Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Domowe koty.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Domowe koty."— Zapis prezentacji:

1 Domowe koty

2 Wszystkie rasy kota domowego spotykane na całym świecie pochodzą od jednego, dziko żyjącego gatunku. Pierwsze koty udomowiono w Egipcie ponad 5 tysięcy lat temu. Dziś koty żyją już na całej kuli ziemskiej, a w wielu krajach stały się ulubionym zwierzęciem domowym. Najbardziej popularne są koty nierasowe – mix wielu ras hodowanych w domach lub żyjących w piwnicach czy na podwórkach.

3 Koty są doskonałymi towarzyszami człowieka
Koty są doskonałymi towarzyszami człowieka. Lubią spędzać czas ze swoimi właścicielami, pozwalają im się głaskać i czesać. Równocześnie potrafią być bardzo niezależne, spędzając czas samotnie na zabawie i polowaniach. Koty to wesołe i przyjacielskie zwierzęta.

4 Budowa kota

5 Małe kotki przebywają w brzuchu mamy 8 tygodni
Małe kotki przebywają w brzuchu mamy 8 tygodni. W jednym miocie może być ich od 2 do 5. Zaraz po urodzeniu kocięta nie widzą ani nie słyszą. Oczy kociąt są zawsze niebieskie, bez względu na rasę. Właściwy kolor oczu pojawia się dopiero po około 12 tygodniach.

6 Małe kotki potrzebują mamy, która karmi je własnym mlekiem i dba, aby były czyste. Po 2 miesiącach kotki stają się samodzielne.

7 Koty potrafią dość wyraźnie przekazać swój nastrój za pomocą odpowiedniej mimiki i gestów.

8 Dziś znanych jest około 100 ras kota domowego
Dziś znanych jest około 100 ras kota domowego. Unikatem wśród kotów jest kot ragdoll pochodzący ze Stanów Zjednoczonych. Kiedy weźmie się go na ręce – rozluźnia wszystkie mięśnie, staje się słaby i bezwładny jak szmaciana lalka, od której pochodzi jego nazwa.

9 Kot to świetny łowca. Stara się pochwycić wszystko, co się porusza.

10 Zabawa i ruch są szczególnie ważne dla kotów trzymanych stale w mieszkaniu, ponieważ zapewniają ćwiczenie mięśni i zmysłów, są zachętą do uczenia się oraz celowego postępowania.

11 Potrzebę zabawy pomoże zaspokoić specjalny zestaw dla kota - w domku można się schować, znaleźć chwilę odosobnienia, którą koty tak bardzo lubią.

12 Koty są uparte, jeśli chodzi o wybór i korzystanie z miejsc do zabawy i spania. Szukają dogodnych miejsc i są niezadowolone, gdy się je tam niepokoi. Koty upodobały sobie w domu niektóre miejsca, wiele kotów faworyzuje miejsca usytuowane wyżej; takie, które dają im lepszą widoczność i stwarzają poczucie przewagi.

13 Niektóre miejsca wydzielające ciepło są chętnie wykorzystywane przez koty na legowisko, np. okolice grzejników, włączony telewizor czy komputer. Ulubionym miejscem wypoczynku może być także szafka w kuchni, komora zlewozmywaka lub schody.

14 Źródło: Wikipedia Opracowanie informacji, zdjęcia: Irena Łyżczarz, Maria Teresa Kardaś Patrz: scenariusz zajęć „Domowe koty”

15


Pobierz ppt "Domowe koty."

Podobne prezentacje


Reklamy Google