Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zespół Szkół nr 1 w Bukownie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zespół Szkół nr 1 w Bukownie"— Zapis prezentacji:

1 Zespół Szkół nr 1 w Bukownie
Sprawozdanie z realizacji działań oraz ich efektów odnoszących się do promocji Zaleceń Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem Zespół Szkół nr 1 w Bukownie

2 Realizując zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem kierujemy się następującymi zasadami:
zwracamy uwagę, aby nasze działania były cykliczne, włączamy rodziców w działania promujące zdrowy styl życia, współpracujemy ze środowiskiem lokalnym (instytucjami i organizacjami działającymi na terenie naszego miasta i powiatu).

3 Parafiady Regionalne Program "Parafiady Regionalne" realizowany jest w ramach projektu "Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało". W dniach 21 – r. byliśmy współorganizatorem VI Parafiady Regionalnej. Uczestnicy konkurowali ze sobą w 6 dyscyplinach sportowych: piłce nożnej, piłce siatkowej, pływaniu, tenisie stołowym, biegu na 60 m i skoku w dal.

4

5

6

7 Parafiady Regionalne Na imprezę przybyło 508 uczestników reprezentujących 18 placówek. Za organizację VI Parafiady Regionalnej zajęliśmy I miejsce w Polsce w ogólnej klasyfikacji Parafiad Regionalnych. Od 20 – 24 maja 2015 r. odbędzie się VII Parafiada Regionalna.

8 Parafiady Regionalne

9 Międzynarodowa Parafiada
W dniach 13 – 19 lipca 2014 r. braliśmy udział w XXVI Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży w Warszawie.

10 Międzynarodowa Parafiada

11 Szkolne Dni Profilaktyki
IX Szkolny Dzień Profilaktyki pod hasłem „Mówimy NIE używkom i przemocy” obejmował: udział uczniów w spektaklu „Dopalacze niszczą życie”, spotkanie z przedstawicielami Policji na temat: „Odpowiedzialność karna nieletnich”, konkurs – napisz pracę na temat: „Agresja ma wiele twarzy”. 19 stycznia 2015 r. uczniowie uczestniczyli w Koncercie Profilaktycznym „Powiedz nie” w wykonaniu Wiesława Błażkiewicza.

12 Szkolne Dni Profilaktyki

13 Szkolne Dni Profilaktyki

14 Realizacja programów edukacyjnych zainicjowanych przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Olkuszu. „Trzymaj Formę” - realizowane są m.in. następujące treści: aktywność fizyczna, żywienie młodzieży – zbilansowana dieta. Realizacja programu profilaktyki palenia tytoniu „Znajdź właściwe rozwiązanie” : dostarczenie uczniom informacji związanych z nikotynizmem, szkodliwością palenia papierosów, asertywnym odmawianiem.

15 Współpraca ze Stowarzyszeniem „Zielone Światło”
Program Profilaktyki Nowotworowej dla młodzieży pn.: ”Rack’owisko”. Tematyka zajęć: komórki rakowe, czynniki sprzyjające rozwojowi nowotworu, wybrane nowotwory występujące wśród młodych ludzi rozmowa z osobą dotkniętą nowotworem, grupy wsparcia, Europejski Kodeks Walki z Rakiem. r. – planowany jest udział w kolejnej edycji ”Rack’owisko”.

16 Współpraca ze Stowarzyszeniem „Zielone Światło”
W dniach – r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Wystawie „Uwierz” przedstawiającej grafikę i rysunek olkuskich twórców. Na wystawę tą składają się prace znanych olkuskich artystów, a jej tematem przewodnim jest zwycięstwo w zmaganiach z nowotworem. 

17 Współpraca ze Stowarzyszeniem „Zielone Światło”

18 I Charytatywny Maraton Fitness & Dance
W maratonie brali udział zarówno uczniowie, jak ich rodzice. Składał się on z 6 sesji (m. in. Zumba, Fitness, Dancehall, Stretching). W ramach maratonu odbyło się bezpłatne badanie tkanki tłuszczowej oraz profesjonalne porady żywieniowe. Uczestnicy maratonu wzięli udział w loterii fantowej, w której wygrywano produkty kosmetyczne i sprzęt sportowy.

19 I Charytatywny Maraton Fitness & Dance

20 I Charytatywny Maraton Fitness & Dance
23 maja 2015 r. odbędzie się II Charytatywny Maraton Fitness.

21 Promowanie zdrowego, aktywnego stylu życia
  Organizacja szkolnych turniejów, których celem jest wpajanie zasad zdrowego współzawodnictwa w zespole, branie odpowiedzialności za zdrowie i życie swoje i innych.

22 Promowanie zdrowego, aktywnego stylu życia
Udział uczniów i nauczycieli w Symbolicznym Biegu Ulicznym i Biegu Przełajowym „Policz się z cukrzycą” w ramach Finału WOŚP.

23 Promowanie zdrowego, aktywnego stylu życia

24 Promowanie zdrowego, aktywnego stylu życia

25 Promowanie zdrowego, aktywnego stylu życia
Udział w XII Rajdzie Rowerowym organizowanym przez Uczniowski Klub Sportowy Kusy we współpracy z MOSiR – em pod patronatem Burmistrza Miasta.

26 Promowanie zdrowego, aktywnego stylu życia

27 Promowanie zdrowego, aktywnego stylu życia
Organizacja cyklicznych Rajdów Gimnazjalisty – w maju 2015 roku odbędzie się kolejny VIII Rajd.

28 Promowanie zdrowego, aktywnego stylu życia
W 2014 roku szkoła otrzymała Certyfikat SZKOŁY W RUCHU.

29 Promowanie zdrowego, aktywnego stylu życia
XIV Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Nauczycieli - Nowy Sącz


Pobierz ppt "Zespół Szkół nr 1 w Bukownie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google