Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

21 LISTOPADA ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ CELE:  Zapoznanie uczniów z genezą Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień i Pozdrowień  Zachęcanie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "21 LISTOPADA ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ CELE:  Zapoznanie uczniów z genezą Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień i Pozdrowień  Zachęcanie."— Zapis prezentacji:

1 21 LISTOPADA ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ CELE:  Zapoznanie uczniów z genezą Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień i Pozdrowień  Zachęcanie społeczności szkolnej do bycia życzliwym, uprzejmym i otwartym wobec innych i otwartym wobec innych  Życzliwy – mapa mentalna

2 NA HOLU PRZY ŚWIETLICY GAZETKĘ NA TEMAT „ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ ZROBILIŚMY. W ŚWIETLICY, GDY SIĘ POBAWILIŚMY, TO POBAWILIŚMY, TO SKOJARZENIA DO WYRAZU „ŻYCZLIWOŚĆ”UKŁADALIŚMY I O SWOJEJ ŻYCZLIWOŚCI WOBEC INNYCH ROZMAWIALIŚMY

3 DLA SPOŁECZNOŚCI SZKOLNEJ PRZYGOTOWALIŚMY AUDYCJĘ POD HASŁEM „KTO ŻYCZLIWY I UŚMIECHNIĘTY BYWA, TEMU PRZYJACIÓŁ PRZYBYWA”

4 AUDYCJA „KTO ŻYCZLIWY I UŚMIECHNIĘTY BYWA, TEMU PRZYJACIÓŁ PRZYBYWA” (PRZYGOTOWANA PRZEZ NAUCZYCIELA ŚWIETLICY- PANIĄ MARIĘ Z UCZENNICAMI KLASY IV – EMILKĄ I KINGĄ) Audycję rozpoczęliśmy piosenką „DZIEŃ DOBRY” 21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego dnia wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych z 1973 roku, kiedy to dwaj bracia Brian i Michael McCormack postanowili zareagować na istniejący konflikt zbrojny pomiędzy Egiptem a Izraelem. Chcieli udowodnić, że walka i nienawiść szkodzą. Idea życzliwości, którą zapoczątkowali bracia McCormack miała przekonać rządzących na całym świecie do rozwiązywania konfliktów w sposób pokojowy, nie zbrojny. w sposób pokojowy, nie zbrojny. Oryginalna nazwa Światowego Dnia Życzliwości brzmi: WORLD HELLO DAY i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie „hello” („cześć”) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie.

5 AUDYCJA – C.D. „KTO ŻYCZLIWY I UŚMIECHNIĘTY BYWA, TEMU PRZYJACIÓŁ PRZYBYWA” Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ W POLSCE trwa od 2006 roku. W tym dniu wszyscy Polacy starają się zachować uśmiech na ustach, nie dają się prowokować, są mili dla innych. Staramy się unikać wszelkich kłótni, ściskamy sobie dłonie. trwa od 2006 roku. W tym dniu wszyscy Polacy starają się zachować uśmiech na ustach, nie dają się prowokować, są mili dla innych. Staramy się unikać wszelkich kłótni, ściskamy sobie dłonie. PRZESŁANIE AKCJI:  Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta  Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy wraca do nas z nawiązką

6 „PIĘKNE ZWYCZAJE” (Czesław Janczarski) Słonko ma bardzo piękne zwyczaje. Mówi: „dzień dobry”, gdy rano wstaje. A drzewa lśniące rosą nad ranem, Szumią: „dzień dobry, słonko kochane” Gdy słonko chmura zasłoni siwa, Mówi: „przepraszam”, potem odpływa. Gdy ciepłym deszczem sypnie dokoła, „dziękuję” szumią trawy i zioła. Słonko dzień cały po niebie chodzi „Dobranoc” mówi kiedy zachodzi Mrok szary wkoło, trawy i drzewa „dobranoc” szumią z prawa i lewa. AUDYCJA – C.D. „KTO ŻYCZLIWY I UŚMIECHNIĘTY BYWA, TEMU PRZYJACIÓŁ PRZYBYWA”

7 Audycję zakończyliśmy przesłaniem zawartym w przysłowiach:  „Słowo życzliwe nic nie kosztuje, a jest najpiękniejszym podarkiem” (Daphne du Maurier)  „Uśmiech jest najprostszą drogą do ludzkich serc” (anonim)  „Życzliwość i uśmiech na twarzy otworzą każde drzwi” (Jan Jakub Rousseau) Osoba odpowiedzialna: Maria Myślak Opracowała: Maria Myślak Źródło: INTERNET Źródło: INTERNET


Pobierz ppt "21 LISTOPADA ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ CELE:  Zapoznanie uczniów z genezą Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień i Pozdrowień  Zachęcanie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google