Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Od Połtawy Do Warszawy. Mam na imię Witali Iszczienko. Mam na imię Witali Iszczienko. Urodziłem się w malowniczym miasteczku leżącym w środkowo - wschodniej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Od Połtawy Do Warszawy. Mam na imię Witali Iszczienko. Mam na imię Witali Iszczienko. Urodziłem się w malowniczym miasteczku leżącym w środkowo - wschodniej."— Zapis prezentacji:

1 Od Połtawy Do Warszawy

2 Mam na imię Witali Iszczienko. Mam na imię Witali Iszczienko. Urodziłem się w malowniczym miasteczku leżącym w środkowo - wschodniej części Ukrainy, które słynie z ważnych wydarzeń historycznych i które nazywa się,,kolebką talentów”, bo tu urodzili się i rośli wybitni artyści naszego kraju. Tym miastem jest Połtawa. Urodziłem się w malowniczym miasteczku leżącym w środkowo - wschodniej części Ukrainy, które słynie z ważnych wydarzeń historycznych i które nazywa się,,kolebką talentów”, bo tu urodzili się i rośli wybitni artyści naszego kraju. Tym miastem jest Połtawa.

3 Teraz jestem uczniem dziesiątej klasy Teraz jestem uczniem dziesiątej klasy Połtawskiej Szkoły nr 26 I—III stopnia. Połtawskiej Szkoły nr 26 I—III stopnia. Jestem dumny z mojej szkoły, ponieważ zrobiłem tam pierwsze kroki w nauce, odniosłem pierwsze sukcesy i znalazłem przyjaciół.

4 Oczywiście, moje miasto to moje rodzinne miasto. Połtawa może pochwalić się swoją przeszłością: jak wiadomo, tutaj w 1709 roku odbyła się bitwa pod Połtawą, w wyniku której została rozbita armia szwedzka Karola XII przez wojska rosyjskie Piotra I.

5 Połtawa powołała do życia wiele znanych osobistości:

6 Poeta-dramaturg Iwan Kotlarewski

7 Pisarz Panas Mirny, satyryk Ostap Wysznia

8 Bajkopisarz Bajkopisarz Leonid Hlibo w Słynny filozof, poeta, kompozytor – Grigorij Sawicz Skoworoda

9 Równie znani są naukowcy i badacze : naukowcy i badacze : Jurij Kondratiuk Micha ł Ostrogradski

10 Przyroda mojego rodzimego miasta jest nadzwyczajna: zielone parki i zaciszne skwery są ulubionymi miejscami wypoczynku wśród połtawszczan, a Biała Altana (Rotunda Przyjaźni Narodów) jest jednym z najbardziej ulubionych miejsc.

11 Połtawszczanie i goście nie ignorują tego atrakcyjnego miejsca, bo z niego można zobaczyć piękny krajobraz dolnej części Połtawy, a także wzniesiony na pagórku klasztor.

12 Ale ja, jak i każdy młody człowiek, chcę zobaczyć inne miasta i kraje. Mój wybór padł na na sąsiadujący z Ukrainą kraj - Polskę.

13 Ona przyci ą ga mnie tym, ż e jest pa ń stwem europejskim i mo ż e poszczyci ć si ę wysokim poziomem edukacji. Wykszta ł cenie uzyskane w Polsce uznawane jest we wszystkich krajach Unii Europejskiej.

14 Wykszta ł cenie uzyskane w Polsce uznawane jest we wszystkich krajach Unii Europejskiej.

15 Tym samym, w przyszłości, będę mógł znaleźć atrakcyjne zatrudnienia w jednym z europejskich krajów. W porównaniu do innych krajów UE opłaty za studia i utrzymanie są w Polsce niższe.

16 Ponadto od swoich ukrai ń skich kolegów studiuj ą cych obecnie w Polsce słyszałem, ż e Polacy s ą bardzo kulturalni, otwarci, weseli, a polskie uczelnie s ą przyja ź nie nastawione do zagranicznych studentów oferuj ą c wsparcie adaptacyjne.

17 Oprócz atrakcyjnej oferty edukacyjnej Polska posiada też rewelacyjne walory gospodarcze, kulturowe, turystyczne, i edukacyjne.

18 Bardzo chciałbym studiować na kierunku filologii. Jeszcze nie wiem, w jakim mieście.

19 Na razie z wielką przyjemnością zgłębiam tajniki języka polskiego i zrobię wszystko, by po zdaniu matury pomyślnie dostać się na studia w Polsce.

20 Dziękuję za uwagę Do widzenia


Pobierz ppt "Od Połtawy Do Warszawy. Mam na imię Witali Iszczienko. Mam na imię Witali Iszczienko. Urodziłem się w malowniczym miasteczku leżącym w środkowo - wschodniej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google