Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przyjaciel lasu Jakie zasady obowiązują przyjaciela lasu? Nie rozpalaj ognisk w lesie! Nie ś mie ć w lesie! Nie dr ę cz le ś nych zwierz ą t! Zakazy:

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przyjaciel lasu Jakie zasady obowiązują przyjaciela lasu? Nie rozpalaj ognisk w lesie! Nie ś mie ć w lesie! Nie dr ę cz le ś nych zwierz ą t! Zakazy:"— Zapis prezentacji:

1

2 Przyjaciel lasu

3 Jakie zasady obowiązują przyjaciela lasu? Nie rozpalaj ognisk w lesie! Nie ś mie ć w lesie! Nie dr ę cz le ś nych zwierz ą t! Zakazy: Nie wylewaj szkodliwych płynów np. detergentów! Nie rób hałasu w lesie!

4 Co robić żeby być przyjacielem lasu? Gdy wyje ż d ż asz do lasu zawsze no ś ze sob ą telefon. Gdy widzisz małego nied ź wiedzia itp. szybko uciekaj,poniewa ż w pobli ż u jest mama. Podczas deszczu nie wchod ź do jaski ń, jam i grot,poniewa ż najcz ęś ciej chowaj ą si ę tam dzikie zwierz ę ta. Gdy widzisz dzikie zwierz ę, nie karm go. Pod ż adnym pozorem nie dotykaj go,bo mo ż e mie ć wściekliznę.

5 Każdy kto robi wycieczki do lasu jest jego przyjacielem. Ludzie, którzy robią wycieczki np. do lasów są o wiele zdrowsi. Ludzie, którzy chodzą po górach mniej chorują ponieważ ich organizmy są odporniejsze. Najwięcej wycieczek do lasów zanotowano w latach 2004/2009r. Najmniej wycieczek do lasów zanotowano w 2011 r.

6 Nie pozbawiaj lasu jego uroku czyli grzybów kwiatów itp. Je ż eli chcesz zaoszcz ę dzi ć i je ść zdrow,to na pocz ą tku znajd ź troch ę miejsca z dost ę pem do światła,kup du żą donic ę,nasyp do niej troch ę ziemi, kup nasiona, a po kilkunastu dniach wyrosną ci kiełki i trochę pó ź niej warzywa. W taki sposób mo ż na je ść bez ż adnej chemii i bardzo tanio.

7 Zawsze wspieraj las Zawsze gdy widzisz gdy ktoś niszczy przyrodę, powiedz mu,że niszczy oddychający organizm,że źle robi. Nie stój i nie patrz jak ktoś niszczy część naszej planety. Tak samo gdy widzisz nieugaszone ognisko zgaś je,gdy widzisz,że biedne małe zwierzątko, które gdzieś utknęło,to zadzwoń po kogoś,żeby je ocalił itd.. Pamiętaj las jest częścią planety, o którą trzeba dba. Lasów nie będzie,wytną lub spalą,żeby zyskać surowiec lub miejsce na budowę fabryk, gospodarstw, lub kolejnych sklepów

8 Dojrzyj piękno lasu

9

10

11 Każdy kto spełni te warunki jest przyjacielem lasu Montaż Karol Wasiółka 5b Grafika PowerPoint (clipart)


Pobierz ppt "Przyjaciel lasu Jakie zasady obowiązują przyjaciela lasu? Nie rozpalaj ognisk w lesie! Nie ś mie ć w lesie! Nie dr ę cz le ś nych zwierz ą t! Zakazy:"

Podobne prezentacje


Reklamy Google