Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Wszystkiego co naprawdę trzeba wiedzieć nauczyłem się w przedszkolu - o tym jak żyć, co robić, jak postępować, współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Wszystkiego co naprawdę trzeba wiedzieć nauczyłem się w przedszkolu - o tym jak żyć, co robić, jak postępować, współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać,"— Zapis prezentacji:

1 KONCEPCJA PRACY ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO przy Szkole Podstawowej nr 166 im. 19 Stycznia w Łodzi

2 „Wszystkiego co naprawdę trzeba wiedzieć nauczyłem się w przedszkolu - o tym jak żyć, co robić, jak postępować, współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć, wyobrażać sobie lepszy świat” Robert Fulghum

3 WIZJA ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO:
Wychowujemy przyszłych optymistów. Wspomagamy rozwój dzieci zgodnie z ich indywidualnymi predyspozycjami. Stwarzamy warunki do wszechstronnego rozwoju aktywności: społecznej, językowej, poznawczej, artystycznej, ruchowej i zdrowotnej. Przygotowujemy dzieci do podjęcia nauki na dalszych etapach edukacyjnych.

4 MISJA ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO:
Pomagamy dzieciom w rozwijaniu umiejętności pozytywnego postrzegania siebie i rozumienia swoich uczuć. Każde dziecko traktujemy indywidualnie i podmiotowo. Prowadzimy działania mające na celu wyrównanie szans edukacyjnych wszystkich dzieci. Zapewniamy warunki do swobodnej i bezpiecznej zabawy.

5 „Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz
„Dziecko chce być dobre Jeśli nie umie – naucz Jeśli nie wie – wytłumacz Jeśli nie może – pomóż” Janusz Korczak

6 ABSOLWENT NASZEGO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO:
Jest ciekawy świata, samodzielny i zaradny. Często zadaje pytania chcąc zaspokoić swoją ciekawość. Jest twórczy. Osiągnął optymalny dla swego potencjału rozwojowego poziom wiedzy, umiejętności i sprawności.

7 ABSOLWENT NASZEGO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO:
Jest rozważny i odpowiedzialny. Dba o swoje zdrowie, higienę osobistą i wygląd. Respektuje nie tylko własne prawa, ale także szanuje prawa innych ludzi. Szanuje własność swoją i cudzą, jest uczciwy i prawdomówny.

8 ABSOLWENT NASZEGO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO:
Dzieli się z innymi tym, co sam posiada. Pomaga słabszym. Zna i stosuje podstawowe zasady kulturalnego zachowania obowiązujące w życiu codziennym. Jest przygotowany do roli ucznia szkoły podstawowej.

9 PRACOWNICY ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO TO:
Wykwalifikowana, kompetentna, zaangażowana i odpowiedzialna kadra pedagogiczna, Logopeda, Przyjazna kadra administracyjno – obsługowa.

10


Pobierz ppt "„Wszystkiego co naprawdę trzeba wiedzieć nauczyłem się w przedszkolu - o tym jak żyć, co robić, jak postępować, współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google