Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Twoja przyszłość jest w twoich rękach !

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Twoja przyszłość jest w twoich rękach !"— Zapis prezentacji:

1 Twoja przyszłość jest w twoich rękach !
ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 3 IM. LEGIONISTÓW MIASTA PABIANIC ul.Gdańska Pabianice tel/fax Zapraszamy !!!

2 ZESPÓŁ SZKÓŁ NR3 W PABIANICACH
Twój krok w przyszłoŚć!

3 Technikum, to… Technikum to szkoła, która umożliwia uczniom zdanie matury i nabycie kwalifikacji zawodowych. Po ukończeniu technikum i zdaniu egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe, absolwent szkoły uzyskuje tytuł technika. Może dalej kontynuować naukę na studiach wyższych albo podjąć pracę, może także jednocześnie pracować i uczyć się w systemie zaocznym. Nauka w technikum trwa 4 lata. Uczniowie uczą się przedmiotów ogólnokształcących, przedmiotów zawodowych oraz odbywają praktyki zawodowe w zakładach pracy.

4 Proponujemy naukę w zawodach…
technik logistyk technik ekonomista technik handlowiec technik hotelarstwa technik usług fryzjerskich fototechnik technik organizacji reklamy technik obsługi turystycznej

5 Technik logistyk Organizuje i nadzoruje przepływy zasobów i informacji w procesach produkcji, dystrybucji, magazynowania i transportu oraz przepływy w jednostkach organizacyjnych oraz administracyjnych.

6 Technik ekonomista Prowadzi w różnych organizacjach działalność gospodarczą ,sprawy kadrowo płacowe i podatkowe oraz rachunkowość, także sporządza elementy planów, analizy, sprawozdania i wykonuje prace biurowe.

7 Technik handlowiec Planuje, organizuje i realizuje transakcje zakupu sprzedaży na różnych szczeblach obrotu towarowego. Prowadzi działania marketingowe związane ze sprzedażą oraz sprawy ekonomiczno finansowe w przedsiębiorstwie.

8 Klasom Technikum hotelarskiego patronuje Hotel „Fabryka Wełny”.
Technik hotelarstwa Wykonuje prace w zakresie kompleksowej obsługi gościa obiektu świadczącego usługi hotelarskie. Uczniowie mają do dyspozycji nową profesjonalną pracownię hotelarską, która odwzorowuje pokój hotelowy. Pracownia jest ośrodkiem egzaminacyjnym dla zawodu technik hotelarstwa. Praktyki zawodowe odbywają się w trzy- i czterogwiazdkowych hotelach łódzkich i pabianickich. Klasom Technikum hotelarskiego patronuje Hotel „Fabryka Wełny”.

9 Technik usług fryzjerskich
Wykonuje zabiegi na włosach klienta dobierając sposoby, metody, techniki i technologie oraz projektuje fryzury na włosach, uwzględniając cechy indywidualne klienta. Zarządza zakładem fryzjerskim. Uczniowie mają do dyspozycji w pełni wyposażoną, profesjonalną pracownię fryzjerską – salon fryzjerski. Pracownia jest ośrodkiem egzaminacyjnym dla zawodu technik usług fryzjerskich.

10 fototechnik Organizuje i prowadzi prace związane z rejestracją, obróbką i wizualizacją obrazu oraz realizacją projektów graficznych i multimedialnych.

11 Technik organizacji reklamy
Organizuje proces sprzedaży produktów i usług reklamowych , organizuje kampanię reklamową oraz przygotowuje i wykonuje projekty reklamy.

12 Technik obsługi turystycznej
Organizuje i prowadzi działalność turystyczną w zakresie przygotowania, sprzedawania, realizowania i rozliczania imprez oraz usług turystycznych.

13 Alternatywą dla technikum jest…
Liceum Ogólnokształcące o kierunku: socjalnym, kosmetycznym. Nauka w Liceum trwa trzy lata i kończy się maturą. Uczysz się przedmiotów rozszerzonych : biologia, chemia, język angielski – profil kosmetyczny; język polski, historia sztuki, język angielski – profil socjalny. Ponadto masz dodatkowe zajęcia związane z danym profilem.

14 Dodatkowo w szkole możesz…
W ramach realizowanych w szkole projektów unijnych można zdobyć dodatkowe kwalifikacje, np.: kierowanie wózkiem widłowym kurs wizażu kurs kelnerski kurs barmański „Mała księgowość” „Profesjonalny sekretariat” programowanie i obsługa kas fiskalnych.

15 Uczniowie zs3 są finalistami i laureatami wielu konkursów i olimpiad zawodowych

16 Wybierz naukę w Zespole szkół nr 3…
Jest tutaj przyjazna atmosfera. Organizowane są ciekawe wycieczki i wyjazdy studyjne. Będziesz uczyć się w doskonale wyposażonych, nowoczesnych pracowniach. Zdobędziesz ciekawy i poszukiwany na rynku pracy zawód. Możesz rozwijać swoje zainteresowania i pasje w kołach zainteresowań, wolontariacie, itp..


Pobierz ppt "Twoja przyszłość jest w twoich rękach !"

Podobne prezentacje


Reklamy Google