Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jaki wpływ na organizm ma odżywianie?. Na co wpływa odżywianie? To czym żywimy nasz organizm wpływa na naszą sylwetkę czy zdrowie, lecz też dobry nastrój.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jaki wpływ na organizm ma odżywianie?. Na co wpływa odżywianie? To czym żywimy nasz organizm wpływa na naszą sylwetkę czy zdrowie, lecz też dobry nastrój."— Zapis prezentacji:

1 Jaki wpływ na organizm ma odżywianie?

2 Na co wpływa odżywianie? To czym żywimy nasz organizm wpływa na naszą sylwetkę czy zdrowie, lecz też dobry nastrój. Zatem gdy marzymy, by zdrowo się prezentować i jednakowo dobrze się czuć powinniśmy wpisać do swojej kuchni sprzyjające zdrowiu i odpowiednie przyzwyczajenia żywieniowe.

3 "Postarza nas gromadzący się nadmiar cukru, soli, tłuszczów zwierzęcych i toksyn pochodzący przede wszystkim z produktów, którymi paradoksalnie zapychamy się z braku czasu, tym samym skracając sobie całkowity czas naszego życia. Słodycze, słodzone napoje gazowane, fast food, dania gotowe w proszku, produkty tłuste, przetworzone, smażone zaśmiecają organizm tworząc „wysypiska odpadów”, a zaburzony przepływ krwi, płynów ustrojowych i wraz z nimi substancji odżywczych to nic innego jak widoczne na zewnątrz poszarzenie skóry, utrata blasku, tzw. „ziemistość”. Skóra nie oddycha blokowana przez pozatykane kryształkami złogów pory. Utrudniona praca układu krążenia będąca wynikiem nadmiernego spożycia tłuszczów zwierzęcych uzewnętrznia się powszechnie znanym defektem - cellulitem. Nie odprowadzone z organizmu toksyny dają o sobie znać w naszym wyglądzie również poprzez matowe włosy, cienie pod oczami, spierzchnięte usta" – mówi A. Dymek "Postarza nas gromadzący się nadmiar cukru, soli, tłuszczów zwierzęcych i toksyn pochodzący przede wszystkim z produktów, którymi paradoksalnie zapychamy się z braku czasu, tym samym skracając sobie całkowity czas naszego życia. Słodycze, słodzone napoje gazowane, fast food, dania gotowe w proszku, produkty tłuste, przetworzone, smażone zaśmiecają organizm tworząc „wysypiska odpadów”, a zaburzony przepływ krwi, płynów ustrojowych i wraz z nimi substancji odżywczych to nic innego jak widoczne na zewnątrz poszarzenie skóry, utrata blasku, tzw. „ziemistość”. Skóra nie oddycha blokowana przez pozatykane kryształkami złogów pory. Utrudniona praca układu krążenia będąca wynikiem nadmiernego spożycia tłuszczów zwierzęcych uzewnętrznia się powszechnie znanym defektem - cellulitem. Nie odprowadzone z organizmu toksyny dają o sobie znać w naszym wyglądzie również poprzez matowe włosy, cienie pod oczami, spierzchnięte usta" – mówi A. Dymek

4 Co trzeba zmienić? 1. Zrezygnuj z soli, ponieważ oddziałuje ona nieodpowiednio na nasze zdrowie i zatrzymuje wodę w organizmie. Jej nadmiar może prowadzić do chorób narządu serca, chorób nowotworowych żołądka, choroby nadciśnieniowej, a nawet wylewów. Dania przyprawiaj koprem, natką, tymiankiem albo listkami bazylii, dzięki temu zachowasz smak nie niszcząc sobie zdrowia.

5 Co trzeba zmienić? 2. Innym niezdrowym nawykiem jest zbyt duże spożywanie tłuszczów pochodzenia zwierzęcego, które występują miedzy innymi w produktach mięsnych, masełku albo mleku. Dobrze jest do przygotowywania dań stosować zamiast masła, na przykład olej słonecznikowy, który ma tłuszcze roślinne, czyli właściwe dla naszego zdrowia.

6 Co trzeba zmienić? 3. Trzeci na liście niezdrowych przyzwyczajeń odżywiania się jest cukier. Wpływa on negatywnie na metabolizm, zwiększa ciśnienie, zaburza pracę układu hormonalnego, wywołuje reakcje alergiczne i bez wątpienia powoduje otyłość, która bywa powodem sporej ilości chorób. Dlatego dobrym wyjściem jest zupełne wykreślenie cukru naszych potraw.

7 Co trzeba zmienić? 4. Jeśli na śniadanie uwielbiasz chrupać płatki to lepiej będzie zamienić je na musli albo płatki owsiane, których smak można uzupełnić suszonymi owocami i orzechami laskowymi. Zwykłe płatki są zaopatrzone witaminami i składnikami mineralnymi, lecz ilość cukru może stanowić połowę kompozycji składników.

8 Co trzeba zmienić? 5. Towarzyszące przy oglądaniu filmu lub siedzeniu przy komputerze chipsy zamień np. na pokrojone w plasterki banany, jabłka albo truskawki. Na pewno wyjdzie Ci to a dobre!

9 Co trzeba zmienić? 6. Sztuczne soki i napoje gazowane zastąp dużą ilością wody. Jej smak możesz czasami poprawić dodając do niej soki domowej roboty.

10 Co i na co działa? Świetlista cera, gładka skóra Wystarczająca ilość płynów zapewnia sprawne oczyszczanie i pełne odżywienie co ponownie przekłada się na nasz wygląd, świetlistość cery, gładkość skóry. Świetlista cera, gładka skóra Wystarczająca ilość płynów zapewnia sprawne oczyszczanie i pełne odżywienie co ponownie przekłada się na nasz wygląd, świetlistość cery, gładkość skóry. Jędrna skóra, piękne włosy Ryby, oliwa, oleje, orzechy to podstawowe źródła niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, które redukują tworzenie się tłuszczu zapasowego, nadają skórze elastyczność, zapewniają właściwy poziom nawilżenia. Ryby zawierają też cenne dla zdrowia włosów cynk, magnez i krzem. Jędrna skóra, piękne włosy Ryby, oliwa, oleje, orzechy to podstawowe źródła niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, które redukują tworzenie się tłuszczu zapasowego, nadają skórze elastyczność, zapewniają właściwy poziom nawilżenia. Ryby zawierają też cenne dla zdrowia włosów cynk, magnez i krzem.

11 Co i na co działa? Odmłodzenie dla kości, wzmocnienie zębów: Odmłodzenie dla kości, wzmocnienie zębów: Warzywa strączkowe to źródło dobroczynnych tłuszczów, błonnika, a przede wszystkim niezwykle wartościowego białka roślinnego nie obciążającego wątroby i nerek, a bogatego w niezbędne do budowy skóry aminokwasy. Warzywa strączkowe to źródło dobroczynnych tłuszczów, błonnika, a przede wszystkim niezwykle wartościowego białka roślinnego nie obciążającego wątroby i nerek, a bogatego w niezbędne do budowy skóry aminokwasy. Na dobre trawienie: Minimum 2 litry wody dziennie i dieta bogata w kasze - jęczmienną, jaglaną, gryczaną - te dwa składniki sprawią, że poprawi się przemiana materii, trawienie będzie szło sprawnie. Kasze to bogactwo składników odżywczych - witamin minerałów i błonnika. Na dobre trawienie: Minimum 2 litry wody dziennie i dieta bogata w kasze - jęczmienną, jaglaną, gryczaną - te dwa składniki sprawią, że poprawi się przemiana materii, trawienie będzie szło sprawnie. Kasze to bogactwo składników odżywczych - witamin minerałów i błonnika.

12 Jesteś tym, co jesz!

13 Koniec Koniec Ola Czerniawska 1c Olek Czerniawski 2c


Pobierz ppt "Jaki wpływ na organizm ma odżywianie?. Na co wpływa odżywianie? To czym żywimy nasz organizm wpływa na naszą sylwetkę czy zdrowie, lecz też dobry nastrój."

Podobne prezentacje


Reklamy Google