Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ."— Zapis prezentacji:

1 PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ

2 Przedsiębiorczość -   to cecha działania zmierzającego do zapewnienia racjonalnej i efektywnej koordynacji zasobów gospodarczych firmy. W praktyce pojęcie przedsiębiorczość rozumiane jest jako forma pracy lub jako czwarty czynnik produkcji (obok pracy, ziemi i kapitału). Główne cechy przedsiębiorców to przede wszystkim umiejętność dostrzegania potrzeb i doskonalenia pomysłów, zdolności do wykorzystywania nadarzających się okazji oraz gotowość do podejmowania ryzyka.

3 O przedsiębiorczości można mówić w dwóch wymiarach:
1. Proces (akt tworzenia i budowanie czegoś nowego, nowego przedsiębiorstwa). Przedsiębiorczość to zorganizowany proces działań ukierunkowany w danych warunkach na wykorzystanie nowatorskiego pomysłu w celu generowania korzyści na rynku. W procesie budowania podkreśla się: -umiejętność wykorzystania pomysłów, okazji, -ryzyko (niepewność). 2. Zespół cech opisujących szczególny sposób postępowania człowieka. Przedsiębiorczość wyróżnia się: dynamizmem, aktywnością skłonnością do podejmowania ryzyka umiejętnością przystosowywania się do zmieniających się warunków postrzeganiem szans i ich wykorzystywaniem innowacyjnością i motoryką.

4 Człowiek przedsiębiorczy
Pracowity Lojalny Asertywny Pomysłowy Kreatywny Inteligentny Zaangażowany Człowiek przedsiębiorczy Zorganizowany Uprzejmy Sprytny Odważny Uczciwy

5 GENEZA Termin "przedsiębiorczość" po raz pierwszy pojawił się na przełomie XVIII i XIX wieku. Początku zainteresowań naukowych i badawczych nad przedsiębiorczością, należy upatrywać w rewolucji przemysłowej oraz pionierach rodzącego się kapitalizmu. Związane to było z tworzeniem się w ówczesnym czasie nowych form gospodarowania, zarządzania oraz ekonomizacją życia społecznego, poprzez odpowiednie wykorzystanie potencjału kapitałowego, technicznego, surowcowego oraz ludzkiego. Alokacji kapitału towarzyszyło spore ryzyko. Wiązało się ono z szansą na szybkie zwielokrotnienie zysku, ale równie często powodowało także upadek i bankructwo. Przedsiębiorczość objaśniona został w dziełach przedstawicieli ekonomicznej i społecznej myśli liberalnej. Za prekursorów uznaje się: A. Smitha, J. B. Saya i J. Schumpetera.

6

7 NASZE DZIAŁANIA Udział w kursie dostarczył nam wiele cennej wiedzy, przydatną w życiu codziennym. Posiedliśmy konkretne umiejętności dotyczące np: planowania wycieczki. Wiemy już co oznaczają różne terminy ekonomiczne, takie jak: stopa procentowa czy płynność finansowa.

8 CO ROBILIŚMY Oprócz wykonywania poszczególnych modułów braliśmy udział w konkursach (np. w konkursie ,, sfotografujcie się przy pracy”, którego rezultaty mogliście już zobaczyć we wcześniejszym wpisie na naszym blogu). Braliśmy udział w dyskusjach na forum i sami zaczynaliśmy nowe wątki. Założyliśmy również własnego bloga i komentowaliśmy poczynania innych.

9 Jak pracowało nam się w grupie?
Nasze największe osiągnięcia? Stwierdzamy, że byliśmy nadzwyczaj zgodną i dobrze zorganizowaną załogą. Trzymaliśmy się ustalonych wcześniej zasad i chętnie wykonywaliśmy nasze zadania. Ważne decyzje podejmowaliśmy razem. W naszym zespole nie pojawiały się konflikty. Praca polegała na wzajemnym pomaganiu sobie. Za największy sukces uznaliśmy wykonanie wszystkich zadań w terminie oraz założenie bloga.

10 Czego nauczyła nas praca w grupie?
Dzięki udziałowi w ,,Młodych Przedsiębiorczy” systematyczności i odpowiedzialności, ponieważ zadania trzeba było wykonywać konkretnie i dokładnie oraz oddawać je w wyznaczonym terminie. Spotykaliśmy się też co tydzień w związku z SKP, więc praca nad modułami stała się dla nas czymś naturalnym. Podjęliśmy się też prowadzenia bloga, a to również zobowiązuje.

11 Czy było warto? Z całą pewnością mówimy, że tak. Była to wspaniała integracja i nauka przez zabawę. Czekamy na rozpoczęcie drugiej części kursu, a wszystkich tych, którzy nie brali udziału w programie ,, Młodzi Przedsiębiorczy” zachęcamy wzięcia w nim udziału.

12 NASZ UDZIAŁ W KONKURSACH
Na początku grudnia 2014 roku został ogłoszony konkurs dla uczestników programu ,, Młodzi Przedsiębiorczy”. Z wielką chęcią wzięliśmy w nim udział Polegał on na sfotografowaniu swoich działań. Mieliśmy podane dwa tematy do wykonania zdjęć: Młodzi Przedsiębiorczy przy pracy – Zarządzamy swoimi finansami oraz Młodzi Przedsiębiorczy przy pracy – Pracujemy razem na sukces. Wykonaliśmy dwa zdjęcia. Oto jedno z nich:

13

14 KONIEC DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ
Wyk. Grupa Mysłowianie


Pobierz ppt "PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ."

Podobne prezentacje


Reklamy Google