Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Październik: Utworzenie bloga Opisanie teorii dotyczącej Księżyca Listopad, grudzień, styczeń, luty: Obserwacja Księżyca Publikowanie wyników obserwacji.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Październik: Utworzenie bloga Opisanie teorii dotyczącej Księżyca Listopad, grudzień, styczeń, luty: Obserwacja Księżyca Publikowanie wyników obserwacji."— Zapis prezentacji:

1

2

3

4 Październik: Utworzenie bloga Opisanie teorii dotyczącej Księżyca Listopad, grudzień, styczeń, luty: Obserwacja Księżyca Publikowanie wyników obserwacji na blogu Marzec, kwiecień: Zebranie i interpretacja wyników obserwacji na blogu Przedstawienie wyników pracy

5 Przez okres całego projektu: Dyżury tygodniowe: - codzienna obserwacja - publikacja wyników (co najmniej 3/tydzień) Sprawozdania miesięczne: - opis wykonanych zadań - prezentacja wyników obserwacji

6

7 Popielate światło Jaśniejsza część oświetlona jest bezpośrednio przez Słońce, pozostała część Księżyca oświetlona jest światłem słonecznym odbitym z Ziemi. Jest to tzw. popielate światło. Zjawisko to najlepiej obserwuje się na początku I kwadry, lub na końcu III kwadry.

8

9

10

11

12 Księżyca nie widać (zwrócony jest ku Ziemi nieoświetloną półkulą)

13 Księżyc rośnie

14 Widać całą wschodnią połowę tarczy

15 Księżyc rośnie

16 Widać całą tarczę

17 Księżyc maleje

18 Widać całą zachodnią połowę tarczy

19 Księżyc maleje

20 Księżyca nie widać (zwrócony jest ku Ziemi nieoświetloną półkulą)

21 W lutym czasami nie ma ani jednej pełni Księżyca. Zdarza się to jednak bardzo rzadko – następny taki luty nastąpi w 2066 roku W lutym nigdy nie mogą wystąpić dwie pełnie, ponieważ najkrótszy odstęp między nimi wynosi 29,3 doby Mniej więcej co 19 lat w jednym miesiącu występują dwie pełnie Księżyca. Ostatnim takim rokiem był rok 2004 (lipiec)

22 Wspólny środek ciężkości

23 MORZA NA WIDOCZNEJ STRONIE KSIĘŻYCA

24

25

26 Zaćmienie zachodzi, gdy Ziemia znajduje się między Słońcem a Księżycem będącym w pełni i Księżyc (naturalny satelita Ziemi) "wejdzie" w stożek cienia Ziemi. Stożek cienia całkowitego to miejsce geometryczne tych punktów znajdujących się po przeciwnej stronie Ziemi niż Słońce, z których Słońce jest całkowicie niewidoczne. Stożek półcienia to miejsce geometryczne tych punktów, z których tylko część Słońca jest widoczna, a część zasłonięta przez Ziemię.

27 Czas trwania całkowitego zaćmienia Księżyca jest różny i wynosi max 1 godzina i 40 minut.

28 Na Księżycu wylądowało jak dotąd 12 osób: Neil Armstrong i Edwin Aldrin (Apollo 11); Alan L. Bean i Charles Conrad Jr. (Apollo 12); Edgar D. Mitchell i Alan B. Schephard (Apollo 14); James B. Irvin i David R. Scott (Apollo 15); Charles M. Duke Jr. i John W. Young (Apollo 16); Eugene A. Cernan i Harrison H. Schmitt (Apollo 17). ALE! Żadna kobieta nie postawiła jeszcze stopy na Księżycu

29

30

31 Czego się nauczyliśmy oraz wnioski

32

33


Pobierz ppt "Październik: Utworzenie bloga Opisanie teorii dotyczącej Księżyca Listopad, grudzień, styczeń, luty: Obserwacja Księżyca Publikowanie wyników obserwacji."

Podobne prezentacje


Reklamy Google