Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Mój (NIE) pełnosprawny brat”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Mój (NIE) pełnosprawny brat”"— Zapis prezentacji:

1 „Mój (NIE) pełnosprawny brat”
Natalia Guśtak kl. 2 a Gim. Nr 11

2 Spis treści Trudne chwile w życiu niepełnosprawnych osób
Problemy w życiu codziennym Wsparcie Co pomaga niepełnosprawnemu w życiu codziennym? Dyskryminacja i brak akceptacji w społeczeństwie Pochopne ocenianie osób niepełnosprawnych Zakończenie, bibliografia

3 Trudne chwile w życiu niepełnosprawnych osób
W życiu każdej niepełnosprawnej osoby pojawia się tzw. zły dzień. Porównują się do innych, myślą nad tym co było kiedyś albo co straciły przez niepełnosprawność.

4

5 Problemy w życiu codziennym
Największy problem osobom poruszającym się na wózku sprawiają wąskie przejścia, schody czy zwykłe wejście do autobusu. W wielu sklepach nie ma tzw. platform umożliwiających wjazd osobom na wózkach inwalidzkich.

6

7 Wsparcie Dla osób niepełnosprawnych największym wsparciem jest rodzina i osoby najbliższe. Ważne jest by byli i wspierali w najtrudniejszych dla owej osoby momentach.

8 Co pomaga niepełnosprawnemu w życiu codziennym?
Osobom głuchoniemym aparat słuchowy oraz możliwość pisania, tego co nie można powiedzieć. Osoby, które doznały np. paraliżu kręgosłupa, używają wózka inwalidzkiego. Osobom niewidomym najczęściej pomaga zwykła pomoc innych a także przedmioty takie jak laska jak i również zwierzęta, najczęściej pies przewodnik.

9 Dyskryminacja i brak akceptacji w społeczeństwie
Jednym z największych problemów dla niepełnosprawnych jest brak akceptacji ze strony społeczeństwa. Przezwiska, wyśmiewanie, dokuczanie… Z tym wszystkim muszą się borykać. Dlatego tak ważne jest, aby osoby niepełnosprawne pogodziły się z ich losem i zaakceptowały samych siebie.

10

11 Pochopne ocenianie osób niepełnosprawnych
Wiele osób myśli, że osoby niepełnosprawne są uzależnione od innych osób i muszą być cały czas smutni. Tak naprawdę to się mylą gdyż tacy ludzie również umieją czerpać z życia radość.

12 Zakończenie Bibliografia
Ludzie różnią się od siebie – jedni są niscy, drudzy wysocy, trzeci grubi ,a jeszcze inni chudzi czy niepełnosprawni, ale jest jedna rzecz, która nas łączy – KAŻDY z nas jest człowiekiem! Powinniśmy się wspierać i kochać, jako jedna wielka rodzina. Prace własne, rysunki. Narzędzia multimedialne – Microsoft, Program Paint . Fotografie wykonane własnoręcznie.


Pobierz ppt "„Mój (NIE) pełnosprawny brat”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google