Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

KONCEPCJA PRACY ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO przy Szkole Podstawowej nr 166 im. 19 Stycznia w Łodzi.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "KONCEPCJA PRACY ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO przy Szkole Podstawowej nr 166 im. 19 Stycznia w Łodzi."— Zapis prezentacji:

1 KONCEPCJA PRACY ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO przy Szkole Podstawowej nr 166 im. 19 Stycznia w Łodzi

2 „Wszystkiego co naprawdę trzeba wiedzieć nauczyłem się w przedszkolu - o tym jak żyć, co robić, jak postępować, współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć, wyobrażać sobie lepszy świat” Robert Fulghum

3 WIZJA ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO: Wychowujemy przyszłych optymistów. Wychowujemy przyszłych optymistów. Wspomagamy rozwój dzieci zgodnie z ich indywidualnymi predyspozycjami. Wspomagamy rozwój dzieci zgodnie z ich indywidualnymi predyspozycjami. Stwarzamy warunki do wszechstronnego rozwoju aktywności: społecznej, językowej, poznawczej, artystycznej, ruchowej i zdrowotnej. Stwarzamy warunki do wszechstronnego rozwoju aktywności: społecznej, językowej, poznawczej, artystycznej, ruchowej i zdrowotnej. Przygotowujemy dzieci do podjęcia nauki na dalszych etapach edukacyjnych. Przygotowujemy dzieci do podjęcia nauki na dalszych etapach edukacyjnych.

4 MISJA ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO: Pomagamy dzieciom w rozwijaniu umiejętności pozytywnego postrzegania siebie i rozumienia swoich uczuć. Pomagamy dzieciom w rozwijaniu umiejętności pozytywnego postrzegania siebie i rozumienia swoich uczuć. Każde dziecko traktujemy indywidualnie i podmiotowo. Każde dziecko traktujemy indywidualnie i podmiotowo. Prowadzimy działania mające na celu wyrównanie szans edukacyjnych wszystkich dzieci. Prowadzimy działania mające na celu wyrównanie szans edukacyjnych wszystkich dzieci. Zapewniamy warunki do swobodnej i bezpiecznej zabawy. Zapewniamy warunki do swobodnej i bezpiecznej zabawy.

5 „Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż”. Janusz Korczak

6 ABSOLWENT NASZEGO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO: Jest ciekawy świata, samodzielny i zaradny. Jest ciekawy świata, samodzielny i zaradny. Często zadaje pytania chcąc zaspokoić swoją ciekawość. Często zadaje pytania chcąc zaspokoić swoją ciekawość. Jest twórczy. Jest twórczy. Osiągnął optymalny dla swego potencjału rozwojowego poziom wiedzy, umiejętności i sprawności. Osiągnął optymalny dla swego potencjału rozwojowego poziom wiedzy, umiejętności i sprawności.

7 Jest rozważny i odpowiedzialny. Jest rozważny i odpowiedzialny. Dba o swoje zdrowie, higienę osobistą i wygląd. Dba o swoje zdrowie, higienę osobistą i wygląd. Respektuje nie tylko własne prawa, ale także szanuje prawa innych ludzi. Respektuje nie tylko własne prawa, ale także szanuje prawa innych ludzi. Szanuje własność swoją i cudzą, jest uczciwy i prawdomówny. Szanuje własność swoją i cudzą, jest uczciwy i prawdomówny. ABSOLWENT NASZEGO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO:

8 Dzieli się z innymi tym, co sam posiada. Dzieli się z innymi tym, co sam posiada. Pomaga słabszym. Pomaga słabszym. Zna i stosuje podstawowe zasady kulturalnego zachowania obowiązujące w życiu codziennym. Zna i stosuje podstawowe zasady kulturalnego zachowania obowiązujące w życiu codziennym. Jest przygotowany do roli ucznia szkoły podstawowej. Jest przygotowany do roli ucznia szkoły podstawowej. ABSOLWENT NASZEGO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO:

9 PRACOWNICY ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO TO: PRACOWNICY ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO TO: Wykwalifikowana, kompetentna, zaangażowana i odpowiedzialna kadra pedagogiczna, Wykwalifikowana, kompetentna, zaangażowana i odpowiedzialna kadra pedagogiczna, Logopeda, Logopeda, Przyjazna kadra administracyjno – obsługowa. Przyjazna kadra administracyjno – obsługowa.

10


Pobierz ppt "KONCEPCJA PRACY ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO przy Szkole Podstawowej nr 166 im. 19 Stycznia w Łodzi."

Podobne prezentacje


Reklamy Google