Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

im. Adama Mickiewicza w Szczecinku

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "im. Adama Mickiewicza w Szczecinku"— Zapis prezentacji:

1 im. Adama Mickiewicza w Szczecinku
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Szczecinku

2 Szkoła Podstawowa nr 1 w Szczecinku
Dzięki umiejscowieniu w pobliżu parku, w miłym, zielonym zakątku miasta, zachęca nie tylko swym wnętrzem i ofertą kształceniową, ale i przyjaznym dla oka otoczeniem. Poznaj miejsce, które kształci najlepszych!

3 Szkoła została wybudowana w latach 1926-1927
Szkoła została wybudowana w latach W roku otrzymała imię Adama Mickiewicza oraz sztandar szkolny. Dla upamiętnienia tej chwili, przed gmachem szkoły zasadzono dąb o imieniu „Adaś”. W październiku 2003 otrzymaliśmy zaszczytny tytuł "SZKOŁA Z KLASĄ„. Szkoła zapewnia połączenie wysokiego poziomu nauczania, niezwykle przyjaznej atmosfery, bezpieczeństwa oraz znakomitego poziomu kształcenia dzieci pod każdym kątem.

4 Oferujemy: Wysoko kwalifikowaną kadrę pedagogiczną gwarantująca tradycyjnie wysoki poziom wykształcenia Serdeczną atmosferę pracy Opiekę pedagoga szkolnego, logopedy Szeroką gamę zajęć pozalekcyjnych: Od klasy I sportowych – gry i zabawy zespołowe, lekkoatletyka, naukę języka angielskiego, koło plastyczne, zespół instrumentalno- wokalny, zajęcia taneczne Od klasy IV obóz sportowo- turystyczny w okresie ferii zimowych, koła przedmiotowe, koło reporterskie, chór szkolny, zespół taneczny

5 Posiadamy: 2 sale gimnastyczne (wszystkie dzieci lekcje w-f odbywają w salach gimnastycznych), sala gimnastyki korekcyjnej dla klas I- III dobrze wyposażone klasopracownie: historia, j. polski, matematyka, przyroda, plastyka, muzyka, nauczanie początkowe, pracownie komputerową, internetowe centrum informacji multimedialnej przy bibliotece szkolnej, gabinet medycyny szkolnej, stołówkę (smaczne posiłki), bibliotekę szkolną (18 tys. woluminów), świetlicę szkolną czynna od 6.50 do

6 Ponadto: współpracujemy z pobliskim OSiR – korzystając z obiektów sportowych, Od 17 lat współpracujemy z Holendrami z Bergen op Zoom – wypoczynek letni, Obóz turystyczno – sportowy w okresie zimowym, współpracujemy z teatrami w Poznaniu i Koszalinie. zajęcia kończą się

7 Starając się zadbać o komfort użytkowania pomieszczeń wszystkim dzieciom, włącznie z naszymi najmłodszymi uczniami, zapewniamy podesty ułatwiające korzystanie z sprzętu sanitarnego.

8 Dzięki temu zarówno uczniowie starszych klas, jak i dzieci 6-letnie mają możliwość bezpiecznego i łatwego korzystania z toalet.

9 Gabinet medycyny szkolnej - w dbałości o bezpieczeństwo naszych podopiecznych staramy się zapewnić jak najlepsze wyposażenie gwarantujące zdrowie naszych uczniów.

10 Szkolna stołówka

11 Biblioteka szkolna. Jest ona zaopatrzona w 18 tysięcy woluminów, umożliwiając naszym uczniom poznawanie świata książek.

12 Biblioteka szkolna

13 Internetowe centrum informacji multimedialnej Wprowadzamy wszelkie dostępne metody pogłębiania wiedzy naszych uczniów – nowoczesny sprzęt i dostęp do Internetu zapewnia im tą możliwość.

14 Zajęcia wyrównawcze są prowadzone w małych grupach umożliwiających pełne poświęcenie uwagi nauczyciela wszystkim dzieciom. Odbywają się one w miłej atmosferze i przyjemnym otoczeniu, zawierając elementy gier i zabaw.

15 Świetlica szkolna Świetlica jest doskonałym miejscem dla wspólnych zabaw dzieci w wolnych chwilach. Opieka dzieci jest zapewniona przez cały czas – dzięki temu mogą one bezpiecznie spędzić go podczas braku zajęć.

16 Świetlica szkolna Jest to również miejsce, w którym nasi uczniowie mają możliwość odrobienia lekcji.

17 Pracownia komputerowa
Nowoczesny sprzęt, w tym projektor, umożliwia prowadzenie zajęć w komfortowych warunkach.

18 Pracownia komputerowa

19 Pracownia komputerowa
Nasi najmłodsi uczniowie również mogą rozwijać swoją wiedzę z zakresu informatyki.

20

21

22

23 W trosce o komfort użytkowania wszystkich pomieszczeń naszej szkoły, staramy się wprowadzić miłą atmosferę, nie tylko poprzez odpowiednie wyposażenie szkoły, ale również poprzez upiększanie jej pracami wykonanymi przez dzieci oraz zabawkami.

24 Bogactwo osiągnięć Wkładamy wiele wysiłku w rozwijanie wiedzy i umiejętności dzieci. Efekty ich pracy odzwierciedlają tablice pełne dyplomów.

25 Rozwijanie umiejętności plastycznych i kształtowanie kreatywności dzieci potwierdzają wspaniałe prace znajdujące się na ścianach naszej szkoły.

26 Portret patrona Adama Mickiewicza znajdujący się na pierwszym piętrze budynku. Uroczystość odsłonięcia obrazu miała miejsce 26 XI 1983r. Szkoła ma bogatą historię i dba o tradycję – o tym, jak ważna jest pamięć o niej przypominają nam tabla naszych absolwentów.

27 Sala gimnastyczna

28 Sala gimnastyczna

29 Sukcesy sportowe Szkoła Podstawowa nr 1 w Szczecinku może się pochwalić całą gamą osiągnięć sportowych. Wśród najnowszych sukcesów są: I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Trójboju LA miejsca II i V w Mistrzostwach Miasta IMS w mini piłce ręcznej chłopców oraz miejsca I i IV w mini piłce ręcznej dziewcząt II miejsce w Mistrzostwach Miasta IMS w mini piłce siatkowej dziewcząt oraz miejsca I i V w mini piłce siatkowej chłopców III miejsce w Mistrzostwa Powiatu IMS w UNIHOKEJ chłopców, II miejsce w Mistrzostwach dziewcząt miejsca II wśród dziewcząt, III i Vi wśród chłopców w Mistrzostwach Miasta Szczecinka w ramach IMS w Czwórboju LA II miejsca w Mistrzostwach Powiatu Szczecineckiego w ramach IMS w sztafetowych biegach przełajowych 10 x 800 m dziewcząt i chłopców II miejsce dziewcząt w Powiatowych Biegach Sztafetowych

30 Bogactwo sprzętów sportowych umożliwia ćwiczenie różnorodnych form aktywności fizycznej na lekcjach wychowania fizycznego.

31 Na korytarzach szkolnych panuje porządek i spokój, co jest najlepszą receptą na zadowolenie i bezpieczeństwo podczas pobytu w budynku.

32 Tablica interaktywna Nowoczesne wyposażenie umożliwia prowadzenie zajęć w ciekawy sposób.

33 Prowadzenie zajęć Zajęcia odbywają się w miłych dla oka salach, z wykorzystaniem wszelkich dostępnych sposobów mających na celu wzbogacenie wiedzy naszych uczniów oraz zapewnianie możliwości zdobywania przez dzieci wspaniałych osiągnieć.

34 Lekcje są prowadzone w kreatywny sposób.

35

36 Nasi najmłodsi reporterzy dbają o regularne tworzenie interesujących gazetek.

37 Zajęcia pozalekcyjne Szkoła Podstawowa nr 1 w Szczecinku zapewnia mnóstwo zajęć pozalekcyjnych, służących zarówno rozwijaniu zainteresowań, jak i pogłębianiu dotychczasowej wiedzy. Wśród nich są: Zajęcia wyrównawcze Zajęcia przygotowujące do sprawdzianu klas 6 Koła: języka polskiego, matematyczne, LOP, plastyczne, muzyczne Zajęcia przyrodnicze, przyrodniczo-ekologiczne, historyczne, czytelnicze, Gry i zabawy rozwijające myślenie matematyczne Zajęcia rozwijające predyspozycje językowe Zajęcia rekreacyjne na basenie Zajęcia sportowe i muzyczno-ruchowe Zajęcia liturgiczno-muzyczne Zajęcia pomocy dzieciom w nauce Zajęcia informatyczne Logopedia W szkole wydawana jest również gazetka „Adaś”, którą prowadzą nasi uczniowie od niemalże 20 lat.

38 Turystyka Zapewniamy naszym podopiecznym wspaniałą zabawę i wyjątkowe wspomnienia na szkolnych wycieczkach w gronie koleżanek i kolegów. Umożliwiamy zarówno wycieczki do polskich miast, jak i za granicę naszego kraju.

39 Czynny codziennie od 8:00 do 15:30
KONTAKT Sekretariat szkoły Czynny codziennie od 8:00 do 15:30 Plac Wazów 1 Szczecinek Tel Strona internetowa: Jesteśmy tu!

40 DOŁĄCZ DO NAJLEPSZYCH!


Pobierz ppt "im. Adama Mickiewicza w Szczecinku"

Podobne prezentacje


Reklamy Google