Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Działanie wolontariatu w Gimnazjum w Złotokłosie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Działanie wolontariatu w Gimnazjum w Złotokłosie."— Zapis prezentacji:

1 Działanie wolontariatu w Gimnazjum w Złotokłosie

2 Co to jest w ogóle wolontariat? Wolontariat to dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa, wykraczająca poza związki rodzinno-przyjacielskie.

3 Nasz wolontariat Podczas działania wolontariatu, zostały zorganizowane takie akcje jak:  Świąteczny kiermasz  Kiermasz ciast  „Podziel się na święta”  Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy  Psia Łapa  Tydzień Edukacji Globalnej  Pomoc dla powodzian  Góra grosza  Zbiórka korków I wiele innych niosących pomoc akcji. W zanadrzu mamy coraz to nowsze pomysły do realizacji. Nasz Szkolny Klub Wolontariatu działa non stop.

4 Świąteczny kiermasz W okresie przedświątecznym, został zorganizowany kiermasz świąteczny, w którym dzieci i młodzież, a także rodzice i nauczyciele włączyli się w „produkcje” różnego typu artykułów. Były to między innymi ozdoby świąteczne oraz kolorowe słodkości. Kwota 1155 zł. 80 gr. z tego kiermaszu została przekazana na walkę z głodem i niedożywieniem w Afryce.

5

6 Kiermasz ciast Dnia 21 października 2013 roku odbył się kiermasz ciast. Wybrani uczniowie naszej szkoły upiekli słodkości i oddali je wolontariuszom do sprzedaży. Popularna forma zbierania pieniędzy spowodowała, że zgromadziliśmy na naszym koncie 600 złotych.

7 A oto nasze wypieki

8 „Podziel się na święta” W okresie przedświątecznym cyklicznie przygotowujemy zbiórkę żywności i środków czystości dla osób potrzebujących z naszej okolicy. Z przyniesionych artykułów sporządzamy około 22 paczki.

9

10 Świąteczne paczki W tym roku z okazji Mikołajek, każda klasa robi paczkę dla dzieci z domu dziecka. Zawierać one będą rzeczy im najpotrzebniejsze. Gotowe paczki zostaną zawiezione 6 grudnia do domu dziecka w Górze Kalwarii.

11 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Co roku nasz szkoła bierze udział w akcji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Dnia 13 stycznia 2013 roku Zespół Szkół w Złotokłosie zorganizował 21 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się w Ośrodku Kultury w Złotokłosie. Pojawiła się duża liczba osób, która swoją obecnością chciała pomóc. Dostępne były: wypieki domowej roboty, herbata i kawa oraz zimne napoje.

12 WOŚP Podczas tego wydarzenia zorganizowane zostały: -koncert zespołu Out of Tune, -koncert uczniów ze szkoły w Złotokłosie, -loteria fantowa, -licytacja obrazów.

13 WOŚP Tegoroczny WOŚP odbył się 12 stycznia br., podczas którego wybrani wolontariusze pojechali do Piaseczna, aby pomóc w zbiórce pieniędzy.

14 Akcja „Psia Łapa” Wolontariusze poinformowali uczniów o akcji robiąc plakaty zachęcające do wspomagania zwierząt w trudnej sytuacji. Dnia 18 listopada rzeczy zgromadzone podczas tej akcji zostały zawiezione do „Schroniska na Paluchu”.

15 Oto plakaty:

16 Wizyta w schronisku

17 Akcja „Korek” Nasza szkoła od wielu lat bierze udział w akcji „odkręć korek, nakręć wózek”. Dzięki naszej pomocy zostały zakupione dwa wózki inwalidzkie. Akcja trwa u nas prze cały czas. Jesteśmy gotowi i chętni zawsze do pracy.

18 Zbiórka makulatury W czasie zbiórki makulatury, do kontenera wrzucane są: stare gazety, zużyte zeszyty, zniszczone książki itp. Dochody z tej akcji przekazywane są na cele szkolne. W tamtym roku została zakupiona kanapa, na której miło spędzają czas uczniowie podstawówki.

19 Festyn szkolny Każdego roku, w maju jest organizowany festyn szkolny, na którym nasi wolontariusze otwierają kawiarenkę. Sprzedawane są w niej własnoręcznie wyciśnięte świeże soki, sałatki owocowe, ciasteczka itp. Fundusze ze sprzedaży przekazywane są na dofinansowanie wycieczek szkolnych.

20

21 „Góra grosza” Nasza szkoła od lat bierze aktywny udział w tej akcji. Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych itp..

22 Doposażenie świetlicy szkolnej Wyrosłeś ze swoich zabawek? Przynieś je do szkoły! Akcja ta trwała przez cały październik. Zaangażowana była w niej cała szkoła. Została ona pomyślnie zrealizowana.

23 Koniec Dziękujemy za obejrzenie prezentacji na temat naszego wolontariatu. Szkolny Klub Wolontariatu w Złotokłosie Oraz realizatorzy tej prezentacji: Sandra Stańczak Julia Bogucka


Pobierz ppt "Działanie wolontariatu w Gimnazjum w Złotokłosie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google