Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przyjaciel lasu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przyjaciel lasu."— Zapis prezentacji:

1 Przyjaciel lasu

2 Jakie zasady obowiązują przyjaciela lasu?
Zakazy: Nie rozpalaj ognisk w lesie! Nie wylewaj szkodliwych płynów np. detergentów! Nie śmieć w lesie! Nie rób hałasu w lesie! Nie dręcz leśnych zwierząt!

3 Co robić żeby być przyjacielem lasu?
Gdy wyjeżdżasz do lasu zawsze noś ze sobą telefon. Nakazy Gdy widzisz małego niedźwiedzia itp. szybko uciekaj ,ponieważ w pobliżu jest mama. Podczas deszczu nie wchodź do jaskiń, jam i grot ,ponieważ najczęściej chowają się tam dzikie zwierzęta. Gdy widzisz dzikie zwierzę, nie karm go. Pod żadnym pozorem nie dotykaj go ,bo może mieć wściekliznę.

4 Każdy kto robi wycieczki do lasu jest jego przyjacielem.
Ludzie, którzy robią wycieczki np. do lasów są o wiele zdrowsi. Najwięcej wycieczek do lasów zanotowano w latach 2004/2009r. Najmniej wycieczek do lasów zanotowano w 2011 r. Ludzie, którzy chodzą po górach mniej chorują ponieważ ich organizmy są odporniejsze.

5 Nie pozbawiaj lasu jego uroku czyli grzybów kwiatów itp.
Jeżeli chcesz zaoszczędzić i jeść zdrow,to na początku znajdź trochę miejsca z dostępem do światła ,kup dużą donicę ,nasyp do niej trochę ziemi, kup nasiona, a po kilkunastu dniach wyrosną ci kiełki i trochę później warzywa. W taki sposób można jeść bez żadnej chemii i bardzo tanio.

6 Zawsze wspieraj las Tak samo gdy widzisz nieugaszone ognisko zgaś je ,gdy widzisz ,że biedne małe zwierzątko, które gdzieś utknęło ,to zadzwoń po kogoś ,żeby je ocalił itd.. Pamiętaj las jest częścią planety, o którą trzeba dba. Lasów nie będzie,wytną lub spalą ,żeby zyskać surowiec lub miejsce na budowę fabryk, gospodarstw, lub kolejnych sklepów Zawsze gdy widzisz gdy ktoś niszczy przyrodę, powiedz mu ,że niszczy oddychający organizm ,że źle robi. Nie stój i nie patrz jak ktoś niszczy część naszej planety.

7 Dojrzyj piękno lasu

8

9

10 Każdy kto spełni te warunki jest przyjacielem lasu Montaż Karol Wasiółka 5b Grafika PowerPoint (clipart)


Pobierz ppt "Przyjaciel lasu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google