Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

BENEDYKT XVI ODKRYJMY PIĘKNO NAWRÓCENIA 11 III 2007 – ROZWAŻANIE PRZED MODLITWĄ ANIOŁ PAŃSKI.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "BENEDYKT XVI ODKRYJMY PIĘKNO NAWRÓCENIA 11 III 2007 – ROZWAŻANIE PRZED MODLITWĄ ANIOŁ PAŃSKI."— Zapis prezentacji:

1 BENEDYKT XVI ODKRYJMY PIĘKNO NAWRÓCENIA 11 III 2007 – ROZWAŻANIE PRZED MODLITWĄ ANIOŁ PAŃSKI

2 OTO ZATEM KWESTIA, NA KTÓRĄ JEZUS CHCE ZWRÓCIĆ UWAGĘ SWOICH SŁUCHACZY: KONIECZNOŚĆ NAWRÓCENIA. NIE MÓWI O TYM W KATEGORIACH MORALNYCH, LECZ W SPOSÓB REALISTYCZNY, JAKO O JEDYNEJ WŁAŚCIWEJ ODPOWIEDZI NA WYDARZENIA, KTÓRE PODWAŻAJĄ PEWNIKI CZŁOWIEKA.

3 W OBLICZU PEWNYCH NIESZCZĘŚĆ NA NIC SIĘ ZDAJE ZRZUCANIE WINY NA OFIARY. PRAWDZIWA MĄDROŚĆ POLEGA RACZEJ NA TYM, BY UZNAĆ NIETRWAŁOŚĆ ISTNIENIA I ZACHOWAĆ SIĘ ODPOWIEDZIALNIE: WEJŚĆ NA DROGĘ POKUTY I POPRAWY ŻYCIA.

4 TO JEST MĄDROŚĆ, TO JEST NAJSKUTECZNIEJSZA ODPOWIEDŹ NA ZŁO, W KAŻDYM WYMIARZE – MIĘDZYLUDZKIM, SPOŁECZNYM I MIĘDZYNARODOWYM. CHRYSTUS ZACHĘCA, ABY ODPOWIADAĆ NA ZŁO, ROBIĄC GŁĘBOKI RACHUNEK SUMIENIA I POSTANAWIAJĄC OCZYŚCIĆ WŁASNE ŻYCIE. W PRZECIWNYM WYPADKU – MÓWI – ZGINIEMY, WSZYSCY ZGINIEMY W TEN SAM SPOSÓB.

5 W ISTOCIE, OSTATECZNYM PRZEZNACZENIEM WSZYSTKICH OSÓB I SPOŁECZEŃSTW, KTÓRE ŻYJĄ NIGDY NIE PODDAJĄC KRYTYCE SWEGO POSTĘPOWANIA, JEST ZGUBA.

6 NAWRÓCENIE NATOMIAST, CHOĆ NIE CHRONI PRZED KŁOPOTAMI I NIESZCZĘŚCIAMI, POZWALA PORADZIĆ SOBIE Z NIMI W INNY «SPOSÓB». KRÓTKO MÓWIĄC: NAWRÓCENIE ZWALCZA ZŁO U JEGO KORZENIA, KTÓRYM JEST GRZECH, CHOĆ NIE ZAWSZE MOŻNA UNIKNĄĆ JEGO NASTĘPSTW.

7 PRZEDE WSZYSTKIM POMAGA ZAPOBIEC ZŁU, ZAŻEGNUJĄC NIEKTÓRE NIEBEZPIECZEŃSTWA. A W KAŻDYM RAZIE POZWALA ZWYCIĘŻYĆ ZŁO DOBREM, JEŚLI NIE ZAWSZE W SFERZE FAKTÓW – KTÓRE NIEKIEDY SĄ NIEZALEŻNE OD NASZEJ WOLI – TO NIEWĄTPLIWIE W SFERZE DUCHOWEJ.

8


Pobierz ppt "BENEDYKT XVI ODKRYJMY PIĘKNO NAWRÓCENIA 11 III 2007 – ROZWAŻANIE PRZED MODLITWĄ ANIOŁ PAŃSKI."

Podobne prezentacje


Reklamy Google