Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Józefa Chełmońskiego w Suchostrudze

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Publiczna Szkoła Podstawowa im. Józefa Chełmońskiego w Suchostrudze"— Zapis prezentacji:

1 Publiczna Szkoła Podstawowa im. Józefa Chełmońskiego w Suchostrudze
NIE GAŃ, CZEGOŚ NIE POZNAŁ… Urząd Miejski w Tarczynie ul. Rynek 8 A Tarczyn

2 NIE GAŃ, CZEGOŚ NIE POZNAŁ…
Zachodnia część Gminy Tarczyn to malowniczy zakątek położony nad rzeką Tarczynką. Walorem tych ziem jest czyste niebo, piękne lasy, kobierce łąk, kaczeńce nad stawami. Tu budują gniazda i wychowują swoje pisklęta ptaki, budują swe żeremia bobry.

3 Nasza okolica W dolinie Tarczynki
Wiele niezwykłych i malowniczych miejsc w dolinie Tarczynki, której źródła znajdują się w Werdunie. Wspaniała trasa na rowerowe wycieczki prowadząca z Tarczyna przez Mariankę, Jeżewice do Suchostrugi, Werdunu oraz Bystrzanowa.

4 Pomnik przyrody w pobliskim parku
Świadectwa przeszłości Pomnik przyrody w pobliskim parku Kapliczka w parku Ruiny dworku w Jeżewicach

5 Kapliczki Kapliczka we wsi Werdun
Kapliczka Św. Rocha z 1930r. we wsi Bystrzanów Kapliczka we wsi Werdun

6 Przydrożne krzyże wyrazem religijności i tradycji

7 Publiczna Szkoła Podstawowa im. Józefa Chełmońskiego w Suchostrudze

8 Publiczna Szkoła Podstawowa im. Józefa Chełmońskiego w Suchostrudze
Przyszkolna zieleń Uśmiechnięte buzie dzieci

9 „Wszystko co piękne dojrzewa powoli.”
Gmina sfinansowała modernizację wnętrza budynku szkoły. W ramach prac inwestycyjnych wymieniono część rur kanalizacyjnych, pomalowane zostały ściany na korytarzach, pomieszczenia klasowe, lokum gospodarcze, ułożono nową glazurę i terakotę, odnowiono toalety. Zostały zamontowane nowe lampy, osłony na grzejniki, w pomieszczeniach ułożono panele podłogowe.

10 Wnętrza budynku W małych miejscowościach często brakuje ośrodków kultury. Taką funkcję pełni szkoła, w której jest dobre zaplecze i warunki do pracy.

11 „Nic się nie spełni, jeśli nie jest wpierw marzeniem „
W roku 1997 została otwarta nowa sala gimnastyczna

12 „Marzenia kształtują naszą wyobraźnię.”
Nowoczesny i bezpieczny plac zabaw wywołuje radość „maluchów” i „starszaków”

13 Wykorzystywanie zaplecza szkoły na potrzeby
Działalność Świetlicy Opiekuńczo- Wychowawczej Zabawa jest nauką, nauka zabawą… Wykorzystywanie zaplecza szkoły na potrzeby Świetlicy Opiekuńczo- Wychowawczej oraz miejsce zabaw w ramach programu „Radosna Szkoła”

14 „Znajdujemy drogę, albo ją wytyczamy…”
Powiaty zostały stworzone, by przekazać władzę w ręce lokalnych społeczności. To mieszkańcy gminy najlepiej wiedzą czego potrzebują i co ulepszyć w ich miejscu zamieszkania.

15 Informacja „Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro”
Świadectwem dążenia do lepszego informowania mieszkańców gminy jest niezależny miesięcznik: „Wiadomości Tarczyńskie”. Zamieszczone są w nim wszelkie informacje o najważniejszych wydarzeniach w Gminie Tarczyn, o poczynaniach gminnych.

16 Współpraca władz samorządowych ze społecznością lokalną
Przedstawiciele Samorządu Gminy uczestniczą w uroczystościach organizowanych na terenie szkoły, takich jak szkolna wigilia, rozpoczęcie i zakończenie roku szkolnego.

17 Lokalna prasa W lutym 1994 roku ukazał się pierwszy bezpłatny numer „Wiadomości Tarczyńskich”- gazety regionalnej. Rolą gazety lokalnej jest nie tylko pokazywanie sukcesów władzy samorządowej, ale również wskazywanie potrzeb mieszkańców gminy Każdy może zamieścić w piśmie swój artykuł – również krytyczny

18 Internet na terenie gminy
O działalności gminy informują również strony internetowe, które zawierają informacje o działalności, zarządzaniu, wydarzeniach itp:. W każdej wsi jest tablica informacyjna, na której umieszcza się istotne dla mieszkańców wiadomości. Każdy, kto jest otwarty na informacje, znajdzie je w bezpłatnej gazetce: „Kurier Południowy”, internecie bądź tablicy ogłoszeń.

19 Oferta gminy Wioska Internetowa z której może bezpłatnie skorzystać każda osoba zainteresowana poszerzeniem swojej wiedzy oraz zdobywaniem nowych kwalifikacji Imprezy plenerowe Konkursy dla wszystkich z atrakcyjnymi nagrodami Nieodpłatny autobus - dzięki któremu możemy organizować wycieczki do Ojrzanowa, Kuklówki, Radziejowic, wyjazdy na basen do Grodziska Mazowieckiego, do kina, do teatru. Nieodpłatne obiady - pomoc socjalna, możliwość wykupienia obiadów w szkole

20 Oferta Gminnego Ośrodka Kultury
Nieodpłatne imprezy kulturalne Organizacja zimowego wypoczynku dzieci Konkursy Zasoby biblioteczne

21 Zmiany Nowy asfalt - ul. Kościelna w Jeżewicach, utwardzanie dróg - wieś Werdun, rowy odwadniające Odśnieżanie w gminie odbywa się sukcesywnie i skutecznie

22 Zwalniający próg przed szkołą - dbałość o bezpieczeństwo uczniów

23 Zmiany Parking przed Kościołem Św. Ducha we wsi Werdun
Oświetlenie ulic

24 Praca „Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro”
Wiele mieszkańców znalazło zatrudnienie na terenie gminy O poprawie sytuacji materialnej świadczy ilość samochodów osobowych stojących rano przed szkołą Opieka medyczna Oświata

25 W trosce o środowisko Zakończenie prac rekultywacyjnych
na nieczynnym składowisku odpadów komunalnych w Jeżewicach

26 W skład Zespołu Projektowego wchodzą…
Zespół uczniów: Monika Augustynowicz 1997rok, klasa VI Paulina Kosieradzka 1997rok, klasa VI Monika Wacławek 1997rok, klasa VI Opiekun Zespołu: Marlena Mielczarek telefon (22) /szp.suchostruga.vp.pl/ Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "Publiczna Szkoła Podstawowa im. Józefa Chełmońskiego w Suchostrudze"

Podobne prezentacje


Reklamy Google