Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

1. Wokół licznych jezior powiatu wolsztyńskiego spotykamy charakterystyczną roślinność związaną z tym środowiskiem. Podajcie nazwy gatunkowe lub potoczne.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "1. Wokół licznych jezior powiatu wolsztyńskiego spotykamy charakterystyczną roślinność związaną z tym środowiskiem. Podajcie nazwy gatunkowe lub potoczne."— Zapis prezentacji:

1

2 1. Wokół licznych jezior powiatu wolsztyńskiego spotykamy charakterystyczną roślinność związaną z tym środowiskiem. Podajcie nazwy gatunkowe lub potoczne przedstawionych na poniższych ilustracjach roślin.

3

4 GRĄŻEL ŻÓŁTY PAŁKA SZEROKOLISTNA TATARAK ZWYCZAJNY

5 2. Przyporządkuj do podanych klubów sportowych działających na terenie powiatu wolsztyńskiego znaki ilustrujące dyscyplinę sportową w nich uprawianą.

6 NAZWA KLUBUSYMBOL DYSCYPLINY WKŻ KS Nadodrze HKS Azymut KS Orzeł

7 NAZWA KLUBUSYMBOL DYSCYPLINY WKŻ KS Nadodrze HKS Azymut KS Orzeł

8 3. Wpiszcie nazwy miejscowości obok pocztówek, które je przedstawiają.

9

10 WOLSZTYN CHOBIENICE SIEDLEC

11 4. Jedną z wybitnych postaci mieszkających w Wolsztynie był Robert Koch. Poniżej zamieszczono krótki życiorys Roberta Kocha. Przeczytajcie go i znajdźcie trzy fałszywe informacje w nim ukryte. Po odszukaniu poprawcie je.

12 Robert Koch urodził się w Clausthal, w górach Harcu. Ukończył studia medyczne. W latach 1872-80 był w Przemęcie lekarzem powiatowym. Tutaj właśnie rozpoczął prace nad zakażeniami ran i doświadczenia z wąglikiem. Następnie przeniósł się do Berlina, gdzie prowadził badania na szerszą skalę i to właśnie tutaj przedstawił odkrycie bakterii wywołujących boreliozę, za co otrzymał w 1906 roku Nagrodę Nobla z dziedziny medycyny. W latach 1883 - 1907 prowadził liczne ekspedycje naukowe. Podczas tych wypraw zajmował się badaniami nad: cholerą, dżumą, malarią, gorączką teksańską. Zmarł w Baden-Baden 27 V 1910r.

13

14 Robert Koch urodził się w Clausthal, w górach Harcu. Ukończył studia medyczne. W latach 1872-80 był w Wolsztynie lekarzem powiatowym. Tutaj właśnie rozpoczął prace nad zakażeniami ran i doświadczenia z wąglikiem. Następnie przeniósł się do Berlina, gdzie prowadził badania na szerszą skalę i to właśnie tutaj przedstawił odkrycie bakterii wywołujących gruźlicę, za co otrzymał w 1905 roku Nagrodę Nobla z dziedziny medycyny. W latach 1883 - 1907 prowadził liczne ekspedycje naukowe. Podczas tych wypraw zajmował się badaniami nad: cholerą, dżumą, malarią, gorączką teksańską. Zmarł w Baden-Baden 27 V 1910r.

15 5. Walory turystyczne powiatu wolsztyńskiego przyciągają wielu turystów. W ostatnich latach mogą oni skorzystać z usług coraz liczniej powstających gospodarstw agroturystycznych. Wpiszcie obok wymienionych gospodarstw agroturystycznych nazwy gmin na terenie, których się one znajdują.

16 MiejscowośćNazwa gospodarstwaNazwa gminy KLUCZEWOU KOWOLA GRÓJEC MAŁYPOD MODRZEWIEM WILCZEPENSJONAT SIODŁO STARA DĄBROWAGOSPODARSTWO AGROTURYSTYCZNE STARA DĄBROWA

17 MiejscowośćNazwa gospodarstwaNazwa gminy KLUCZEWOU KOWOLAGmina Przemęt GRÓJEC MAŁYPOD MODRZEWIEMGmina Siedlec WILCZEPENSJONAT SIODŁOGmina Wolsztyn STARA DĄBROWAGOSPODARSTWO AGROTURYSTYCZNE STARA DĄBROWA Gmina Wolsztyn


Pobierz ppt "1. Wokół licznych jezior powiatu wolsztyńskiego spotykamy charakterystyczną roślinność związaną z tym środowiskiem. Podajcie nazwy gatunkowe lub potoczne."

Podobne prezentacje


Reklamy Google