Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Bezpieczny Internet Prezentacja przygotowana z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu 10 lutego 2015 r. Przygotowanie we współpracy nauczycieli: Renata Majewska.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Bezpieczny Internet Prezentacja przygotowana z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu 10 lutego 2015 r. Przygotowanie we współpracy nauczycieli: Renata Majewska."— Zapis prezentacji:

1 Bezpieczny Internet Prezentacja przygotowana z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu 10 lutego 2015 r. Przygotowanie we współpracy nauczycieli: Renata Majewska i Barbara Januszko.

2 PAMIĘTAJ !!! Internet ma dobre i złe strony

3 Dobre strony Internetu
Dostęp do ciekawych gier; Dostęp do różnych informacji o świecie Miejsce poznawania lub odszukiwania osób; Korzystanie z poczty elektronicznej; Dostęp do informacji publicznych (bibliotek, księgarni, szkół, itp.); Robienie zakupów bez konieczności wychodzenia z domu;

4 ZŁE STRONY INTERNETU (ZAGROŻENIA)
Łatwy dostęp do danych (nigdy nie pisz na czacie z nieznajomą osobą i nie podawaj swoich danych osobowych; gdy chcesz się spotkać z zapoznaną przez Internet osobą, porozmawiaj o tym z bliską dorosłą osobą, np. mamą; Zagrożenie treściami wulgarnymi; Zbyt duża ilość informacji, trudny wybór; Zjadacz czasu – uzależnia;

5 Jak można korzystać z Internetu w szkole?
Z Internetu możemy korzystać: odrabiając zadania domowe; słuchając muzyki; oglądając filmy; oglądając zdjęcia z różnych stron świata; kontaktując się z kolegami i rodziną; czytając książki i gazety, itp.

6 Nie ufaj osobom poznanym w sieci
Nigdy nie można w 100% zaufać komuś poznanemu w Internecie. Nie spotykaj się zbyt pochopnie z internetowymi znajomymi w prawdziwym świecie. Jeżeli planujesz spotkanie, zawsze porozmawiaj o tym z rodzicami!

7 Mów, jeśli coś jest nie tak!
W sytuacjach kiedy ktoś lub coś Cię w Internecie zaniepokoi lub wystraszy, koniecznie powiedz o tym rodzicom lub innej zaufanej osobie!

8 Zabezpiecz swój komputer!
Jeżeli twój komputer jest podłączony do Internetu, musisz mieć zainstalowany odpowiedni program antywirusowy.

9 Nie podawaj swoich danych!
W Internecie posługuj się tylko nickiem i nigdy nie podawaj swoich danych osobowych takich jak imię, nazwisko, numer telefonu, adres domowy, czy numer szkoły.

10 Stop oszustom! W Internecie bywają dobrzy i źli ludzie!
Nie daj się nabrać! Nie pisz z nieznajomymi, nie wysyłaj im swoich zdjęć! Przecież tak naprawdę nigdy nie wiesz kto jest po drugiej stronie!

11 A co ze szkodliwymi treściami?
Niestety w Internecie jest ogromna ilość stron ze szkodliwymi treściami np.wulgaryzmy. Aby temu zapobiec poproś rodziców aby zainstalowali na twoim komputerze specjalny program blokujący niewłaściwe strony, np. Opiekun Dziecka w Internecie.

12 Uzależnienie od Internetu
Internet potrafi zahipnotyzować, działać jak narkotyk i uzależnić. Coraz więcej ludzi cierpi na uzależnienie od Internetu - internetoholizm. Szczególnie narażony na ten nałóg jesteś ty-dziecko. Internet staję się wtedy dla ciebie prawdziwym życiem, prowadzi to trudności w kontaktach z kolegami, rodziną i problemów w szkole.

13 Internauci to też ludzie.
Szanuj innych użytkowników Internetu. Traktuj ich tak, jak chcesz żeby oni traktowali ciebie- bądź kulturalny. Szanuj też prawo własności w sieci. Jeżeli posługujesz się materiałami znalezionymi w Internecie, zawsze podawaj ich źródło pochodzenia. Jeśli w Internecie chcesz umieścić zdjęcia z kolegami spytaj o zgodę ich i rodziców.

14 Skarbnica wiedzy? Czy sam fałsz?
Internet to skarbnica wiedzy, ale pamiętaj też, że nie wszystkie informacje, które w nim znajdziesz muszą być prawdziwe! Staraj się zawsze sprawdzać informacje w kilku miejscach.

15 Moje tajne hasło. Pamiętaj że hasła są tajne i nie powinno się ich podawać nikomu. Dbaj o swoje hasło jak o największą tajemnicę. Jeżeli musisz w Internecie wybrać jakieś hasło, pamiętaj żeby nie było ono łatwe do odgadnięcia i strzeż go jak oka w głowie.

16 Czy mój komputer może mieć wirusa??
W sieci krąży coraz więcej wirusów, które mogą uszkodzić twój komputer. Czy masz zainstalowane oprogramowanie antywirusowe? Jeżeli nie to porozmawiaj o tym z rodzicami, wybierzcie wspólnie i zainstalujcie odpowiedni program. Uważaj też na maile od nieznanych ci osób. Nie otwieraj podejrzanych załączników i linków przesłanych przez obcą osobę. Mogę one zawierać wirusy!!

17 Strony przyjazne dzieciom:

18

19 jak będziesz korzystać!!! Internet jest dla nas,
Bezpieczny Internet?! To od CIEBIE zależy co wybierzesz, jak będziesz korzystać!!! Internet jest dla nas, ale trzeba go używać z rozsądkiem.

20 Materiały wykorzystane w prezentacji:
- wikipedia - - bezpieczny internet - dzieci w sieci DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ 


Pobierz ppt "Bezpieczny Internet Prezentacja przygotowana z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu 10 lutego 2015 r. Przygotowanie we współpracy nauczycieli: Renata Majewska."

Podobne prezentacje


Reklamy Google