Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

wykonała : Justyna Janczys G2b

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "wykonała : Justyna Janczys G2b"— Zapis prezentacji:

1 wykonała : Justyna Janczys G2b
Poppea Sabina wykonała : Justyna Janczys G2b

2 "Quo Vadis" to powieść historyczna Henryka Sienkiewicza
"Quo Vadis" to powieść historyczna Henryka Sienkiewicza.  Głównym wątkiem utworu to -miość Winicjusza i Ligii, poganina i chrześcijanki, na tle Rzymu za panowania Nerona, który prześladował chrześcijan. Wydarzenia się rozgrywają  w mieście, którego władca jest bezlitosny, strogi lecz z innej strony jest utalentowanym muzykiem.

3

4 Poppea Została żoną Nerona
Poppea Została żoną Nerona. Urodziła Cezarowi córkę Klaudię Augustę, która wkrótce zmarła. Nie zadługo panownie zaszła w ciąże, została kopnięta przez Nerona w skutek czego zmarła. Poppea była bardzo ładna kobietą, lecz nie dorównywała Ligii. Miała włosy złotego koloru. Miała wzrok dziewiczy byłą również kochanką Nerona, uważana za najpiękniejszą kobietę Rzymu.

5 „Weszła wiec, piękna jak bóstwo, przybrana równie jak Nero w ametystowej barwy szatę i w naszyjnik z olbrzymich pereł, złupiony niegdyć na Masynissie, złotowłosa, słodka i jakkolwiek po dwóch mężczyznach rozwódka, z twarzą i wejrzeniem dziewicy”.

6 Poppea była mądrą osobą, lecz swoją mądrość wykorzystywała do złych celów. Potrafiła doskonale manipulować ludźmi. Miała duży wpływ na Cezara. Głównym przykładem tego była prośba Ligii do Poppei. „-Winicjusz ma dziś jeszcze przysłać po mnie, lecz ty, dobra, ulituj się nade mną. To rzekłszy, schyliła się i chwyciwszy za brzeg sukni Poppei, poczęła czekać na jej słowo z bijącym sercem. Poppea zaś patrzyła na nią przez chwilę z twarzą rozjaśnioną, po czym rzekła: -Więc ci obiecuje że dziś jeszcze zostaniesz niewolnicą Winicjusza”

7 Poppea nie chciała pomóc Ligii, bo byłą zazdrosna jej urodzie
Poppea nie chciała pomóc Ligii, bo byłą zazdrosna jej urodzie. Bardzo bałą się. W swym postępowaniu kierowała się głównie emocjami. Zachowywała się podle w stosunku do niego i Ligii. Była na tyle sprytna żeby za pomocą Cezara rządzić całym Rzymem. Poppea w powieści była negatywna i zła postacią. Mym zdaniem Poppea była bardzo podobna do Ligii, tyle że ona wykorzystywała swoją mądrosc do złych celów, a Ligia do dobrych.


Pobierz ppt "wykonała : Justyna Janczys G2b"

Podobne prezentacje


Reklamy Google