Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Książki, które warto przeczytać. Fantastyka Lunga, odważnego młodego smoka, jego oddaną przyjaciółkę, Siarczynkę i samotnego chłopca o imieniu Ben złączyło.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Książki, które warto przeczytać. Fantastyka Lunga, odważnego młodego smoka, jego oddaną przyjaciółkę, Siarczynkę i samotnego chłopca o imieniu Ben złączyło."— Zapis prezentacji:

1 Książki, które warto przeczytać

2 Fantastyka Lunga, odważnego młodego smoka, jego oddaną przyjaciółkę, Siarczynkę i samotnego chłopca o imieniu Ben złączyło przeznaczenie. Wyruszają wspólnie w pełną magii wyprawę, by odnaleźć legendarne miejsce, w którym srebrzyste smoki mogą żyć w pokoju. Cornelia Funke znakomita i uznana na całym świecie niemiecka pisarka, po raz kolejny zaprasza czytelników na wyprawę do świata wyobraźni.

3 Harry Potter i jego przyjaciele trafiają nie tylko na szósty rok nauki w Hogwarcie, ale znajdują się też w samym centrum walki z odrodzonym Sam- Wiesz-Kim. Mroczny tom szósty pełen jest nie tylko dramatycznych wydarzeń, ale i miłosnych przygód, które pokażą nam niektórych bohaterów w zupełnie nowym świetle. Harry Potter i jego przyjaciele trafiają nie tylko na szósty rok nauki w Hogwarcie, ale znajdują się też w samym centrum walki z odrodzonym Sam- Wiesz-Kim. Mroczny tom szósty pełen jest nie tylko dramatycznych wydarzeń, ale i miłosnych przygód, które pokażą nam niektórych bohaterów w zupełnie nowym świetle.

4 Przygody Najsłynniejszy na świecie detektyw, Sherlock Holmes, staje w obliczu niezwykłej zagadki. Nad rodem Baskerville'ów ciąży klątwa - za sprawą demonicznego psa pojawiającego się w rodowej posiadłości ginie sir Charles. Kiedy do Anglii powraca jego jedyny spadkobierca, okazuje się, że być może również jego życiu zagraża niebezpieczeństwo. Tajemnicze anonimy, piętrzące się dziwne wydarzenia, stary zamek na wrzosowiskach Dartmoor... Czy Sherlock Holmes i jego przyjaciel, doktor Watson, będą mieli tym razem do czynienia ze zjawą z zaświatów czy zwyczajnym przestępcą?... Najsłynniejszy na świecie detektyw, Sherlock Holmes, staje w obliczu niezwykłej zagadki. Nad rodem Baskerville'ów ciąży klątwa - za sprawą demonicznego psa pojawiającego się w rodowej posiadłości ginie sir Charles. Kiedy do Anglii powraca jego jedyny spadkobierca, okazuje się, że być może również jego życiu zagraża niebezpieczeństwo. Tajemnicze anonimy, piętrzące się dziwne wydarzenia, stary zamek na wrzosowiskach Dartmoor... Czy Sherlock Holmes i jego przyjaciel, doktor Watson, będą mieli tym razem do czynienia ze zjawą z zaświatów czy zwyczajnym przestępcą?...

5 Któż nie marzy o wakacjach pełnych przygód i nieprawdopodobnych wydarzeń, o których później będzie można opowiadać w szkole? Przypadek zrządził, że prymus Duduś i jego kuzyn Poldek (całkiem nie prymus) przeżyli takie właśnie wakacje wędrując autostopem..

6 Hit nastolatków Gdzie trafiamy, gdy zasypiamy? Zastanów się dobrze, czy na pewno chcesz się tego dowiedzieć? Czy starczy ci odwagi, aby razem z Feliksem, Netem i Niką rozwiązać zagadke ogarniającej Warszawę epidemii senności, odkryć kim jest śledzący bohaterów płaszczak i dokąd zmierza czarna karoca? Nie obawiaj się – senna rzeczywistość polskiego gimnazjum przyprawi cię nie tylko o dreszczyk strachu, ale też rozbawi. Kto kogo kocha, kto oszukuje i czym u diabła jest ta bekonia? Bądź pewien – nie zaśniesz, dopóki nie skończysz czytać „Pałacu Snów”. „Feliks, Net i Nika” to polskie gimnazjum, przyjaźń, pierwsze uczucia i niesamowite historie.

7 Dla Dziewczyn Radosne i mniej radosne przygody małej dziewczynki, która po stracie rodziców dostaje się pod opiekę bogatej ciotki, surowej i chłodnej starej panny. Po paru miesiącach pobytu u ciotki Pollyannę zna i kocha całe miasteczko. Wszyscy bowiem jego mieszkańcy grają z nią w grę, której nauczył jej ojciec... w zadowolenie. Polega ona na przyjmowaniu z radością wszystkiego, co niesie los. Radosne i mniej radosne przygody małej dziewczynki, która po stracie rodziców dostaje się pod opiekę bogatej ciotki, surowej i chłodnej starej panny. Po paru miesiącach pobytu u ciotki Pollyannę zna i kocha całe miasteczko. Wszyscy bowiem jego mieszkańcy grają z nią w grę, której nauczył jej ojciec... w zadowolenie. Polega ona na przyjmowaniu z radością wszystkiego, co niesie los.

8 Iza cierpi na bulimię, ale nie chce dopuścić do siebie myśli, że jest chora. Dziennik nie tylko stanowi zapis doświadczeń młodej dziewczyny cierpiącej na bulimię, ale też jest swego rodzaju informatorem na temat choroby dotykającej coraz większą liczbę młodych ludzi.

9 Niezwykłe zjawiska, historie, wydarzenia W ierzcie lub Nie! Nie uwierzysz swoim oczom. Będziesz się szczypać, żeby upewnić się, że nie śnisz. Albowiem w tej książce zawsze jest coś niezwykłego, czasem przerażającego, często dziwacznego. Wchodzisz właśnie w jedyny w swoim rodzaju dziwny świat.


Pobierz ppt "Książki, które warto przeczytać. Fantastyka Lunga, odważnego młodego smoka, jego oddaną przyjaciółkę, Siarczynkę i samotnego chłopca o imieniu Ben złączyło."

Podobne prezentacje


Reklamy Google