Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nasza przygoda z oszczędzaniem trwa kilkanaście lat, jednak dopiero od 2013 roku rozpoczęliśmy współpracę z SKO.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nasza przygoda z oszczędzaniem trwa kilkanaście lat, jednak dopiero od 2013 roku rozpoczęliśmy współpracę z SKO."— Zapis prezentacji:

1

2 Nasza przygoda z oszczędzaniem trwa kilkanaście lat, jednak dopiero od 2013 roku rozpoczęliśmy współpracę z SKO.

3 Najpierw była to niewielka grupka uczniów, przede wszystkim z klas III. Obecnie nasza rodzina Oszczędzających liczy 43 osoby (12 % wszystkich uczniów) i ciągle się rozrasta.

4 Żeby nauczyć się korzystać z naszych kont - odbyliśmy szkolenie w naszej pracowni internetowej.

5 Aby lepiej zrozumieć ideę oszczędzania poznaliśmy znaczenie pojęć: - konto - lokata - odsetki - karty kredytowe - bankomat - książeczka SKO.

6 Oszczędzający od kilku lat raz w miesiącu zbierają makulaturę. Dzięki sprzedaży i pozyskanym środkom finansowym udało się doposażyć klasy w potrzebne pomoce dydaktyczne.

7 Zaangażowaliśmy się w akcję zbiórki karmy, kocy, misek i innych rzeczy potrzebnych dla zwierząt przebywających w schronisku. Oczywiście - wśród najbardziej zaangażowanych uczniów znaleźli się nasi Oszczędzający. Ze swoich zasobów pieniężnych, zgromadzonych na książeczkach SKO zakupili znaczną część potrzebnych towarów.

8 Przed Świętami Bożego Narodzenia ruszyła akcja zbierania prezentów mikołajkowych dla dzieci z Domu Dziecka.

9 Uczniowie z klas trzeciej oraz czwartej na przełomie maja i czerwca wybierają się na "zieloną szkołę" do Darłówka. Każdy z uczestników postanowił zaoszczędzić pieniążki na ten wyjazd. Dzięki temu, że wszyscy oszczędzali w SKO - jedzie 100% uczniów z obu klas.

10 Nawiązaliśmy współpracę z SOSW w Żywcu. Braliśmy udział w quizie "Co wiemy o SKO?" W zmaganiach uczestniczyło sześciu zawodników - 4 z SOSW i 2 z naszej Szkoły. Losując pytania - wykazywali się wiedzą na temat oszczędzania, znajomością pojęć bankowych. Nagrodami były gadżety z SKO. Również obejrzeliśmy przepiękne i bardzo pouczające przedstawienie pt."Bajka o rozrzutnym Gawle i oszczędnym Pawle". Powitaliśmy grupę nowych członków SKO, którzy opowiadali o swoich marzeniach.

11

12 Dzięki zaoszczędzonym pieniążkom uczniowie brali udział w wielu przedsięwzięciach, aby pogłębić swoją wiedzę poprzez praktyczne działania. Zdobienie pierników

13 Zdobienie tortów Baranki wielkanocne

14 O wszystkich przedsięwzięciach piszemy na stronie szkolneblogi.pl Witamy na blogu Szkoły Podstawowej nr 1 w Żywcu Nasza Szkoła ma ponad stuletnią historię. Została założona w 1899 roku jako placówka oświatowa dla dzielnicy Zabłocie. W obecnej siedzibie działa od 1964 roku. Nasi uczniowie bardzo aktywnie biorą udział w różnych przedsięwzięciach. SKO daje im możliwość poczucia "być dorosłym" poprzez oszczędzanie i wydawanie pieniędzy w rozsądny sposób. Na pewno nie jednemu uda się zrealizować swoje marzenia.

15 Opracowanie: Opiekunowie SKO: Danuta Pełka i Agata Zontek


Pobierz ppt "Nasza przygoda z oszczędzaniem trwa kilkanaście lat, jednak dopiero od 2013 roku rozpoczęliśmy współpracę z SKO."

Podobne prezentacje


Reklamy Google