Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dlaczego baton plus kawa?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dlaczego baton plus kawa?"— Zapis prezentacji:

1 Dlaczego baton plus kawa?
Połączenie batonów Mars, Snickers czy Milky Way z kawą z McDonald’s lub McCafe Biorąc pod uwagę fakt iż przedsiębiorstwo musi być elastyczne w stosunku do zmiennych potrzeb swoich klientów stworzyłem ofertę na sezon zimowy, w którym duża część społeczeństwa zjada większa ilość słodyczy ze względu na większe zapotrzebowanie przez organizm energii jak również chętniej sięgają po cieple napoje. Wybrałem kawiarnie a nie sklepy ponieważ ludzie w ziemie potrzebują miejsca do spędzania czasu poza domem, a na zewnątrz jest zbyt chłodno.

2 Opis Promocji Promocja będzie polegała na tym, że firma będzie przyznawać zniżki na kawy jeśli konsument spełni określone warunki. Zniżki będą wynosić po 50 % na kawę. Biorąc pod uwagę amplitudę cen kaw (kawy w McCafe są droższe niż w McDonalds) oraz różne ceny produktów. Marsa można pozwolić sobie na wykorzystanie różnorodności produktów. Na przykład 50% zniżki na kawę w McDonald’s można będzie otrzymać za 3 opakowania batoników o większych rozmiarach jak Mars 2 Pack lub za 4 opakowania standardowego Marsa. Za kawę w McCafe będzie potrzebne 5-6 opakowań batona Mars 2 Pack, żeby dostać zniżkę 50 %. Promocję podzieliło by się to na 3 dni tygodnia: poniedziałek (początek tygodnia, potrzebujemy zastrzyku energii) połączony by był z Marsem, środa (środek tygodnia potrzeba energii) ze Snickersem, sobota (leniwe wyjście z przyjaciółmi , bądź poranna regeneracja po piątkowej imprezie) z Milky Way’em. Nie ograniczyłem swojego wyboru tylko do jednego produktu, ponieważ nie chcę ograniczać wyboru naszym klientom tym samym zmniejszyć sobie grupę docelową, gdyż konsumenci mają rożne upodobania i walory smakowe. Połączenie różnych batoników z port folio marsa i różnych rodzajów kawy z McDonald’s czy McCafe pozwoli trafić do każdego potencjalnego klienta.

3 Dlaczego McDonald’s ? Wybrałem sieć McDonald’s i ich McCafe, ponieważ placówki tej sieci są wszędzie i jest ich naprawdę dużo. Każdy zna ich markę, kojarzy ją z promocjami (ich rabaty, promocyjne zestawy, reklamy). Ich konsumenci korzystają z dostępnych aplikacji z kuponami rabatowymi pojawiającymi się sezonowo, bądź tymi dostępnymi na kanale Facebooka. Do McDonald’s chodzą WSZYSCY bez względu na wiek (młodzież, dorośli pracujący, dzieci z opiekunami, studenci) więc grupa docelowa jest naprawdę szeroka. Ponadto menu w tych punktach przedstawione jest w formie „plakatów” przy kasie, dzięki czemu klienci nie przeoczą takiej promocje. Sieci Starbucks Coffee Company czy Costa Coffee nie brałem pod uwagę, ponieważ maja wysokie ceny, mniej placówek oraz węższe grono klientów. Te kawiarnie nie są zbytnio popularne wśród polaków, co bardzo dobrze widać na dworcu w Katowicach, gdzie swoje placówki mają zarówno McDonald’s jak i Starbucks. W McDonald’s kolejka jest zawsze, a w Starbucks zwykle od 0 do kilku osób.

4 Badanie Marketingowe Na grupie 80 osób w wieku 16-26lat przeprowadziłem ankietę w której zadałem 3 pytania: Wskaż swoje trzy typy wśród: Mars, Snickers, Twix, Milky Way. 58 osób: Mars, Snickers, Milky way 18 osób: Mars, Snickers, Twix 4 osób: Mars, Snickers, Bounty Jak często jadasz w/w produkty? 42 osoby: 4 lub więcej razy w tygodniu 22 osób: 2-3 razy w tygodniu 9 osób: 1 raz w tygodniu 3 osoby: raz na dwa tygodnie 3. Czy chętnie skorzystałbyś z zaproponowanej przeze mnie promocji? Aż 67 osób było na tak *Często piją kawę dla przyjemności lub żeby się rozgrzać i dodać sobie energii *Często chodzą do McDonald’s i chętnie by skorzystali z tego typu promocji tym bardziej, że kojarzą tę markę właśnie z rabatami *Jako miejsce na spędzenie czasu z przyjaciółmi wybierają McDonalds, więc możliwość wypicia kawy i zaoszczędzenia przy tym pieniędzy, byłaby dodatkową zaletą i zachęta 8 osobom było to obojętne 5 osób nie ma zdania Połączenie tych 3 batonów to mieszanka bezpieczna ale i z wizja na przyszłość ponieważ Mars i Snickers to tradycyjne batony, które maja lojalnych klientów plus powiew świeżości ze strony Milky Way’a.

5 Podsumowanie Wybrałem Batony Mars i Snickers z powodu ich ugruntowanej pozycji w świadomości klientów. Natomiast Milky Way ma wprowadzić poczucie świeżości do oferty. Mój pomysł przybrał taką formę, ponieważ chciałem dostosować ją do aktualnych potrzeb potencjalnych odbiorców, czyli zwiększonego zapotrzebowania na energię, co często łączy się z częstszym sięganiem po słodycze oraz ze wzrostem popytu na ciepły napój jakim jest kawa. Miejsce sprzedaży wyselekcjonowałem po uwzględnieniu ilości i wielkiej różnorodności (zarówno pod względem wiekowym jak i przy uwzględnieniu potrzeb) osób do niego uczęszczających, a także z powodu ograniczenia nakładów na promocję. Marka McDonald’s jest znana i ma szerokie kanały informowania klientów, z których korzystanie nie łączy się z wysokimi kosztami. Ponadto społeczeństwo w zimie rzadziej spędza czas na świeżym powietrzu i poszukuję do tego alternatywnych miejsc, czyli m.in. restauracji McDonald’s. Jestem przekonany, że po uwzględnieniu przeze mnie czynników i wybraniu takiego rozwiązania, oferta trafi do możliwie największej grupy potencjalnych odbiorców. Umożliwi to wykreowanie potrzeby w umysłach konsumentów, a następnie jej zaspokojenie.


Pobierz ppt "Dlaczego baton plus kawa?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google