Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SPOTKANIE Z FRYZJEREM!.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SPOTKANIE Z FRYZJEREM!."— Zapis prezentacji:

1 SPOTKANIE Z FRYZJEREM!

2 HISTORIA ZAWODU FRYZJERSKIEGO
Historia rzemiosła fryzjerskiego sięga bardzo odległych czasów. Z dokonanych odkryć i badań wynika, że już około 5000 lat p.n.e. pielęgnowaniu ciała ludzkiego poświęcano wiele uwagi. We wszystkich dawnych kulturach odnaleziono przedmioty służące do pielęgnacji i układania włosów.

3 Zobaczcie, jakie stosowano przyrządy i ozdoby do układania włosów!

4 To ozdobny grzebień z drewna hebanowego używany przez starożytnych Egipcjan!

5 Sztabka z brązu do układania włosów w loki używana również przez starożytnych Egipcjan

6 Brzytwa w kształcie sierpa

7 Peruka z długimi włosami!
Kolor włosów w starożytnym Egipcie miał również znaczenie. Już wtedy farbowano włosy na kolor ciemnobrązowy lub czarny. Używano do tego henny!

8 Starożytni Grecy również przywiązywali wagę do fryzur.
Do najbardziej znanych uczesań greckich należała fryzura o nazwie „Lampadion” co oznacza płomień.

9 W starożytnym Rzymie mężczyźni nosili krótko ścięte włosy
W starożytnym Rzymie mężczyźni nosili krótko ścięte włosy. Rzymianki natomiast miały duże wymagania zarówno do fryzury, jak i do pielęgnacji całego ciała.

10 Zobaczcie uczesania z tamtych czasów!
W średniowieczu kobiety nosiły długie włosy z przedziałkiem pośrodku głowy, które najczęściej były związane wstążką lub splecione w warkocze. Zgodnie z nakazem kościoła kobiety zakrywały włosy welonami, woalami oraz czepkami własnoręcznie wykonanymi z drogich materiałów! Zobaczcie uczesania z tamtych czasów!

11

12 Dawniej fryzjer był niewolnikiem!
Z biegiem lat z pracownika, którego pracą gardzono stawał się rzemieślnikiem!

13 Kim jest fryzjer?

14 Fryzjer, zwany teraz coraz częściej stylistą fryzur jest osobą, która zawodowo zajmuje się układaniem fryzur zgodnie z życzeniem klienta. W pierwszej kolejności doradza wybór odpowiedniej fryzury, dopasowanej do kształtu twarzy klienta i jego kolorystyki lub proponuje odpowiednie modyfikacje, czyli zmiany.

15 W wielu nowoczesnych salonach fryzjerskich mycie włosów połączone jest z szeregiem dodatkowych usług takich jak masaż głowy, zastosowanie odpowiednich środków pielęgnacyjnych, takich jak odżywki do włosów!

16

17

18 Zadaniem fryzjera jest odpowiednie ostrzyżenie i wymodelowanie włosów, aby osiągnąć efekt oczekiwany przez klienta. Oprócz strzyżenia i układania włosów, fryzjerzy zajmują się także wszelkimi rodzajami koloryzacji włosów czyli farbowaniem, rozjaśnianiem, tworzeniem pasemek i ściąganiem koloru.

19 Wiele salonów oferuje również usługi związane z przedłużaniem lub zagęszczaniem włosów czy zabiegami regeneracyjnymi włosów zniszczonych.

20 Fryzjer zajmuje się również tworzeniem fryzur okolicznościowych to znaczy takich, które są robione na specjalne okazje, takie jak śluby, komunie, sylwester, chrzciny.

21

22

23 Od dobrego fryzjera wymagane są przede wszystkim umiejętności fryzjerskie czyli bardzo sprawne ręce, wyobraźnia, zmysł estetyczny, jak również wysoka kultura osobista oraz czystość podczas wykonywania pracy. Ważne jest również aby fryzjer szanował decyzje klienta i słuchał jego wskazówek i życzeń.

24 Miejscem pracy fryzjera mogą być nie tylko salony fryzjerskie, ale także miejsca, gdzie potrzebny jest specjalista od stylizacji włosów, czyli teatry, plan zdjęciowy, telewizja, studia fotograficzne.

25 Przygotowanie aktorek do zdjęć na planie zdjęciowym !

26 Praca fryzjera była zawsze związana z aktualną modą
i z chęcią nadania człowiekowi ładnego wyglądu. Fryzjer zawsze brał udział w tworzeniu nowej mody, a nieraz nawet nadawał jej kierunek. Korzystanie z usług fryzjera stawało się stopniowo wewnętrzną potrzebą człowieka, tak ważną, jak zaspokajanie innych materialnych potrzeb. Stan psychiczny człowieka i jego samopoczucie w dużej mierze zależą od wyglądu zewnętrznego.

27 We wszystkich epokach historycznych fryzury i metody pielęgnacji włosów podlegały kaprysom mody. W naszym stuleciu modę lansują przede wszystkim gwiazdy muzyki, filmu, polityki i sportu. Obraz i dźwięk obiega kulę ziemską w ciągu kilku sekund. Jeszcze nigdy liczba potencjalnych naśladowców nie była tak liczna jak dziś.

28

29

30 Narzędzia fryzjerskie!
Głównym przedmiotem kojarzącym się z zawodem fryzjera są nożyczki fryzjerskie. Oprócz tego do narzędzi zaliczyć należy także brzytwy oraz grzebienie.

31 Do przyborów fryzjerskich możemy zaliczyć!
szczotki spinki odzież ochronna pędzelki wałki

32 Są także aparaty fryzjerskie, takie jak:
suszarki żelazka prostownice karbownice falownice lokówki maszynki do strzyżenia

33 POMYŚLCIE O CO WARTO ZAPYTAĆ FRYZJERA!!!


Pobierz ppt "SPOTKANIE Z FRYZJEREM!."

Podobne prezentacje


Reklamy Google