Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Numer z klasyfikacji zawodów:514108. Wizażystka jest odpowiedzialna za wykonanie artystycznego makijażu twarzy dostosowanego do odpowiedniego typu urody.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Numer z klasyfikacji zawodów:514108. Wizażystka jest odpowiedzialna za wykonanie artystycznego makijażu twarzy dostosowanego do odpowiedniego typu urody."— Zapis prezentacji:

1 Numer z klasyfikacji zawodów:514108

2 Wizażystka jest odpowiedzialna za wykonanie artystycznego makijażu twarzy dostosowanego do odpowiedniego typu urody klienta. Określenie wizażystka pojawiło się w naszym słowniku stosunkowo niedawno i pochodzi od francuskiego słowa visage- twarz, oblicze.

3  Wizażysta zbiera informacje na jaką okazję klient wybiera makijaż,  Jakich używa kosmetyków na co dzień,  Czy jest uczulony,  Następnie dokonuje analizy kolorystycznej typu urody, rysów twarzy, jej charakterystycznych rysów twarzy, rodzaju cery, wad skóry twarzy, a także osobowości klienta,

4  Wizażystka pracuje rękami,  Używa wacików, pędzli, gąbek lub palców, nanosi na twarz poszczególne kosmetyki,  Najpierw nanosi na twarz podkład ( podkład przyciemniający lub rozjaśniający cerę),  Dobiera rodzaj pudru i odpowiedni jego cień,  Wykonuje makijaż oczu, brwi, ust, stosując ołówki, konturówki, cienie do powiek, tusze do rzęs, sztuczne rzęsy i pomadki do ust,

5  Odpowiednimi kolorami podkreśla lub wydobywa naturalne walory urody, uwypukla je bądź je maskuje,  Maskowanie wymaga tuszowania wad skóry twarzy takich jak: wygładzanie cery, likwidowanie sińców pod oczami, przebarwień, plam, blizn, popękanych naczynek krwionośnych.

6 Wizażystka uwzględnia sytuację i warunki, w których będzie przebywał klient oraz jego cechy indywidualne. Każdy klient, każda twarz będzie nowym artystycznym wyzwaniem.

7  Makijaż naturalny,  Makijaż okolicznościowy (śluby, bale, przyjęcia, bankiety, studniówki, różne imprezy),  Makijaż do sesji zdjęciowych,  Makijaż do pokazów mody,  Makijaż ekstrawagancki, awangardowy, techno, szokujący.

8 Po zakończeniu makijażu wizażystka może doradzić klientce dobór kosmetyków określonych firm, fryzurę i kolor włosów odpowiedni do typów urody, barwy strojów, Wymaga to stałego śledzenia trendów w kosmetologii: nowych sposobów i technik malowania twarzy, rodzajów kosmetyków.

9 Wizażysta pracuje samodzielnie. Musi umieć przeprowadzić wywiad z klientem na temat jego przyzwyczajeń i oczekiwań, musi samodzielnie podjąć decyzję co do kolejności i sposobów wykonania pracy. Odpowiada za stworzenie przyjaznej atmosfery i za komfort klienta.

10 Wymagania co do efektów, jakie ma uzyskać wizażystka po wykonaniu makijażu artystycznego mogą być określone przez osoby, z którymi wizażystka współpracuje: kreator mody, reżyser teatralny, telewizyjny i filmowy, charakteryzator, stylista.

11  Praca wizażystki wymaga szerokiej gamy różnorodnych kosmetyków,  Firmy kosmetyczne zatrudniają osoby zainteresowane tą dziedziną ( szkolą je zarówno w zakresie wiedzy na temat kosmetyków jak również umiejętności wykonywania makijażu),  Przeszkolone wizażystki organizują pokazy makijażu w dużych punktach sprzedaży,

12  Zajmują się bezpośrednią sprzedażą często połączone z instruktażem wykonywania makijażu,  Praca wizażystki może odbywać się w różnych miejscach( dom klienta bądź zakład pracy, plan filmowy czy telewizyjny, studio lub plener)  Jej warsztat pracy to ciężka walizka, w której znajdują się środki potrzebne do wykonania makijażu.

13  Wizażysta wykonuje pracę indywidualnie i samodzielnie,  Sam przygotowuje stanowisko pracy, oraz decyduje o wykonaniu techniki i metody pracy,  Dobrze wykonany makijaż jest rodzajem dzieła artystycznego, wymagającego skupienia,

14  Mimo tego zasadniczą cechą jest stały kontakt z ludźmi,  Każdy klient wymaga indywidualnego podejścia, porady, rozmowy,  Wizażystka może zrealizować oczekiwania klienta, może też wpłynąć na zmiany oczekiwań najlepsze z artystycznego punktu widzenia walory twarzy.

15  Wizażystka nie ma normowanego czasu pracy,  Czas pracy jest uzależniony od wiedzy, wprawy i doświadczenia wizażystki, a także od warunków, w których wykonuje pracę,  Czas wykonywania makijażu może trwać średnio od kilkudziesięciu minut do 2 godzin,  Praca może odbywać się w każdej porze dnia i nocy,  Wizażystka pracuje poza gabinetem kosmetycznym często musi się przemieszczać co wymaga dobrej organizacji czasu i planowania,

16  Największe obciążenie pracą wiąże się z popularnymi świętami, uroczystościami, kiedy zapotrzebowanie na „piękny wygląd” bardzo wzrasta,  Zasadniczo praca wizażystki odbywa się bez nadzoru zwierzchników oraz poza zależnością organizacyjną, gdy zatrudniana jest w ramach etatu( teatr, tv), podlega standardowym regułom płatniczym,  Często wizażystka proponuje makijaż próbny, który zapobiega późniejszym nieporozumieniom.

17  Umiejętność nawiązywania kontaktów z ludźmi,  Musi dbać o dobre samopoczucie klienta,  Musi mieć coś z psychologa, który wysłucha klienta i nawiąże z nim rozmowę,  Musi być życzliwa i powinna umiejętnie postępować z ludźmi,  Musi być taktowna i wyrozumiała,  Musi być pogodna, o łagodnym usposobieniu,  Musi mieć uzdolnienia plastyczne,

18  Wizażystka musi być osobą twórczą, obdarzoną wyobraźnią,  Musi znać techniki malarskie,  Spostrzegawczość, dobre rozróżnianie barw oraz ich odcieni,  Dobra koordynacja wzrokowo-ruchowa,  Wysoka sprawność manualna, zręczność rąk i palców, którymi wizażystka posługuje się jak narzędziami,  Cierpliwość oraz umiejętność skupiania się na wykonywanej pracy,

19  Podzielność uwagi, dzięki której istnieje szansa na dobre wykonanie pracy i towarzyszenie klientowi np. poprzez wysłuchanie go, informowanie i wyjaśnianie,  Samodzielność i umiejętność podejmowania decyzji to atuty profesjonalizmu,  Cechą pożądaną jest gotowość ciągłego uczenia się, wychwytywanie nowości kosmetycznych pojawiających się na rynku, orientowanie się w aktualnych trendach mody

20  Praca lekka,  Dobre zdrowie ogólne,  Dobra sprawność układu kostno-stawowego, narządu wzroku oraz zmysłu dotyku,  W tej pracy eliminowane są schorzenia: choroby ograniczające sprawność manualną, daltonizm, wady wzroku, głuchota, zaburzenia równowagi, alergia na kosmetyki, nosicielstwo chorób zakaźnych, problemy z kręgosłupem, żylaki, płaskostopie oraz choroby skóry rąk,  Wysoka higiena osobista, świeży oddech, zapobieganie pocenia się i czyste ręce.

21  Wykształcenie średnie,  Naukę wizażu proponują szkoły policealne, publiczne i niepubliczne,  Organizowane są też kursy i szkolenia specjalistyczne oraz warsztaty,  Większość szkół proponuje naukę w systemie zaocznym,  Niektóre oferty kształcenia obejmują nie sam zawód wizażystki, a wizażystka –stylistka ( dwustopniowe szkolenia).

22  Stylistka,  Kosmetyczka,  Charakteryzatorka.


Pobierz ppt "Numer z klasyfikacji zawodów:514108. Wizażystka jest odpowiedzialna za wykonanie artystycznego makijażu twarzy dostosowanego do odpowiedniego typu urody."

Podobne prezentacje


Reklamy Google