Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentacja przygotowana z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu -10 lutego 2015 r. Przygotowanie we współpracy nauczycieli: -Renata Majewska i Barbara Januszko.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prezentacja przygotowana z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu -10 lutego 2015 r. Przygotowanie we współpracy nauczycieli: -Renata Majewska i Barbara Januszko."— Zapis prezentacji:

1 Prezentacja przygotowana z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu -10 lutego 2015 r. Przygotowanie we współpracy nauczycieli: -Renata Majewska i Barbara Januszko.

2 PAMIĘTAJ !!! Internet ma dobre i złe strony

3 Dostęp do ciekawych gier; Dostęp do różnych informacji o świecie Miejsce poznawania lub odszukiwania osób; Korzystanie z poczty elektronicznej; Dostęp do informacji publicznych (bibliotek, księgarni, szkół, itp.); Robienie zakupów bez konieczności wychodzenia z domu;

4 Łatwy dostęp do danych (nigdy nie pisz na czacie z nieznajomą osobą i nie podawaj swoich danych osobowych; gdy chcesz się spotkać z zapoznaną przez Internet osobą, porozmawiaj o tym z bliską dorosłą osobą, np. mamą; Zagrożenie treściami wulgarnymi; Zbyt duża ilość informacji, trudny wybór; Zjadacz czasu – uzależnia;

5 Z Internetu możemy korzystać: odrabiając zadania domowe; słuchając muzyki; oglądając filmy; oglądając zdjęcia z różnych stron świata; kontaktując się z kolegami i rodziną; czytając książki i gazety, itp.

6  Nigdy nie można w 100% zaufać komuś poznanemu w Internecie. Nie spotykaj się zbyt pochopnie z internetowymi znajomymi w prawdziwym świecie. Jeżeli planujesz spotkanie, zawsze porozmawiaj o tym z rodzicami!

7  W sytuacjach kiedy ktoś lub coś Cię w Internecie zaniepokoi lub wystraszy, koniecznie powiedz o tym rodzicom lub innej zaufanej osobie!

8  Jeżeli twój komputer jest podłączony do Internetu, musisz mieć zainstalowany odpowiedni program antywirusowy.

9  W Internecie posługuj się tylko nickiem i nigdy nie podawaj swoich danych osobowych takich jak imię, nazwisko, numer telefonu, adres domowy, czy numer szkoły.

10 W Internecie bywają dobrzy i źli ludzie! Nie daj się nabrać! Nie pisz z nieznajomymi, nie wysyłaj im swoich zdjęć! Przecież tak naprawdę nigdy nie wiesz kto jest po drugiej stronie!

11  Niestety w Internecie jest ogromna ilość stron ze szkodliwymi treściami np.wulgaryzmy.  Aby temu zapobiec poproś rodziców aby zainstalowali na twoim komputerze specjalny program blokujący niewłaściwe strony, np. Opiekun Dziecka w Internecie.

12 Internet potrafi zahipnotyzować, działać jak narkotyk i uzależnić. Coraz więcej ludzi cierpi na uzależnienie od Internetu - internetoholizm. Szczególnie narażony na ten nałóg jesteś ty- dziecko. Internet staję się wtedy dla ciebie prawdziwym życiem, prowadzi to trudności w kontaktach z kolegami, rodziną i problemów w szkole.

13  Szanuj innych użytkowników Internetu. Traktuj ich tak, jak chcesz żeby oni traktowali ciebie- bądź kulturalny.  Szanuj też prawo własności w sieci. Jeżeli posługujesz się materiałami znalezionymi w Internecie, zawsze podawaj ich źródło pochodzenia.  Jeśli w Internecie chcesz umieścić zdjęcia z kolegami spytaj o zgodę ich i rodziców.

14 Internet to skarbnica wiedzy, ale pamiętaj też, że nie wszystkie informacje, które w nim znajdziesz muszą być prawdziwe! Staraj się zawsze sprawdzać informacje w kilku miejscach.

15 Pamiętaj że hasła są tajne i nie powinno się ich podawać nikomu. Dbaj o swoje hasło jak o największą tajemnicę. Jeżeli musisz w Internecie wybrać jakieś hasło, pamiętaj żeby nie było ono łatwe do odgadnięcia i strzeż go jak oka w głowie.

16 W sieci krąży coraz więcej wirusów, które mogą uszkodzić twój komputer. Czy masz zainstalowane oprogramowanie antywirusowe? Jeżeli nie to porozmawiaj o tym z rodzicami, wybierzcie wspólnie i zainstalujcie odpowiedni program. Uważaj też na maile od nieznanych ci osób. Nie otwieraj podejrzanych załączników i linków przesłanych przez obcą osobę. Mogę one zawierać wirusy !!

17 przyjaciele.pl

18

19 To od CIEBIE zależy co wybierzesz, jak będziesz korzystać!!! Internet jest dla nas, ale trzeba go używać z rozsądkiem.

20 - wikipedia - - bezpieczny internet - dzieci w sieci DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ


Pobierz ppt "Prezentacja przygotowana z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu -10 lutego 2015 r. Przygotowanie we współpracy nauczycieli: -Renata Majewska i Barbara Januszko."

Podobne prezentacje


Reklamy Google