osób, które nie przestrzegają higieny. Do zakażenia dochodzi w wyniku używania wspólnych nakryć głowy, szczotek oraz grzebieni i w wyniku kontaktów fizycznych.

4 Świerzb Choroba zakaźna ludzi i zwierząt spowodowana przez świerzbowce. U ludzi świerzb wywołuje świerzbowiec ludzki, który objawia się dokuczliwym świądem i zmianami skórnymi w postaci przeczosów, grudek i plam. Na świecie choruje około 300 mln. ludzi, głównie tych, którzy żyją w złych warunkach higienicznych.

5 Próchnica zębów : Aby doszło do rozwoju próchnicy muszą jednocześnie zaistnieć cztery czynniki: -Bakterie - po przez nie mycie zębów, -Cukry, -Podatność zębów, -Czas, Każdy z nich jest czynnikiem koniecznym, lecz niewystarczającym, do powstania próchnicy.

6 Dojrzewamy nie tylko psychicznie, ale także fizycznie.
W wieku dojrzewania zalecamy używanie antyperspirantów, ponieważ wydalamy dużo potu podczas wysiłku, stresu i również wysokiej temperatury. My możemy nie czuć od siebie tego niemiłego zapachu, ale otoczenie może go odczuwać. Przez to możemy stracić znajomych i być wyśmiewanym. W takim wieku zalecamy się kąpać w miarę możliwości przynajmniej raz dziennie, zwłaszcza po wysiłku fizycznym – to już obowiązkowo.

7 Osoby mające skłonność do intensywnego pocenia się powinny nosić bieliznę i skarpetki wyłącznie z naturalnych tworzyw. Warto także dobrać sobie odpowiedni dezodorant. Pamiętajcie jednak, że użycie dezodorantu nie zastąpi umycia ciała, czasem wręcz może pogorszyć powstały zapach.

8 Higiena twarzy oraz włosów
Gdy pojawi się trądzik, należy: Myć twarz, używać specjalnych toników i kremów do cery trądzikowej, nie zdrapywać i nie przekłuwać oraz nie wyciskać krostek Oprócz skóry w okresie dojrzewania przetłuszczają się także włosy. Oczywiście jest na to sposób, należy je myć jak najczęściej, w miarę potrzeby nawet codziennie lub co drugi dzień.

9 Paznokcie, dłonie Aby wyglądać estetycznie należy dbać również o dłonie i paznokcie, przede wszystkim nie należy ich obgryzać. Trzeba kremować ręce, aby nie były suche zwłaszcza w okresie jesiennym i zimowym.

10 Higiena Higiena osobista to nie tylko utrzymywanie czystości ciała, ale również systematyczna pielęgnacja, hartowanie i dbanie o odpowiedni ubiór. Stan zdrowia i wygląd skóry jest obrazem ogólnego, dobrego stanu organizmu, dlatego, aby jak najdłużej zachować właściwości skóry, ważna jest jej pielęgnacja przez regularne mycie.

11 Życzymy Wam, żebyście dbali o higienę, ponieważ daleko zajedziecie będąc czystymi. Czyste ciało, czysty duch  Nic ci nie zaszkodzi być czystym… To żaden ból brud na sobie niszczyć, Higiena - dba o nią człowiek bystry… Chowaj się ty brudasie bezwstydny! Higiena, tak to moja wena… Czysty umysł, czyste ciało, domena, Nic ci nie zaszkodzi ten schemat… Raz na czas umyć się nie dylemat!

12 KONIEC Przygotowały: Adrianna Kwiatkowska i Julia Manuszak Klasa : 2 a


Pobierz ppt "Higiena Jest to czynność najczęściej kojarzona z regularnym myciem ciała, z użyciem mydła i detergentów, z regularną zmianą i praniem odzieży oraz."

Podobne prezentacje


Reklamy Google