Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

CELE FUNDACJI - niesienie pomocy kotom, szczególnie kotom bezdomnym - szerzenie oświaty wśród społeczeństwa, -uczenie szacunku i kultury wobec zwierząt,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "CELE FUNDACJI - niesienie pomocy kotom, szczególnie kotom bezdomnym - szerzenie oświaty wśród społeczeństwa, -uczenie szacunku i kultury wobec zwierząt,"— Zapis prezentacji:

1

2 CELE FUNDACJI - niesienie pomocy kotom, szczególnie kotom bezdomnym - szerzenie oświaty wśród społeczeństwa, -uczenie szacunku i kultury wobec zwierząt, ze szczególnym akceptowaniem kotów. NAZWA FUNDACJI - nie jest przypadkowa. Trafiają do nas często kocięta kilkudniowe, kilkutygodniowe, chore, okaleczone, zalęknione. Wtedy tak jak matki opiekujemy się nimi, głaszczemy, pielęgnujemy, podajemy leki, wstajemy w nocy do maluszków, żeby je karmić, walczymy o każde życie, nawet jeśli tli się ono malutką iskierką. Uczymy je zaufania do człowieka i tak jak matki jesteśmy dumne, kiedy maluchy rosną i znajdują nowe domy.

3 Kiedy koty okaleczone w wyniku wypadku są kochane przez nowych opiekunów, a chore i bez szans poprawy zdrowieją i baraszkują w naszych domach, serce rośnie nam z dumy, w oczach szklą się łzy i nikt już nie pamięta o nieprzespanych nocach i dniach pełnych obaw. FUNDACJA DZIAŁA NON PROFIT czyli pracujemy w oparciu o pełen wolontariat, co znaczy, że każda osoba pracująca na rzecz pomocy kotom, nie pobiera za to wynagrodzenia. Pomagamy w rozwiązaniu kocich problemów każdej osobie, która się do nas zgłosi, bez względu na wiek czy status społeczny. Nie zawsze jest pięknie, często zdarzają się nam trudne operacje czy długotrwałe leczenie, dlatego prosimy o pomoc. Z uwagi na wielopłaszczyznowość działania każde wsparcie jest cenne.

4 Koty są w centrum naszych poczynań, ale z biegiem lat zaczęłyśmy pomagać dzieciom chorym, kalekim, samotnym matkom, a także psiakom. Wszystko się u nas miesza, bo koty są wszędzie i za ich sprawą tyle się dzieje w naszej organizacji. Apelujemy do ludzi o WIELKICH SERCACH - o wsparcie, - wolontariat, -leki, -karmę, -żwirek, - oraz każdą formę pomocy jaką możecie nam ofiarować.

5 FKM realizuje swoje cele statutowe poprzez :  leczenie i sterylizacje kotów wolno-żyjących;  pomoc w znajdywaniu opiekunów, karmicieli, a także miejsc w których koty będą miały bezpieczne schronienie;  adopcję małych kociąt, pomoc w ich leczeniu, oswajaniu i zabiegach medycznych;  zajęcia z kociej edukacji w przedszkolach, szkołach i bibliotekach itp.;  współpracę z lecznicami weterynaryjnymi;  udzielanie pomocy opiekunom kotów dzikich;  wyłapywanie kotów dzikich lub pomoc przy ich wyłapywaniu w celu poddania ich sterylizacji lub kastracji;

6 Działania Fundacji:  budowanie domków dla kotów wolno-żyjących;  organizacja zbiórek pieniędzy z przeznaczeniem na pomoc kotom bezdomnym  udział w kiermaszach i wystawach połączonych ze sprzedażą wyrobów rękodzielniczych – kocich gadżetów, wykonanych przez wolontariuszki fundacji;  współpraca z innymi organizacjami w celu realizacji działań statutowych fundacji.

7  e – wolontariat;  e – fotografia;  bycie domem tymczasowym;  wyrób kocich gadżetów czyli kocie rękodzieło;  interwencje – łapanie kotów bezdomnych chorych, kalekich lub osobników na kastracje czy sterylizację;  udział w kiermaszach, zbiórkach funduszy na działalność statutową fundacji;  udział w zajęciach kociej edukacji;  pozyskiwanie sponsorów;  propagowanie humanitaryzmu wobec zwierząt.

8 E – wolontariusz to osoba, która potrafi biegle obsługiwać komputer i posiada umiejętność samodzielnego redagowania tekstów do urzędów. Biegle posługuje się poprawną polszczyzną, ma potrzebę działania i kocha koty. Aby włączyć się w działanie jako e – wolontariusz nie ogranicza Was ani miejsce zamieszkania,ani strefa czasowa. Jest to możliwe właśnie dzięki powszechnemu dostępowi do internetu. W ten sposób odciążacie nas od spraw biurokratycznych. Są one bardzo istotne i potrzebne do efektywnego działania fundacji,ale zabierają nam sporo czasu, którego ciągle nam brakuje.

9  wstawianie, aktualizacja i usuwanie ogłoszeń na portalu ogłoszeniowym,  wystawianie produktów na portalu aukcyjnym,  promocja działań fundacji na portalach społecznościowych,  zamieszczanie artykułów na stronach gazet internetowych,  wyszukiwanie imprez kulturalnych w regionie łódzkim,  pisanie maili do potencjalnych sponsorów,  pisanie programów unijnych w celu pozyskania środków na cele statutowe..

10 Osoby zainteresowane proszone są o kontakt na adres mailowy: e-wolontariusz@wp.pl e-wolontariusz@wp.pl E-wolontariusze będą mieli osobną umowę o wolontariat, własną skrzynkę mailową do celów fundacyjnych oraz koordynatora nadzorującego pracę grupy e-wolontariuszy

11

12 Chcemy przybliżyć naszym sympatykom zasady pracy i działania domów tymczasowych, bowiem to one są podstawą naszego działania. Dzięki nim właśnie możemy planować pracę i mieć płynność w adopcjach. Wiele osób z pewnością chciałoby być domem tymczasowym, bo jest to bardzo wdzięczne i miłe zajęcie, a zarazem odpowiedzialne, zwłaszcza w przypadku kotów chorych lub kalekich.

13 Warunki, które trzeba spełnić, aby zostać domem tymczasowym :  koty własne powinny być zaszczepione,  żaden członek rodziny nie może mieć alergii związanej z bytowaniem kota, w szczególności uczulenia na sierść,  w żaden sposób opieka nad kotami fundacyjnymi nie może zaburzać prawidłowego funkcjonowania w rodzinie, w szkole czy też w pracy.  od rodziny tymczasowej oczekuje się tylko nakładów związanych z czasem poświęconym kotu, reszta - to jest cała strona finansowa - pozostaje w gestii fundacji.

14

15 Fundacja zapewnia domom tymczasowym sprzęt :  kuwetę  kennel  transporter  zabawki  legowisko  drapak  miski  jedzenie  żwir

16 Fundacja zapewnia całkowitą opiekę medyczną :  dwukrotne odrobaczenie,  leczenie chorób skórnych,  całkowite leczenie, jeśli sytuacja tego wymaga,  sterylizację albo kastrację po 6 miesiącu życia kota,  pomoc w adopcji,  pomoc logistyczną  lecznicę współpracującą z fundacją znajdującą się w pobliżu miejsca zamieszkania. http://www.kociamama.pl/?lecznice,38

17

18

19

20 Prośbę o wolontariat kierujemy też do ludzi uzdolnionych plastycznie!!! Wasze prace zostaną zlicytowane przez Fundację na aukcjach charytatywnych, a uzyskane w ten sposób środki będą przeznaczone na pomoc kotom. Każdy kto chce nam pomóc, ma szansę przyczynić się poprzez swoją pracę do poprawy losu kotów!

21 Zapraszamy osoby uzdolnione plastycznie, manualnie  rysujące różnymi technikami,  malujące rozmaitymi farbami, a także posiadające inne umiejętności, w szczególności:  szycia na maszynie,  robienia na drutach, szydełku,  potrafiące filcować wełnę,  potrafiące wyrabiać ceramikę,  lepić z gliny, masy solnej bądź modeliny,  malujące na szkle lub tkaninie,  haftujące na kanwie bądź płótnie,  umiejące ozdabiać przedmioty techniką decoupage,  znające się na robieniu modeli i przygotowywaniu form.

22 Osoba chętna do współpracy otrzymuje od Fundacji wszelkie półprodukty i materiały potrzebne do wyrobu rękodzieła

23

24

25 Interwencje dotyczą :  kotów dzikich,  wolno-żyjących,  bezdomnych-porzuconych,  kotów z pseudohodowli,  kotów od kocich zbieraczy. Przeprowadzamy je wtedy, kiedy trzeba:  ocalić kocią rodzinę;  przejąć porzucone kociaki;  otoczyć opieką medyczną koty chore, kalekie czy bardzo zaniedbane,  poddać zabiegowi sterylizacji lub kastracji koty wolno-żyjące w celu regulacji ilości niechcianych kocich miotów.

26 Wiosną ilość interwencji jest zawsze największa, ale i w ciągu roku jest też duża. Najtrudniejsze są interwencje, kiedy trzeba ocalić kocią rodzinę, a kotka-matka jest nieprzyjazna, wręcz agresywna, a prawdopodobieństwo, że zestresowana porzuci ślepy miot albo go zagryzie jest zawsze duże. Zaczyna się od kontaktu. Dziewczyny w nim pracujące muszą posiadać dużą wiedzę o zachowaniu i reakcjach kotek-matek w różnych sytuacjach. Praca ta czasem jest dla nich mało komfortowych lub wręcz stresująca. Ponadto dziewczyny muszą wykazywać się ogromną cierpliwością i wyrozumiałością podczas komunikacji z opiekunami kotów. Na koniec powinny jeszcze rzeczowo i właściwie ocenić zgłaszaną interwencję.

27 Kwiecień i maj są miesiącami, kiedy w kocich przedszkolach w domach tymczasowych pojawiają się pierwsze maluchy, najczęściej chore, przerażone, niesamodzielne. Co roku powtarzamy ten sam schemat: każda z nas, wolontariuszek ma opanowany do perfekcji swój zakres działania, więc kiedy kończy swój etap pracy, pałeczkę, a w tym przypadku kocięta, przejmuje koleżanka z domu tymczasowego, tak działa ta wiosenna kocia sztafeta. Maluchy zabieramy od matek w piątym lub szóstym tygodniu ich życia - jest to rozwiązaniem optymalnym dla nich.

28

29

30 Wyroby rękodzielnicze – kocie gadżety, wytwarzane przez naszych wolontariuszy, sprzedajemy w czasie trwania różnych kiermaszy, wystaw, pikników okolicznościowych i innych wydarzeń kulturalnych. Wolontariusze FKM organizują kiermasze w przedszkolach, szkołach, na uczelniach lub dołączają się do innych tego typu wydarzeń. Wystawiamy swoje rękodzieło np. na Pchlim Targu Księżym Młynie, podczas Targów w Hali EXPO, w Bibliotece PŁ, podczas Pikników Rodzinnych itp

31

32

33

34 Zajęcia edukacyjne to sposób na rozwój intelektualny dzieci, uwrażliwienie młodzieży i uaktywnienie jej społecznie. Chcemy mieć świadome społeczeństwo kochające koty. Społeczeństwo, które będzie postrzegało problem bezdomności i w świadomy sposób ograniczało nadmierną ich populację. To my - wolontariuszki musimy pokazać zarówno dzieciom jak i dorosłym, jak powinna wyglądać właściwa komunikacja na linii kot - człowiek.

35 Mamy ogromną wiedzę popartą doświadczeniem. Nasz zespół dydaktyczny dba o przystępny sposób przekazania wiedzy o kotach, w zależności od typu placówki w której gościmy. Odwiedziłyśmy liczne przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja a także licea ogólnokształcące. Nasze zajęcia odbyły się w bibliotekach, domach dziecka, szkołach integracyjnych i przyszpilanych. Pomagamy rozwinąć wyobraźnię, zachęcić dzieci i młodzież do aktywności i pracy na rzecz zwierząt i Fundacji. Wykonujemy to zadanie, aby przygotować sobie następców, nowe ekipy, które przejmą po nas pałeczkę i wejdą na nasze miejsce, aby chronić i dbać o koty bezdomne.

36

37

38

39

40


Pobierz ppt "CELE FUNDACJI - niesienie pomocy kotom, szczególnie kotom bezdomnym - szerzenie oświaty wśród społeczeństwa, -uczenie szacunku i kultury wobec zwierząt,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google