Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ROZMOWA KWALIFIKACYJNA

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ROZMOWA KWALIFIKACYJNA"— Zapis prezentacji:

1 ROZMOWA KWALIFIKACYJNA

2 Przed rozmową Zbierz maksimum informacji o firmie, np.: od kiedy istnieje, czym się zajmuje, ile zatrudnia osób, jaka jest jej pozycja na rynku. Zbierz informacje o oferowanym stanowisku, np.: jaka wiedza i doświadczenie są wymagane, jakie cechy psychologiczne mogą być przydatne (kierownicze, interpersonalne czy umiejętność pracy pod presją). Ważne jest również co wiesz o sobie: pamiętaj historię swojego doświadczenia zawodowego (pracodawcę, stanowisko, pełnione obowiązki), osiągnięte sukcesy, zastanów się nad swoimi zainteresowaniami, mocnymi stronami i predyspozycjami zawodowymi. Zastanów się czego oczekujesz od pracodawcy, gdyż czekają na Ciebie trudne i kłopotliwe pytania dotyczące np. wysokości wynagrodzenia, przygotuj odpowiedni strój na rozmowę oraz upewnij się, że wiesz gdzie znajduje się firma.

3 Podczas rozmowy Nastaw się pozytywnie, uśmiechaj się,
Bądź pewny siebie, utrzymuj kontakt wzrokowy z rozmówcą, kontroluj nerwowe odruchy, Pokaż, że jesteś przygotowany do rozmowy: używaj informacji o stanowisku i firmie, które uzyskałeś wcześniej, przedstaw swoje osiągnięcia zawodowe, Nie obawiaj się mówić o swoich dobrych stronach, predyspozycjach czy sukcesach – nie przechwalaj się tylko przedstawiaj konkretne przykłady, Zadawaj pytania o obowiązki na oferowanym stanowisku, kryteria oceny pracy, problemy, z którymi możesz się zetknąć czy możliwości awansu,

4 Podczas rozmowy Nie spóźniaj się na spotkanie, nie pal podczas rozmowy, Nie krytykuj poprzednich pracodawców i współpracowników, Spokojnie zastanów się nad każdą odpowiedzią, Skup się na rozmowie, a nie na otoczeniu, nie pozwól by coś Cię rozpraszało, Odpowiadaj na pytania w sposób ścisły, jasny i zdecydowany, Nie bój się zadawać pytań, ale nie bądź gadatliwy, Nie bój się rozmowy na temat wynagrodzenia.

5 Rozmowa na temat wynagrodzenia
Nie rozpoczynaj rozmowy na temat wynagrodzenia jako pierwszy, poczekaj na ofertę ze strony pracodawcy, Przygotuj się do tej rozmowy (zrób rozeznanie jakie są zarobki na podobnych stanowiskach w tej branży czy w regionie), Pamiętaj, że wynagrodzenie powinno być adekwatne do pełnionych przez Ciebie obowiązków czy ponoszonej przez Ciebie odpowiedzialności na danym stanowisku pracy, Znaj swoja wartość, ale nie unikaj tez kompromisu, Nie bój się negocjować czy prosić o dzień do namysłu.

6 Autoprezentacja Kluczem do pracy jest właściwa prezencja. Bardzo ważne jest pierwsze wrażenie, na którym opiera się całe dalsze poznanie osoby. Jesteś oceniany zanim masz możliwość wypowiedzenia się. Badania pokazują, że kiedy ludzie spotykają się po raz pierwszy to 90% z nich już po kilku minutach wytwarza ocenę drugiej osoby. Ocena ta oparta jest głównie na wyglądzie, cechach zewnętrznych, zachowaniu, mowie ciała, sposobie ubierania się, Pamiętaj, aby przede wszystkim wyglądać czysto i świeżo, zadbaj więc o swoją higienę, fryzurę i paznokcie.

7 Autoprezentacja Ubiór Mowa ciała
powinien być schludny, skromny i elegancki, ale przede wszystkim dopasowany do stylu ubioru w danej firmie, np.: kostium lub garnitur w zależności od płci, bez nadmiaru biżuterii i makijażu, choć są miejsca, w których można pozwolić sobie na mniej formalny strój. pewnie podaj rękę rozmówcy, utrzymuj z nim kontakt wzrokowy, usiądź prosto, uśmiechaj się, nie przyjmuj postawy „przepraszam, że żyję”, unikaj nadmiernej gestykulacji i nerwowych zachowań (pukanie w stół długopisem), kontroluj mowę ciała.

8 Dokumenty aplikacyjne
Nadaj swoim dokumentom profesjonalny wygląd W jednej teczce przygotuj stronę tytułową z danymi osobowymi, cv i list motywacyjny. Tę teczkę przekazujesz pracodawcy. Sam posiadasz podobną, ale poszerzoną o referencje i dokumenty poświadczające Twoje doświadczenie zawodowe i osiągnięcia. Wszystko musi być czyste, przejrzyste, wydrukowane na białym papierze. Warto się postarać.

9 Pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej
Pracodawca pyta o ... Pracodawcę pytamy o ... Poprzednią pracę, pełnione obowiązki, powód odejścia z pracy, Nasze doświadczenie i kwalifikacje zawodowe, Stan zdrowia, Mocne i słabe strony, sukcesy i porażki zawodowe, Nasze oczekiwania finansowe. Nasze obowiązki na proponowanym stanowisku, Ewentualne szkolenia, Możliwości awansu i wysokość wynagrodzenia, Obowiązujący system pracy czy współpracowników,


Pobierz ppt "ROZMOWA KWALIFIKACYJNA"

Podobne prezentacje


Reklamy Google