Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Skutki niezdrowego odżywiania

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Skutki niezdrowego odżywiania"— Zapis prezentacji:

1 Skutki niezdrowego odżywiania
Jakub Wudarczyk & Paulina Ciepiela

2 Spis treści Otyłość Miażdżyca Zawał serca Nadciśnienie Anoreksja
Bulimia Anemia Niedożywienie Niedobór witaminy A

3 Otyłość Otyłość przedstawia się poprzez zwiększenie masy ciała i deformację ciała przez zwiększenie masy tłuszczowej. Ludzie otyli szybko się męczą, więc unikają ćwiczeń fizycznych a to powoduje dalszy wzrost masy tłuszczowej.

4

5 Miażdżyca Miażdżyca jest spowodowana przez nadmierne spożycie tłuszczy i odkładaniu się lipidów na wewnętrznych ścianach arterii. Efektem miażdżycy są zawał i wylew.

6

7 Zawał serca Zawał serca, zwany też atakiem serca, jest to zakłócenie dostaw krwi do części serca, powodujące obumieranie komórek sercowych. Najczęściej jest to spowodowane blokadą tętnicy wieńcowej poprzez oderwanie się płytki miażdżycowej, która to jest niestałą mieszaniną lipidów i krwinek białych znajdującej się na ścianie arterii.

8

9 Nadciśnienie tętnicze
Jest to zwiększone ciśnienie krwi przekaraczające 200 mm Hg, podczas gdy prawidłowe ciśnienie to 120 mm Hg. Ta choroba rozwija się powoli bez żadnych sygnałów ostrzegawczych. Symptomy pojawiają się dopiero wtedy, gdy ciśnienie jest już bardzo wysokie. Aby ustrzec się przed tą chorobą nie powinniśmy spożywać soli.

10

11 Anoreksja Choroba, której dotyka szczególnie dziewcząt i kobiet. Pojawia się ona pomiędzy 11 a 25 rokiem życia, szczególnie pomiędzy 16 a 20. Jest ona spowodowana bardzo silnym strachem przed przybieraniem na wadze. Pacjenci z anoreksją cierpią na dużą utratę wagi.

12

13 Bulimia Bulimia to niekontrolowane przejadanie się, po którym następują zachowania wyrównawcze. Najczęstszym objawem są wymioty, użycie środków przeczyszczających, lewatyw i środków moczopędnych.

14

15 Anemia Anemia manifestowana jest przez zmniejszoną liczbę czerwonych krwinek i hemoglobiny we krwi. Ludzie na nią cierpiący są słabi i nie potrafią pracować. Są bladzi, mają łatwo łamiące się paznokcie, oraz przyspieszony rytm serca.

16

17 Niedożywienie Szczególnie niebezpieczne wśród dzieci. Niedobór protein powoduje uwstecznienie w rozwoju fizycznym i psychicznym. Brak aminokwasów powoduje częste puchnięcie, biegunki i inne problemy z metabolizmem.

18

19 Brak witaminy A Łamliwe i wolno rosnące paznokcie Suche i kruche włosy
Sucha skóra Wysypka Brak apetytu Częste infekcje Słaby wzrok Zahamowanie wzrostu

20

21 Dziękujemy za obejrzenie


Pobierz ppt "Skutki niezdrowego odżywiania"

Podobne prezentacje


Reklamy Google