Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

CZY ZŁOŚĆ JEST ZŁA? KIEDY POJAWIA SIĘ ZŁOŚĆ? ktoś narusza nasze prawa i granice ktoś narusza nasze prawa i granice ktoś uniemożliwia realizację naszych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "CZY ZŁOŚĆ JEST ZŁA? KIEDY POJAWIA SIĘ ZŁOŚĆ? ktoś narusza nasze prawa i granice ktoś narusza nasze prawa i granice ktoś uniemożliwia realizację naszych."— Zapis prezentacji:

1

2 CZY ZŁOŚĆ JEST ZŁA?

3 KIEDY POJAWIA SIĘ ZŁOŚĆ? ktoś narusza nasze prawa i granice ktoś narusza nasze prawa i granice ktoś uniemożliwia realizację naszych potrzeb ktoś uniemożliwia realizację naszych potrzeb ktoś nas wykorzystuje do swoich celów ktoś nas wykorzystuje do swoich celów ktoś nas obraża, poniża, nie docenia ktoś nas obraża, poniża, nie docenia

4 CZYM JEST ZŁOŚĆ? TO UCZUCIE WPISANE W NASZE ŻYCIE. JEST SYGNAŁEM, ŻE DZIEJE SIĘ COŚ NIEDOBREGO!

5 Co się z tobą dzieje, gdy się złościsz? TWÓJ ORGANIZM SZYKUJE SIĘ DO OBRONY I DO ATAKU! TRWA ALARM W TWOIM ORGANIZMIE! Podnosi się ciśnienie krwi, występują bóle głowy, rośnie napięcie mięśni.

6 Nie złość się ! Złość piękności szkodzi ! To nieładnie tak się złościć! SŁOWA, KTÓRE BLOKUJĄ ZŁOŚĆ

7 CZY ZŁOŚĆ TO CZARNA OWCA WŚRÓD UCZUĆ? ZŁOŚĆ NIE JEST ANI DOBRA, ANI ZŁA. WAŻNE JEST TO, CO Z NIĄ ZROBIMY.

8  Wtedy, gdy ją schowamy do środka.  Wtedy, gdy przeradza się w agresję. KIEDY ZŁOŚĆ STAJE SIĘ PROBLEMEM?

9 WŁĄCZAJ ŚWIADOMOŚĆ! UCHWYĆ MYŚL! Zapytaj siebie dlaczego tak naprawdę się złościsz, co ci przeszkadza, co można z tym zrobić, czy warto złościć się z tego powodu? JAK KONTROLOWAĆ EMOCJE?

10 REDUKTORY ZŁOŚCI TO: REDUKTORY ZŁOŚCI TO: głębokie oddechy głębokie oddechy liczenie wstecz (od 10 w dół) liczenie wstecz (od 10 w dół) zamknięcie oczu i przywołanie w myślach przyjemnego zamknięcie oczu i przywołanie w myślach przyjemnego miejsca, np. morza, lasu, parku itp. miejsca, np. morza, lasu, parku itp. wysiłek fizyczny : bieganie, pływanie, taniec, sprzątanie… wysiłek fizyczny : bieganie, pływanie, taniec, sprzątanie… JAK ZREDUKOWAĆ ZŁOŚĆ ? JAK ZREDUKOWAĆ ZŁOŚĆ ?

11 JAK ASERTYWNIE WYRAZIĆ ZŁOŚĆ? POWIEDZ CO CZUJESZ I NA CO SIĘ NIE ZGADZASZ ! ZACHOWAJ SZACUNEK I NIE NARUSZAJ PRAW INNYCH ! WSKAŻ ZACHOWANIA, ZDARZENIA, KTÓRE WYWOŁAŁY ZŁOŚĆ !

12 JAKIE SĄ KORZYŚCI Z ASERTYWNEGO WYRAŻANIA ZŁOŚCI? OCHRANIAMY WŁASNE PRAWA I SAMOPOCZUCIE ZMNIEJSZAMY ODCZUWALNE NAPIĘCIE USTANAWIAMY GRANICE I UNIKAMY WALKI UWIERZ, ŻE JEST TO MOŻLIWE!

13


Pobierz ppt "CZY ZŁOŚĆ JEST ZŁA? KIEDY POJAWIA SIĘ ZŁOŚĆ? ktoś narusza nasze prawa i granice ktoś narusza nasze prawa i granice ktoś uniemożliwia realizację naszych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google