Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

5 typów zadań na dowodzenie z geometrii, występujących w arkuszach maturalnych „Rachunek kątów”(wybranie odpowiednich kątów „wyjściowych” i wyznaczenie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "5 typów zadań na dowodzenie z geometrii, występujących w arkuszach maturalnych „Rachunek kątów”(wybranie odpowiednich kątów „wyjściowych” i wyznaczenie."— Zapis prezentacji:

1 5 typów zadań na dowodzenie z geometrii, występujących w arkuszach maturalnych
„Rachunek kątów”(wybranie odpowiednich kątów „wyjściowych” i wyznaczenie miar innych kątów – 1pkt) 2.Proste nierówności geometryczne z wykorzystaniem „nierówności trójkąta”(właściwy wybór trójkątów i zapisanie dla nich nierówności – 1pkt) 3.Zadania, w których korzysta się z przystawania lub podobieństwa trójkątów (odpowiedni wybór trójkątów i pełne uzasadnienie ich przystawania lub podobieństwa – 1pkt) 4. Zadania z wykorzystaniem twierdzenia Pitagorasa. 5. Podstawowe twierdzenia dotyczące geometrii okręgu.

2 Twierdzenia, które muszą być znane każdemu maturzyście
Rachunek kątów, nierówności geometryczne, przystawanie trójkątów

3 Twierdzenia, które muszą być znane każdemu maturzyście
Twierdzenie Pitagorasa i twierdzenia dotyczące geometrii okręgu

4 Twierdzenia, które muszą być znane każdemu maturzyście Algebra – podstawowe nierówności


Pobierz ppt "5 typów zadań na dowodzenie z geometrii, występujących w arkuszach maturalnych „Rachunek kątów”(wybranie odpowiednich kątów „wyjściowych” i wyznaczenie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google