Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

KLIKNIJ MYSZKĄ, BY ROZPOCZĄĆ WYŚWIETLANIE SLAJDÓW ♫ Włącz głośniki! ♫ Włącz głośniki! Copyright © 2006 Tommy's Window. All Rights Reserved Do tego kto.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "KLIKNIJ MYSZKĄ, BY ROZPOCZĄĆ WYŚWIETLANIE SLAJDÓW ♫ Włącz głośniki! ♫ Włącz głośniki! Copyright © 2006 Tommy's Window. All Rights Reserved Do tego kto."— Zapis prezentacji:

1

2 KLIKNIJ MYSZKĄ, BY ROZPOCZĄĆ WYŚWIETLANIE SLAJDÓW ♫ Włącz głośniki! ♫ Włącz głośniki! Copyright © 2006 Tommy's Window. All Rights Reserved Do tego kto zmienia świat Do tego kto zmienia świat Odważ się być inny! Jeśli Bóg cię wezwał, przestań marnować czas na patrzenie, kto za tobą podąża. Jeśli Bóg cię wezwał, przestań marnować czas na patrzenie, kto za tobą podąża.

3 Ośmiel się być inny; ludzie tacy sami, Po świecie chadzają bitymi drogami. Mozolą się, trudzą, a oprócz imienia, Udają, że żadnej różnicy już nie ma. Ośmiel się być inny; ludzie tacy sami, Po świecie chadzają bitymi drogami. Mozolą się, trudzą, a oprócz imienia, Udają, że żadnej różnicy już nie ma.

4 Bóg stworzył moc ludzi, a nie znajdziesz przecie, Dwu identycznych ci osób na świecie. Osobisty urok i chwała stworzenia, Pochodzą w całości z tego założenia. Bóg stworzył moc ludzi, a nie znajdziesz przecie, Dwu identycznych ci osób na świecie. Osobisty urok i chwała stworzenia, Pochodzą w całości z tego założenia.

5 Twój urok, twe wdzięki i czar twej osoby, Ujawnia się w fakcie, że jesteś gotowy, By być unikalnym i robić co możesz, By zachować czystość w niezwykłości Bożej. --Helen Marshall Twój urok, twe wdzięki i czar twej osoby, Ujawnia się w fakcie, że jesteś gotowy, By być unikalnym i robić co możesz, By zachować czystość w niezwykłości Bożej. --Helen Marshall

6 Wyprzeć się samego siebie, znaczy być nonkonformistą. Biblia mówi nam, abyśmy nie upodabniali się do tego świata ani fizycznie, ani intelektualnie, ani duchowo. – Billy Graham Pewien młody człowiek przyszedł do sławnego amerykańskiego ewangelisty, Dwighta L. Moody’ego i powiedział: „Chcę zostać chrześcijaninem, ale czy muszę zrezygnować z tego świata?” Moody odpowiedział w charakterystyczny sposób: „Młody człowieku, jeśli zacznie pan żyć całkowicie chrześcijańskim życiem, świat wkrótce zrezygnuje z pana”. Pewien młody człowiek przyszedł do sławnego amerykańskiego ewangelisty, Dwighta L. Moody’ego i powiedział: „Chcę zostać chrześcijaninem, ale czy muszę zrezygnować z tego świata?” Moody odpowiedział w charakterystyczny sposób: „Młody człowieku, jeśli zacznie pan żyć całkowicie chrześcijańskim życiem, świat wkrótce zrezygnuje z pana”. „Nie upodabniajcie się do tego świata, ale się przemieńcie przez odnowienie umysłu swego, abyście umieli rozróżnić, co jest wolą Bożą, co jest dobre, miłe i doskonałe.” (Rzymian 12:2) „Nie upodabniajcie się do tego świata, ale się przemieńcie przez odnowienie umysłu swego, abyście umieli rozróżnić, co jest wolą Bożą, co jest dobre, miłe i doskonałe.” (Rzymian 12:2)

7 Jedną z największych ironii historii jest kompletne lekceważenie rang i tytułów w końcowej ocenie, jakiej ludzkość dokonuje na człowieku. Końcowa ocena pokazuje, że historia nie dba ani odrobinę o rangę czy tytuły, z którymi człowiek się urodził, ani o urząd który piastował. Rozważa jedynie wartość jego uczynków oraz charakter umysłu i serca. Musisz mieć przekonanie, inaczej nie możesz żyć! – A później musisz uczynić coś ze swoim przekonaniem, albo nie będziesz mógł znieść życia z samym sobą! --David Brandt Berg Musisz mieć przekonanie, inaczej nie możesz żyć! – A później musisz uczynić coś ze swoim przekonaniem, albo nie będziesz mógł znieść życia z samym sobą! --David Brandt Berg

8 Florence Nightingale, która porzuciła bogactwa i wygody dla ubóstwa, wojny i chorób, by móc pielęgnować chorych, napisała w pamiętniku: „Mam 30 lat. Wiek, w którym Chrystus zaczął Swą misję. Teraz dosyć już dziecięcych i próżnych spraw. Teraz Panie, pozwól mi myśleć tylko o Twojej Woli”. „Mam 30 lat. Wiek, w którym Chrystus zaczął Swą misję. Teraz dosyć już dziecięcych i próżnych spraw. Teraz Panie, pozwól mi myśleć tylko o Twojej Woli”. Wiele lat później zapytano ją o sekret jej sławnego i bohaterskiego życia, a ona odpowiedziała: “No cóż, mogę dać tylko jedno wyjaśnienie. Niczego nie starałam się zatrzymać dla siebie, wszystko co miałam, oddałam Bogu”.

9 „Ludzie uważają, że spędzenie tak dużej części mojego życia w Afryce, było poświęceniem z mojej strony. Czy to, co jest po prostu spłaceniem małej części długu, który winniśmy Bogu, może być nazwane poświęceniem? Czy nazwalibyście poświęceniem pracę, która przyniosła nagrodę w postaci zdrowej działalności, wiedzy, że postąpiłem dobrze, spokoju umysłu i jasnej nadziei na wspaniały los w przyszłości? „Z pewnością nie było to poświęcenie. Był to raczej przywilej. Niepokój, choroba, cierpienie, niebezpieczeństwo czy porzucenie powszechnych wygód tego życia mogą nas zatrzymać i spowodować, że nasz duch się zawaha, a duszę ogarnie przygnębienie. Ale niech to trwa tylko przez chwilę. „Wszystko to jest niczym, w porównaniu z chwałą, która się nam objawi. Nigdy się nie poświęciłem! Nie powinniśmy nawet o tym mówić, gdy pamiętamy wielką ofiarę, jaką uczynił Jezus, opuszczając tron Swojego Ojca w Niebie, aby oddać za nas Swoje życie.” „Ludzie uważają, że spędzenie tak dużej części mojego życia w Afryce, było poświęceniem z mojej strony. Czy to, co jest po prostu spłaceniem małej części długu, który winniśmy Bogu, może być nazwane poświęceniem? Czy nazwalibyście poświęceniem pracę, która przyniosła nagrodę w postaci zdrowej działalności, wiedzy, że postąpiłem dobrze, spokoju umysłu i jasnej nadziei na wspaniały los w przyszłości? „Z pewnością nie było to poświęcenie. Był to raczej przywilej. Niepokój, choroba, cierpienie, niebezpieczeństwo czy porzucenie powszechnych wygód tego życia mogą nas zatrzymać i spowodować, że nasz duch się zawaha, a duszę ogarnie przygnębienie. Ale niech to trwa tylko przez chwilę. „Wszystko to jest niczym, w porównaniu z chwałą, która się nam objawi. Nigdy się nie poświęciłem! Nie powinniśmy nawet o tym mówić, gdy pamiętamy wielką ofiarę, jaką uczynił Jezus, opuszczając tron Swojego Ojca w Niebie, aby oddać za nas Swoje życie.” David Livingstone, wielki misjonarz i odkrywca, powiedział o swoim życiu:

10 Bądź silny! Życie to nie relaks, bajka czy marzenia, Praca jest przed nami, troski do niesienia. Nie unikaj walki, stań z nią twarzą w twarz. Boży jest to dar. Bądź silny! Nie mów – dni są mroczne, ciemna to godzina, Ręce składasz późno – czyja to jest wina? Powstań! Przemów śmiało! Wartko! Podnieś głos! W Bogu twoja moc. Bądź silny! Nie ważne jak bardzo zło zakorzenione, Jak ciężka jest bitwa, jak dni wydłużone. Nie omdlewaj w walce, w górę podnieś wzrok, Dzień rozjaśni mrok. – Maltbie D. Babcock Bądź silny! Życie to nie relaks, bajka czy marzenia, Praca jest przed nami, troski do niesienia. Nie unikaj walki, stań z nią twarzą w twarz. Boży jest to dar. Bądź silny! Nie mów – dni są mroczne, ciemna to godzina, Ręce składasz późno – czyja to jest wina? Powstań! Przemów śmiało! Wartko! Podnieś głos! W Bogu twoja moc. Bądź silny! Nie ważne jak bardzo zło zakorzenione, Jak ciężka jest bitwa, jak dni wydłużone. Nie omdlewaj w walce, w górę podnieś wzrok, Dzień rozjaśni mrok. – Maltbie D. Babcock

11 Łatwo jest się usprawiedliwiać – podawać słuszne, logiczne, rozsądne usprawiedliwienia – dlaczego nie możesz czegoś zrobić, dlaczego nikt nie powinien oczekiwać tego od ciebie. I w większości przypadków ludzie przyjmą twoje usprawiedliwienia, gdyż oni również nie mają wiary, a usprawiedliwiając ciebie usprawiedliwiają samych siebie. Ale czy Bóg cięwi usprawiedliwi ? – David Brandt Berg Nie można zatrzymać człowieka pełnego wiary! Nie można go zwieść! Nie można odwrócić jego uwagi! Będzie szedł do przodu, z tobą lub bez ciebie, a jeśli to będzie konieczne, wprost po tobie! Nie można zatrzymać człowieka pełnego wiary! Nie można go zwieść! Nie można odwrócić jego uwagi! Będzie szedł do przodu, z tobą lub bez ciebie, a jeśli to będzie konieczne, wprost po tobie! Przekaż to dalej! Przekaż to dalej! Lepiej umrzeć dla czegoś niż żyć dla niczego. www.tommyswindow.com Slajdom towarzyszy melodia z piosenki pt. “Just as I am”. Aby ściągnąć tą piosenkę wraz ze słowami oraz kolejne slajdy, odwiedź nasza stronę internetową: Slajdom towarzyszy melodia z piosenki pt. “Just as I am”. Aby ściągnąć tą piosenkę wraz ze słowami oraz kolejne slajdy, odwiedź nasza stronę internetową:


Pobierz ppt "KLIKNIJ MYSZKĄ, BY ROZPOCZĄĆ WYŚWIETLANIE SLAJDÓW ♫ Włącz głośniki! ♫ Włącz głośniki! Copyright © 2006 Tommy's Window. All Rights Reserved Do tego kto."

Podobne prezentacje


Reklamy Google