Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Podsumowanie projektu Prezentacja: Michalina Mościszko Projekt: „Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo”, realizowany.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Podsumowanie projektu Prezentacja: Michalina Mościszko Projekt: „Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo”, realizowany."— Zapis prezentacji:

1 Podsumowanie projektu Prezentacja: Michalina Mościszko Projekt: „Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo”, realizowany przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, w ramach Priorytetu III Wysoka jakość systemu oświaty, Działania 3.4 - Otwartość systemu oświaty w kontekście uczenia się przez całe życie, Poddziałanie 3.4.2 Upowszechnianie uczenia się prze całe życie. ESF01-2013 – 1 – PL1 – LEO01 – 37042 „Uczniowie z Malborka wybierają zawody z przyszłością”

2 Projekt umożliwił nam: rozwój zawodowy, uzupełniając kształcenie teoretyczne realizowane w szkole zdobycie doświadczenia zawodowego podczas pracy w firmach londyńskich poznanie perspektyw rozwoju wybranych przez nas zawodów kontakt z żywym językiem angielskim w życiu, codziennym i zawodowym poznanie kultury brytyjskiej zwiedzanie Londynu

3 Pozwolił nam również na potwierdzenie zdobytych kwalifikacji i umiejętności odpowiednimi certyfikatami oraz oceną z praktyk, którą wystawiali nam pracodawcy. Projekt sprawił, że nauka w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku, zyskała nowy, europejski wymiar, nasza szkoła otrzymała od partnera certyfikat potwierdzający realizację stażu.

4 Dzięki udziałowi w projekcie: Staliśmy się bardziej otwarci na świat i ludzi mamy poczucie własnej wartości, wiemy na co nas stać nie boimy się nowych wyzwań, bo uczestnicząc w projekcie wielu z nas pokonało lęk przed nieznanym, doskonale radząc sobie w obcym środowisku umiemy współpracować w grupie i potrafimy nawiązywać dobre relacje z innymi ludźmi staliśmy się bardziej odpowiedzialni, punktualni i zdyscyplinowani jesteśmy zaradni i przedsiębiorczy, potrafimy podejmować własne inicjatywy i je realizować

5 Dzięki udziałowi w projekcie: dorośliśmy do podejmowania ważnych dla nas decyzji nauczyliśmy się szacunku dla innych kultur, ponieważ Londyn to wyjątkowo tolerancyjne miejsce, gdzie każdy, bez względu na kolor skóry może liczyć na równe traktowanie przekonaliśmy się, że zawody, które wybraliśmy mają przyszłość, a praca może przynosić satysfakcję, jeśli ma się do niej odpowiednio pozytywne nastawienie nauczyliśmy się praktycznie wykorzystywać wiedzę zdobytą w szkole, w praktyce okazała się znacznie bardziej przydatna niż nam się wcześniej wydawało

6 wiele dowiedzieliśmy się o wybranych przez siebie kierunkach kształcenia i przekonaliśmy się, że to zawody z przyszłością potrafimy lepiej radzić sobie z trudnościami i działać w stresie nauczyliśmy się otwartości i zrozumienia dla innych kultur, które mieliśmy okazję poznać staliśmy się bardziej tolerancyjni i wyrozumiali poprawiliśmy swoje umiejętności językowe i pozbyliśmy się strachu przed porozumiewaniem w tym języku Dzięki udziałowi w projekcie:

7 Projekt sprawił, że Poczuliśmy się wyjątkowo, ponieważ chętnych było wielu, a wybrano nas, doceniamy to i czujemy się wyróżnieni. Jesteśmy przekonani, że dobrze wykorzystaliśmy czas praktyk i swój pobyt w Londynie. To była niezwykła przygoda, której tak naprawdę nie da się opisać żadną prezentacją ani słowami, to po prostu trzeba przeżyć. Cztery tygodnie to dużo czasu na naukę, jednak zbyt mało aby nauczyć się wszystkiego i poznać Londyn w całości.

8 Podczas pobytu w Londynie: Zobaczyliśmy wiele niezwykłych miejsc, które wcześniej znaliśmy tylko ze zdjęć i filmów.

9 Przeżyliśmy przygodę, o jakiej inni mogą tylko pomarzyć

10 Niektóre doświadczenia nas zaskoczyły, a inne oczarowały

11 bo Londyn jest jak miłość od… pierwszego spotkania z metrem, pierwszej podróży piętrowym autobusem, pierwszych zakupów, pierwszego spojrzenia na Big Bena… dla nas wszystko działo się tam po raz pierwszy.

12 UPOWSZECHNIANIE Po powrocie ze stażu podzieliliśmy się swoimi doświadczeniami z kolegami i nauczycielami, którzy zostali w Polsce. Przygotowaliśmy prezentacje dotyczące naszych praktyk, warunków pracy w Wielkiej Brytanii i standardów z jakimi się spotkaliśmy. Uczniowie klas gastronomicznych przygotowali wspólnie z kolegami, którzy nie uczestniczyli w stażu, typowe angielskie słodkości takie jak mufiny, owsiane ciastka czy blok czekoladowy z ciasteczkami. Poczęstowaliśmy swoimi wyrobami także nauczycieli szkoły. Podczas konferencji Państwo również macie okazję skosztować tych wyrobów – serdecznie zachęcamy.

13 Podczas realizacji stażu powstała również strona internetowa projektu, której autorką jest nasza koleżanka uczestnicząca w stażu – Paulina Patrowicz. Strona prezentuje wiele ciekawostek dotyczących naszego pobytu w Londynie, cały czas jest rozbudowywana – zostaną na niej umieszczone także materiały z dzisiejszej konferencji. Adres strony, znajduje się na stronie internetowej naszej szkoły.

14 Koleżanki i koledzy z młodszych klas, jeśli nadal macie obawy czy wziąć udział w projekcie przestańcie się zastanawiać, w przyszłym roku Londyn czeka na Was!

15 Dziękujemy za uwagę!!


Pobierz ppt "Podsumowanie projektu Prezentacja: Michalina Mościszko Projekt: „Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo”, realizowany."

Podobne prezentacje


Reklamy Google