Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kuba Mikołajczyk VIa Każdy człowiek ma swoje prawa, które go chronią, pozwalają funkcjonować w społeczeństwie. Prawa mamy również my – dzieci. Nie jesteśmy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kuba Mikołajczyk VIa Każdy człowiek ma swoje prawa, które go chronią, pozwalają funkcjonować w społeczeństwie. Prawa mamy również my – dzieci. Nie jesteśmy."— Zapis prezentacji:

1

2 Kuba Mikołajczyk VIa

3 Każdy człowiek ma swoje prawa, które go chronią, pozwalają funkcjonować w społeczeństwie. Prawa mamy również my – dzieci. Nie jesteśmy własnością rodziców. Jesteśmy młodymi ludźmi, którzy oczekują szacunku i godnego traktowania. Po to są nasze prawa.

4 Rzecznikiem praw dziecka jest Marek Michalak, który stoi na straży naszego bezpieczeństwa.

5 Historia praw dziecka wiąże się z powstałymi pod koniec XIX wieku towarzystwami międzynarodowymi. Pierwszy akt chroniący człowieka dotyczył właśnie dzieci. Międzynarodowy ośrodek pomocy dzieciom w Genewie ogłosił w 1920 r. pierwszą Deklaracje praw dziecka.

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17 Dziecko ma nie tylko prawa, ale też obowiązki, których musi przestrzegać.

18 Obowiązki dziecka: szanować swoich rodziców i aktywnie pomagać im w domowych czynnościach, rzetelnie spełniać obowiązki ucznia, szanować swoją pracę i innych, dbać i szanować o zabawki oraz inne przedmioty otrzymane od rodziców i innych, w przedszkolu, szkole i w domu zgodnie współdziałać z innymi dziećmi w zabawie, szanować i wzrastać w poczuciu odpowiedzialności za środowisko przyrodnicze i wszystko co jest z tym związane, akceptować i aktywnie pomagać osobom niepełnosprawnym i być wrażliwym na krzywdę innych, wiernie służyć Ojczyźnie, być wiernym Bogu i religii.

19 Dziękuje za obejrzenie prezentacji!


Pobierz ppt "Kuba Mikołajczyk VIa Każdy człowiek ma swoje prawa, które go chronią, pozwalają funkcjonować w społeczeństwie. Prawa mamy również my – dzieci. Nie jesteśmy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google