Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Energia Ziemi Yin (-) Energia Ziemi Yang (+)

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Energia Ziemi Yin (-) Energia Ziemi Yang (+)"— Zapis prezentacji:

1 Energia Ziemi Yin (-) Energia Ziemi Yang (+)

2 Shiatsu W języku japońskim słowo " SHIATSU" oznacza "ucisk palcem". We współczesnym Shiatsu używa się nie tylko palców, ale również dłoni, łokci, kolan, a nawet stóp.

3 Masaż Shiatsu to powolne, łagodne i rytmiczne uciskanie punktów energetycznych na całym ciele, delikatne rozciąganie mięśni. Wykonywany jest na masie przez luźne, wygodne ubranie, a masażysta uciska odpowiednie punkty na skórze. Leżą one wzdłuż linii energetycznych, tzw. meridianów i łączą głowę z koniuszkami palców dłoni i stóp. Ich stymulowanie wyzwala samouzdrawiające siły drzemiące w organizmie człowieka.

4 Podstawowy ruch to naciskanie całym paliczkiem dalszym kciuka
Podstawowy ruch to naciskanie całym paliczkiem dalszym kciuka. Siła przyciskania zmienia się w zależności od rodzaju zabiegu. Można naciskać z całą mocą, można delikatnie muskać. Najczęściej stosuje się serię nacisków, od silniejszego, poprzez słabsze, do ledwie wyczuwalnego. Przypomina to dreptanie w miejscu i powinno odbywać się z wielką szybkością 5-10 ruchów na sekundę

5

6 Punkty Shiatsu Meridians

7 Masaż ogólny stosujemy wtedy gdy:
Nie ma określonych symptomów choroby. Występuje wiele symptomów nie pozwalających określić choroby. Stosujemy go ludziom chorym na kilka chorób jednocześnie np. ( ból gardła, głowy). Stosujemy go ludziom zdrowym. Stosujemy go, gdy chcemy podnieść odporność organizmu, przezwyciężyć zmęczenie.

8 Wskazania!!! zmęczenie, brak energii życiowej, bóle głowy, migrena, bezsenność, zapalenia zatok, zaburzenia żołądkowe i jelitowe, bóle pleców kręgosłupa, choroby pęcherza moczowego, dolegliwości nerkowe, wątrobowe, woreczka żółciowego, wewnętrzny niepokój, nerwowość, choroby reumatyczne, bóle menstruacyjne, sztywność mięśni i ich napięcie.

9 Przeciwwskazania!!! choroby nowotworowe stwardnienie rozsiane
bóle nieznanego pochodzenia stwardnienie rozsiane choroby zakaźne hemofilia wylewy poważne choroby serca stany zapalne ostre schorzenia narządów w obrębie jamy brzusznej choroby psychiczne okres menstruacji u kobiet.

10 Pamiętać trzeba że: U podstaw terapii Shiatsu leży przekonanie, że każdy przypadek jest indywidualny. Należy dostosować terapię do indywidualnych cech i stanu pacjęta!!!


Pobierz ppt "Energia Ziemi Yin (-) Energia Ziemi Yang (+)"

Podobne prezentacje


Reklamy Google