Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Urząd Skarbowy w Rybniku

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Urząd Skarbowy w Rybniku"— Zapis prezentacji:

1 Urząd Skarbowy w Rybniku
PIT przez INTERNET

2 PIT przez INTERNET Wysłanie deklaracji podatkowej przez internet jest
Urząd Skarbowy w Rybniku PIT przez INTERNET Wysłanie deklaracji podatkowej przez internet jest najprostszym i najszybszym sposobem złożenia zeznania rocznego. Możesz to zrobić bez wychodzenia z domu lub z dowolnego, najwygodniejszego dla ciebie miejsca.

3 PiT-16a, PiT-19a za 2014 r. oraz wniosek PiT-16 w roku 2015.
Urząd Skarbowy w Rybniku PIT przez INTERNET W formie elektronicznej bez użycia podpisu elektronicznego weryfikowanego za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu możesz składać następujące deklaracje podatkowe: PiT-28, PiT-36, PiT-36L, PiT-37, PiT-38, PiT- 39, PiT-16a, PiT-19a za 2014 r. oraz wniosek PiT-16 w roku 2015.

4 Urząd Skarbowy w Rybniku
PIT przez INTERNET Do wysłania powyższych deklaracji podatkowych i wniosku PIT-16 musisz: • posiadać dostęp do internetu, • przygotować dane takie jak: PESEL, NIP (jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą albo jesteś zarejestrowanym podatnikiem podatku od towarów i usług albo płatnikiem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne za zatrudnionego pracownika), imię i nazwisko, datę urodzenia, kwotę przychodu wykazaną w zeznaniu rocznym za 2013 r. zabezpieczają one autentyczność składanej deklaracji.

5 PIT przez INTERNET UWAGA! Od 2012 r. osoby fizyczne jeśli:
Urząd Skarbowy w Rybniku PIT przez INTERNET UWAGA! Od 2012 r. osoby fizyczne jeśli: • nie prowadzą działalności gospodarczej lub • nie są zarejestrowanymi podatnikami podatku od towarów i usług, • nie są płatnikami składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne za zatrudnionego pracownika dla celów podatkowych posługują się jako identyfikatorem podatkowym numerem PESEL.

6 Dalej wystarczy 5 kroków:
Urząd Skarbowy w Rybniku PIT przez INTERNET Dalej wystarczy 5 kroków:

7 PIT przez INTERNET 1) wejdź na stronę www.portalpodatkowy.mf.gov.pl
Urząd Skarbowy w Rybniku PIT przez INTERNET 1) wejdź na stronę (zakładka e-Deklaracje), pobierz i zainstaluj z sekcji Do pobrania aplikację e-Deklaracje Desktop lub wtyczkę (plug-in),

8 sekcja Formularze, a następnie wypełnij,
Urząd Skarbowy w Rybniku PIT przez INTERNET 2) wypełnij odpowiedni formularz w aplikacji e-Deklaracje Desktop lub pobierz formularz ze strony (zakładka e-Deklaracje), sekcja Formularze, a następnie wypełnij,

9 Urząd Skarbowy w Rybniku
PIT przez INTERNET 3) podpisz go wpisując kwotę przychodu wykazaną w zeznaniu rocznym za 2013 r.,

10 Urząd Skarbowy w Rybniku
PIT przez INTERNET 4) wyślij dokument,

11 Urząd Skarbowy w Rybniku
PIT przez INTERNET 5) pobierz i zachowaj Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO). Jest ono dowodem traktowanym na równi z dowodem nadania listu poleconego, czy potwierdzeniem złożenia PIT-u w urzędzie skarbowym.

12 Rozliczenie wspólnie z małżonkiem
Urząd Skarbowy w Rybniku PIT przez INTERNET Rozliczenie wspólnie z małżonkiem Możliwe jest również złożenie w tej formie zeznań podatkowych o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty) PIT-37, PIT-36 wspólnie z małżonkiem (bez wymogu złożenia przez drugiego z małżonków pełnomocnictwa — UPL-1).

13 Składanie korekty deklaracji
Urząd Skarbowy w Rybniku PIT przez INTERNET Składanie korekty deklaracji Dodatkowo, bez podpisu kwalifikowanego, możesz złożyć korektę deklaracji: • za 2009 r.: PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39, • za 2010 r.: PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39, PIT-16A, PIT-19A używając Numeru identyfikacji Podatkowej (NIP), • za 2011 r., 2012 r., 2013 r. oraz za 2014 r.: PIT-28, PIT- 36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39, PIT-16A, PIT-19A używając identyfikatora podatkowego NIP albo tylko numeru PESEL

14 PIT przez INTERNET UWAGA!
Urząd Skarbowy w Rybniku PIT przez INTERNET UWAGA! W formie elektronicznej bez użycia podpisu elektronicznego weryfikowanego za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu nie mogą być składane deklaracje autoryzowane przez pełnomocnika

15 Urząd Skarbowy w Rybniku
PIT przez INTERNET W przypadku pojawienia się wątpliwości zawsze możesz skorzystać z instrukcji wypełniania zeznań „krok po kroku” zamieszczonej na stronie (zakładka e-Deklaracje)

16 Urząd Skarbowy w Rybniku
PIT przez INTERNET System e-Deklaracje jest bezpieczny i całkowicie darmowy a Twoje zeznanie zostanie przesłane bezpośrednio do urzędu skarbowego. Pamiętaj jednak, że gwarancją bezpieczeństwa dają tylko te formularze, które zostały pobrane ze strony

17 Korzyści wynikające ze złożenia zeznania w formie elektronicznej:
Urząd Skarbowy w Rybniku PIT przez INTERNET Korzyści wynikające ze złożenia zeznania w formie elektronicznej: oszczędność czasu, niższe koszty złożenia deklaracji podatkowej, łatwość wypełniania, gwarancja poprawności składania deklaracji, szybszy zwrot nadpłaty, ochrona środowiska, otrzymanie potwierdzenia złożenia deklaracji bez wychodzenia z domu

18 Urząd Skarbowy w Rybniku
PIT przez INTERNET W Urzędzie Skarbowym w Rybniku zostało uruchomione stanowisko do składania zeznań podatkowych drogą elektroniczną, które znajduje się na pierwszym piętrze obok okienek informacyjnych. Podatnicy mogą skorzystać z tej formy rozliczenia w godzinach otwarcia urzędu (pn, wt, śr, pt 7:00-15:00, czw 7:00-18:00)

19 Urząd Skarbowy w Rybniku
PIT przez INTERNET Przed przystąpieniem do sporządzenia zeznania za 2014 r. i wysłania go drogą elektroniczną należy wcześniej przygotować: numer PESEL (jeżeli rozliczasz się wspólnie z małżonkiem również PESEL małżonka) lub NIP (jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą albo jesteś zarejestrowanym podatnikiem podatku od towarów i usług lub płatnikiem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne za zatrudnionego pracownika), informacje o uzyskanych przychodach PIT-11, PIT-11A, PIT-40, PIT-40A, PIT-8C, kwoty ulg i odliczeń, kwotę (sumę) przychodów z zeznania lub rozliczenia rocznego za 2013 r., (w przypadku wspólnego rozliczenia, podajemy przychód pierwszej osoby wskazanej w zeznaniu), numer KRS w przypadku chęci przekazania 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego.

20 Urząd Skarbowy w Rybniku
PIT przez INTERNET .


Pobierz ppt "Urząd Skarbowy w Rybniku"

Podobne prezentacje


Reklamy Google