Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

С Рождеством Христовым 2010 ! С Новым Годом 2011 ! Да! С нами Бог -... Он здесь, теперь, - средь суеты случайной, В потоке мутном жизненных тревог Владеешь.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "С Рождеством Христовым 2010 ! С Новым Годом 2011 ! Да! С нами Бог -... Он здесь, теперь, - средь суеты случайной, В потоке мутном жизненных тревог Владеешь."— Zapis prezentacji:

1 С Рождеством Христовым 2010 ! С Новым Годом 2011 ! Да! С нами Бог -... Он здесь, теперь, - средь суеты случайной, В потоке мутном жизненных тревог Владеешь ты всерадостною тайной: Бессильно зло; мы вечны; с нами Бог! (Владимир Соловьев, ИММАНУ-ЭЛЬ)

2 Na Boże Narodzenie 2010 i Nowy Rok 2011 ! Tak! Z nami Bóg -... On tutaj, teraz, - w krzątaniny chaosie, W mętnym potoku życiowych trwóg Władasz wszechradosną tajemnicą: Bezsilne jest zło; jesteśmy wieczni; z nami Bóg! (Władimir Sołowiew, EMMANU-EL) (Władimir Sołowiew, EMMANU-EL) Z życzeniem by błogosławieństwo Bożego Dzieciątka opromieniło radością i pokojem Dni świętowania Jego Narodzenia i każdy dzień Nowego Roku. Siostry Karmelitanki Bose z Karagandy Dzieciątko na tle znaku Góry Karmel w słońcu z herbu Kazachstanu, a pod wszystkim orzeł z tegoż herbu.

3 Na przełomie listopada i grudnia, w związku ze szczytem OBWE w Astanie, Kazachstan odwiedził kard. Tarcisio Bertone. Towarzyszyli jemu szef watykańskiej dyplomacji abp Dominique Mamberti oraz nuncjusz apostolski w Kazachstanie Miguel Maury Buendía i stały przedstawiciel Stolicy Apostolskiej przy OBWE prał. Michael Banach. W imieniu Ojca Świętego przekazał on wspólnotom Kościołów Prawosławnego i Katolickiego relikwie św. Andrzeja Apostoła. Kardynał zaznaczył, że oba fragmenty stanowią część jednej relikwii pochodzącej z kościoła w Amalfi. Stanowi to widzialny znak pragnienia kontynuowania dialogu prowadzącego do przywrócenia pełnej jedności chrześcijan. 4 grudnia watykańska delegacja odwiedziła Karagandę – nowopowstający kościół katedralny, cerkiew grekokatolicką, następnie nasz karmel, seminarium międzydiecezjalne oraz starą historyczną katedrę, której budowę w latach 70-tych XX w. wywalczono u władz komunistycznych. Znaleźli w niej swoje miejsce spoczynku biskup grekokatolicki Aleksander Chira oraz sługa Boży ks. Władyslaw Bukowiński – zesłańcy służący zesłańcom. W tej właśnie katedrze, której wysokość wnętrza powiększono przez obniżenie poziomu podłogi w stosunku do ulicy aby zewnętrznie nie przewyższała i nie wyróżniała się wyglądem od okolicznych zabudowań (wg prikazu władz), kard. T. Bertone wraz z biskupami z Kazachstanu, Kirgistanu i Włoch, oraz księżmi misjonarzami i już rodzimymi - celebrował uroczystą Eucharystię. Nieoczekiwany brak światła (który zmusił służby bezpieczeństwa do jeszcze większej czujności) Kardynał skomentował, że Jezus z Apostołami i Maryją, byli również go pozbawieni. Porównał zaistniałą sytuację z warunkami chrześcijan pierwszych wieków, którzy gromadzili się w ciemnościach katakumb na Łamanie Chleba. Powiedział: „Niech teraz Chrystus będzie dla nas Światłem”. W homilii wezwał katolików Karagandy do wierności dziedzictwu chrześcijańskiej duchowości i kultury, i zarazem do otwartości względem nowych wymagań czasu. Podkreślił, że podstawą wszystkich społecznych stosunków powinien być szacunek do praw każdego obywatela. Do katolików Kazachstanu, najbliższy współpracownik Benedykta XVI zwrócił się z prośbą - apelem: „Tą miłość, która umacnia się przy ołtarzu Eucharystii należy świadczyć w braterskiej miłości i służbie biednym, chorym i odrzuconym. Stwarzajcie okazje do spotkań, pojednania i pokoju między różnymi grupami i osobami, troszcząc się o szczery dialog, aby prawda mogła być coraz bardziej poznawana”. Zachęcił też wszystkich do owocnego przeżywania czasu Adwentu, by Chrystus mógł się rodzić w naszej rzeczywistości. Fidem custodire – concordiam servare!

4 J. Em. Kardynał Tarcisio Bertone z ogromną uwagą słucha powitalnego przemówienia N. Matki w j. włoskim Karmel Trójcy Przenajświętszej i Niepokalanego Poczęcia w Karagandzie, 4 XII AD 2010

5 Łzy wzruszenia uniemożliwiły N.Matce przeczytanie ostatniego zdania zawierającego prośbę o przekazanie Ojcu Świętemu serdecznych uścisków od sióstr naszej wspólnoty. Wręczyła więc tekst Jego Eminencji, który sam na głos dokończył przemówienie, po czym sparafrazował je przekazując uściski dla nas od Benedykta XVI

6 Dostojny Gość poprosił nas szczególnie o modlitwę za Ojca Św. i Jego współpracowników. Z radością obwieścił, że rozmawiał o nas (karmelitankach w Kazachstanie) z Prezydentem Nursułtanem Nazarbajewem, od którego jako urodzinowy prezent otrzymał obietnicę natychmiastowego pozytywnego rowiązania sprawy stałego pobytu sióstr w Kazachstanie.

7

8 Pożegnalne błogosławieństwo

9

10 W czasie wizyty w Klasztorze Karmelitanek powierzam Ojca Świętego i Jego Współpracowników waszej modlitwie i waszemu odważnemu dawaniu świadectwa + Tarcisio Card.Bertone Segretario di Stato 4 dicembre 2010


Pobierz ppt "С Рождеством Христовым 2010 ! С Новым Годом 2011 ! Да! С нами Бог -... Он здесь, теперь, - средь суеты случайной, В потоке мутном жизненных тревог Владеешь."

Podobne prezentacje


Reklamy Google