Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Rok szkolny 2014/2015. Sekcja Charytatywna SU istnieje od trzech lat. W tym roku zorganizowane zostały trzy grupy, z których każda ma swojego przewodniczącego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Rok szkolny 2014/2015. Sekcja Charytatywna SU istnieje od trzech lat. W tym roku zorganizowane zostały trzy grupy, z których każda ma swojego przewodniczącego."— Zapis prezentacji:

1 Rok szkolny 2014/2015

2 Sekcja Charytatywna SU istnieje od trzech lat. W tym roku zorganizowane zostały trzy grupy, z których każda ma swojego przewodniczącego. Około 10- osobowym grupom przewodzi : Ula Kołoło z klasy 3f, Weronika Wrońska z klasy 3e i Asia Zdunek z klasy 3a. Każda z grup Sekcji rozwija się, pogłębia swoje pasje i zainteresowania, angażuje się w funkcjonowanie szkoły, reprezentuje nasze Gimnazjum w środowisku lokalnym. Sekcja daje każdemu możliwość włączenia się w pomoc drugiemu człowiekowi, ucząc współpracy, planowania działań i sumiennego wywiązywania się z pracy wolontariusza. Każda z grup planuje i organizuje swoje własne akcje, mające na celu poznanie nowych środowisk, pomoc innym, wsparcie w akcjach nie tylko międzyszkolnych, ale i ogólnopolskich. Przy wielu wspólnie planowanych akcjach mamy możliwość także poznawać siebie, innych ludzi i spędzać mile czas.

3 19.11.2014 r. grupa Asi Zdunek wraz z opiekunem SU, udała się do Zespołu Szkół Specjalnych nr 100 – niedaleko Placu Wilsona, aby zobaczyć, jak wygląda praca z dziećmi niepełnosprawnymi. Nasi wolontariusze zostali podzieleni na 3 zespoły. Pierwsza grupa brała udział w zajęciach matematycznych z dwoma chłopcami z 3 klasy podstawówki - Kamilem i Mateuszem. Druga grupa bawiła się z uczniami z klasy drugiej, robiąc różne ćwiczenia w parach, tańcząc w grupach i śpiewając. W trzeciej grupie uczniowie powitali wolontariuszy piosenką, a potem tańczyli, gimnastykowali się i także razem śpiewali. Po lekcjach wszyscy udali się do sali gimnastycznej, gdzie odbyła się próba przedstawienia do konkursu, w którym dzieci miały brać udział. Było to przedstawienie składające się z różnych układów tanecznych. Na końcu wolontariusze poczęstowali uczniów ZSS babeczkami, które sami upiekli na tę okazję. Dzieci bardzo ucieszyły się z drobnego poczęstunku i podziękowały niezapomnianym, szczerym uśmiechem.

4

5 Zadaniem wolontariuszy było zachęcanie klientów popularnych warszawskich sklepów, aby włączyli się w akcję, kupując lub oddając ze swoich zakupów żywność dla potrzebujących. Nasza szkoła liczyła największą liczbę wolontariuszy, spośród warszawskich szkół, a dzięki naszej, czasem ponad dwunasto - godzinnej pracy, uzbieraliśmy o 1 tonę żywności więcej niż w latach poprzednich. Dziękujemy każdemu, kto poświęcił swój czas w te 3 dni.

6

7  W dniu 18 października 2014 roku nasz wolontariusz Michał Mikołajczak z kl. 3d wziął udział w 54. Centralnym Zlocie Młodzieży PTTK „Palmiry”. Jest to ogólnopolska inicjatywa, w której co roku bierze udział kilka tysięcy osób z całej Polski.  Celem przedsięwzięcia jest pamięć o ofiarach masowych zbrodni dokonanych przez nazistów na terytorium Polski podczas II Wojny Światowej.

8 Jako wolontariusz/organizator podczas Zlotu Michał zajmował się między innymi:  -logistyką (przewożeniem zniczy, banerów, pomocą przy ustawianiu namiotów itp.)  -informowaniem przybyłych gości o tym, co gdzie się znajduje itp.  -pośredniczył w komunikacji między plutonem zaopatrzeniowym Wojska Polskiego, zastępami harcerskimi, a komendantem głównym 54. Centralnego Zlotu Młodzieży PTTK

9

10 Akcja zorganizowana przez fundację Kawałek Nieba w czerwcu i wrześniu 2014 r. w sieci sklepów Simply polegała na pomocy przy pakowaniu zakupów i zbiórce pieniędzy na ratowanie życia poszkodowanych i chorych dzieci.

11 9.01. 2015r. Grupa Weroniki Wrońskiej wraz z opiekunem SU udała się do Ośrodka Wsparcia Rodzinnej Opieki Zastępczej PORT na Alei Zjednoczenia. Celem wycieczki było zapoznanie się z pracą ośrodka, dowiedzenie się więcej na temat rodzin zastępczych, wolontariatu i tego jak możemy pomóc naszym rówieśnikom, których to może dotyczyć.

12

13  Chcemy jeszcze przypomnieć, że już od 3 lat współpracujemy ze sklepem charytatywnym Fundacji Sue Ryder.  Co roku mamy nowych wolontariuszy, zaś w tym roku niezawodnie w sklepie pomagają : Ola Pręgowska i Ola Szatanek z kl. 2g oraz Janek Niewiarowski z kl. 1f  Praca odbywa się w bardzo milej atmosferze dlatego już mamy nowych, chętnych do pracy wolontariuszy

14

15 - wyjście i pomoc dla schroniska dla psów - odwiedzenie Domu Seniora - dalsza pomoc w sklepie Sue Ryder - wycieczka do schroniska dla koni fundacji TARY - pomoc w lecznicy dla zwierząt - praca z uczniami z ZSS 100 - wyjście do Domu Dziecka

16 i zapraszamy do Sekcji !


Pobierz ppt "Rok szkolny 2014/2015. Sekcja Charytatywna SU istnieje od trzech lat. W tym roku zorganizowane zostały trzy grupy, z których każda ma swojego przewodniczącego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google