Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kostrzyn nad Odrą.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kostrzyn nad Odrą."— Zapis prezentacji:

1 Kostrzyn nad Odrą

2 Flaga i herb

3 Położenie Położenie Kostrzyna nad Odrą

4 Pomnik Jana z Kostrzyna
HISTORIA We wczesnym średniowieczu Kostrzyn należał do Wiel-kopolski. W 1232 książę Wielkopolski,  Władysław Odonic nadał ziemię Kostrzyńską templariuszom. W 1249 zostaje stolicą kasztelanii kostrzyńskiej. Kostrzyn w 1261 określany jest mianem miasteczka, w tym też roku miasto przechodzi w ręce Branden-burczyków. Około 1300 r. miejscowość przejmuje pra-wo magdeburskie . W latach 1535–1571, ze względu na dogodne położenie obronne, margrabia Jan Hohen-zollern przenosi swoją rezydencję do Kostrzyna i roz-poczyna przebudowę zamku oraz budowę potężnej  twierdzy. W 1536 r. miasto staje się stolicą Nowej Marchii. W 1631 Szwedzi rozbudowują twierdzę o no- we szańce i raweliny. Od 1646 przez miasto przebiega ważna linia pocztowa z Berlina do Prus Książęcych. W 1730–1732 w więzieniu kostrzyńskim przebywa późniejszy następca tronu Prus, Fryderyk II. Druga wojna światowa przynosi straszliwe zniszczenia miasta. Pomnik Jana z Kostrzyna

5 Zabytki Twierdza Kostrzyn

6 Brama Berlińska

7 Przepompownia w Warnikach(dzielnica Kostrzyna)

8 Dwupoziomowy dworzec kolejowy

9 Ruiny starego miasta

10 Kostrzyn słynie z…

11 Przystanek Woodstock W 2004 r. do Kostrzyna przeniesiono go z niedalekich od nas Żar . Od tej pory wierna imprezie iłowska młodzież jeździ na północ województwa. Pola festiwalowe to urozmaicony teren niegdysiejszego folwarku Grudzia. W XIX w. była tam spora owczarnia i zabudowania folwarczne. Na początku XX w. przekształcono to miejsce w poligon dla garnizonu kostrzyńskiego i budynki rozebrano. Od czasu, gdy zagościła tu największa plenerowa impreza festiwalowa w naszym kraju, przez kilka dni w roku okolica mieni się wszystkimi kolorami tęczy.

12 Przystanek Woodstock Tego roku, 31 sierpnia, na XX Przystanku Woodstock wystąpiła Budka Suflera. Zagrała swoje najstarsze utwory.

13 Tak się bawią na Woodstocku!
Obowiązkowa jest błotna kąpiel i oczywiście wspólny prysznic. Poza Dużą Sceną koncerty odbywają się także na Scenie Folkowej i w Pokojowej Wiosce Kryszny. Od kilku lat funkcjonuje też Akademia Sztuk Przepięknych, w której odbywają się spotkania woodstockowiczów ze specjalnymi gośćmi, różnego rodzaju warsztaty, wystawy i szkolenia.

14 Centrum miasta

15 Park Narodowy „Ujście Warty”
Park Narodowy „Ujście Warty” to najmłodszy z 23 parków narodowych na terenie Polski, utworzony  1 lipca 2001 r. z połączenia rezerwatu Słońsk i części  Parku Krajobrazowego Ujście Warty. Park o powierzchni 8074 ha obejmuje roz-lewiska u ujścia rzeki Warty do Odry, wytwarzane w dużej mierze przez rzekę Postomię. Siedziba dyrekcji parku znaj-duje się w Chyrzynie koło Kostrzyna nad Odrą. Park rozciaga się się na tere-nie czterech gmin: Górzyca, Kostrzyn nad Odrą, Słońsk i Witnica. Symbolem Parku jest gęś zbożowa.

16 Dzikie konie Rozlewisko Postomi

17 Kostrzyn zawdzięcza swą pełną nazwę tej właśnie rzece.
Odra Kostrzyn zawdzięcza swą pełną nazwę tej właśnie rzece.

18 Z pozdrowieniami dla kostrzynian
Prezentację wykonali: Jakub Stolarek Piotr Słomiński Adrian Klisowski z klasy 2c Gimnazjum im. Jana Pawła II Iłowa, ul. Piaskowa 2a Źródła: < KLIKNIJ, ŻEBY ZAKOŃCZYĆ PREZENTACJĘ >


Pobierz ppt "Kostrzyn nad Odrą."

Podobne prezentacje


Reklamy Google