Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

KORZYŚCI I ZAGROŻENIA WYNIKAJĄCE Z KORZYSTANIA Z INTERNETU

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "KORZYŚCI I ZAGROŻENIA WYNIKAJĄCE Z KORZYSTANIA Z INTERNETU"— Zapis prezentacji:

1 KORZYŚCI I ZAGROŻENIA WYNIKAJĄCE Z KORZYSTANIA Z INTERNETU

2 NAJCZĘSTSZE ZAGROŻENIA
1. Uzależnienie od Internetu. 2. Ośmieszanie nas przez innych. 3. Pedofilstwo 4. Można wpaść w złe towarzystwo. 5. Ściąganie gier z wirusami.

3 NAJCZĘSTSZE KORZYŚCI Transfery danych.
Korzystanie z portali społecznościowych, np. facebook, twitter. Można ściągać różne gry. Dostęp do informacji, np. Wikipedia. Można sprawdzać informacje na bieżąco.

4 CO NA NAS CZYHA W INTERNECIE?
Nie da się ukryć, że korzystanie z Internetu w dzisiejszych czasach to konieczność. Niestety, wielu użytkowników Internetu nie zdaje sobie sprawy z tego, jak bardzo trzeba być ostrożnym w korzystaniu z tego dobrodziejstwa nauki. W Internecie czyhają na nas nie tylko takie niebezpieczeństwa jak wirusy i hakerzy, ale przede wszystkim zagrożenia głębsze i psychologiczne.

5 CZEGO NIE ROBIĆ W INTERNECIE?
Udostępniać zbyt wiele swoich danych. Zawierać znajomości z obcymi (nigdy nie wiemy kto jest po drugiej stronie). Nie oglądać filmów dla dorosłych i nie wchodzić na strony z takimi filmami i zdjęciami. Nie umawiać się z osobami poznanymi w Internecie. Nie wstawiać swoich półnagich i nagich zdjęć.

6 CZY JESTEŚMY BEZPIECZNI?
Najprawdopodobniej nie. Na całym świecie jest coraz więcej ludzi, którzy korzystają z Internetu tylko w celach pedofilskich. Tworzą się coraz to nowe fundacje zwalczające takich ludzi, apelując aby nie zawierać znajomości w sieci. Nigdy nie wiemy kto jest po drugiej stronie. Bądźcie rozsądni w korzystaniu z Internetu!!!

7 CO TO JEST CYBERPRZEMOC?
Cybrprzemoc- to przemoc rówieśnicza z użyciem technologii informacyjnych i komunikacyjnych. Technologie te to głównie Internet i telefony komórkowe. Specyfikacja tych technologii powoduje, że nawet błahe akty cyberyprzemocy stanowią dla ofiar poważny problem, z którym często nie potrafią sobie poradzić. Problem ten najczęściej dotyczy szkół. W klasie, szatni, świetlicy, czy na boisku szkolnym dochodzi do aktów przemocy z użyciem telefonów komórkowych. Coraz częściej konflikty pomiędzy rówieśnikami przenoszone są do sieci.

8 Jaką pomoc powinna dać szkoła, gdy dziecko stało się ofiarą cyberprzemocy?
Wsparcie psychologiczne- poradę jak ma się zachować, aby zapewnić sobie poczucie bezpieczeństwa. Po zakończeniu interwencji należy monitorować sytuację ucznia sprawdzając, czy nie są wobec niego podejmowane dalsze działania przemocowe lub odwetowe ze strony sprawcy. Poinformować rodziców dziecka o problemie i okazanie im wsparcia ze strony szkoły.

9 GDZIE SZUKAĆ POMOCY, GDY STANIEMY SIĘ OFIARAMI CYBERPRZEMOCY?
Skontaktuj się, np. z: Policją- jeśli doszło do złamania prawa. Są strony internetowe, np. – strona zajmująca się zwróceniem uwagi dorosłych i dzieci na zagrożenia wynikające z nierozważnego korzystania z Internetu.

10 DZIĘKUJę ZA OBEJRZENIE
PRACĘ WYKONAŁ: Mikołaj Włodarski


Pobierz ppt "KORZYŚCI I ZAGROŻENIA WYNIKAJĄCE Z KORZYSTANIA Z INTERNETU"

Podobne prezentacje


Reklamy Google