Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Konkurs literacki MÓJ NAUCZYCIEL W ł oc ł awek - 08.12.2014r.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Konkurs literacki MÓJ NAUCZYCIEL W ł oc ł awek - 08.12.2014r."— Zapis prezentacji:

1 Konkurs literacki MÓJ NAUCZYCIEL W ł oc ł awek - 08.12.2014r.

2 I miejsce - Szymon Bladusiak (SP) „…Pamiętam jak dziś ten dzień, który zmienił wszystko. Mam przed oczami osobę, która wyrwała mnie z wirtualnego świata w którym żyłem. Na imię miała Ewa. I jak biblijna Ewa podała Adamowi jabłko- -symbol poznania wszechrzeczy, tak pani Ewa dała mi listę dwudziestu trzech Parków Narodowych w Polsce, dzięki czemu poznałem piękno naszej polskiej przyrody(….)

3 …pani Ewa oznajmiła, że jest organizowany konkurs ekologiczny ….. Od razu „ dostałem skrzydeł”. …Nadszedł dzień konkursu. Było we mnie mnóstwo strachu…. Pani Ewa mówiła, że tylko głupiec się nie boi, bo nie ma nic do stracenia. ……I wygraliśmy!.... Gdy odbieraliśmy nagrodę pani Ewa powiedziała słowa, które były dla mnie najcenniejszym trofeum: „ Szymonku- uczeń przerósł mistrza!”

4 II miejsce - Ewelina Koz ł owska (SP) „…..Była moją ukochaną panią przez cztery lata. Ta zawsze pogodna, wrażliwa osoba stała się dla mnie wzorem. Posługiwała się piękną polszczyzną. Była mistrzem słowa niczym Miodek. ….Dzięki Niej interesuję się muzyką, plastyką, literaturą i teatrem. …..Szczególnie istotne jest to, że przekazywała wiedzę w sposób prosty i ciekawy. Rozwijała wyobraźnię i logiczne myślenie.Zawsze wspierała ucznia, dostrzegała jego dobre strony……

5 …..Jutro Dzień Nauczyciela. Kupiłam kilka czerwonych róż. Jedną z nich wręczę mojej pierwszej wychowawczyni. Podziękuję za wiedzę i wychowanie. Może powiem, kim chcę być….. Ciekawe czy się ucieszy?”

6 III miejsce - Julia Malecha (SP) „….-Nie lubię szkoły- powiedziała z grymasem Lena… Moim zdaniem nauczyciele powinni zapowiadać sprawdziany … albo tłumaczyć dokładniej trudniejsze tematy… -Dzisiaj na matematyce pani najpierw rozmawiała przez telefon, następnie zadała nam cztery strony ćwiczeń i wyszła ….Nic nie rozumieliśmy. Kiedy pani wróciła, krzyczała, że zrobiliśmy tylko jedną stronę… -- Wczoraj pani od polskiego krzyczała na Adama,że źle napisał dyktando.Ania dostała szóstkę, ale nawet jej nie pochwaliła…..

7 …A moja pani od przyrody mówiła strasznie cicho i nikt nie usłyszał notatki. Kiedy poprosiliśmy o powtórzenie, powiedziała, że nie zrobi tego- mówiła trochę rozczarowana Magda. … - Moim zdaniem nauczyciel powinien lubić swoją pracę …powinien też zachęcać i wspierać uczniów … i oczywiście umieć rozmawiać i słuchać innych- powiedziała z powagą Magda…”

8 Wyró ż nienie - Oskar Wróblewski (SP) „… Pani Monika każdemu podpowie, Poprawi, doradzi, wysłucha. Swą wiedzę mądrze przekaże, jej cenne wskazówki dostajemy w darze. Pod koniec lekcji z pracami w dłoniach Idziemy po stopnie i uśmiech od niej. Lubimy plastykę i „kolorową” Panią Z lekcji na lekcje tęsknimy za nią”.

9 Wyró ż nienie - Laura Wróblewska (SP) „ Kilka miesięcy temu poznałam wspaniałą nauczycielkę…. Zawsze miałam problemy z matematyką …. Zrezygnowana poszłam na dodatkowe zajęcia… Jakież było moje zdziwienie, kiedy powitała mnie śliczna i miła Pani. Zaczęła tłumaczyć mi zadanie w jakiś magiczny sposób aż w końcu je zrozumiałam… Pani Ania pomaga też dzieciom niepełnosprawnym… Uwielbiam Ją obserwować i uczyć się jak być taką dobrą, mądrą osobą”.

10 Wyró ż nienie - Oliwia Dom ż alska ( SP) „… Nauczyciele to też ludzie., mają prawo popełniać błędy. Najważniejsze jest by pokazali nam, jak sobie radzić zwłaszcza wtedy, gdy coś nam „ nie wychodzi”, sprawia trudności. Ich praca wcale nie jest łatwa. Wymaga ogromnej cierpliwości, wiele razy wystawiamy ich na próbę. Pytamy po raz kolejny o to, co już nam kilka razy wyjaśniali, a oni ciągle tłumaczą od nowa.Pozwalają nam poprawić złe oceny. My czasami potrzebujemy kilku miłych słów, ciepłego uśmiechu, aby dodać sobie otuchy…”.

11 Wyró ż nienie - Alicja Skibowska (SP) „…Co oznacza dla mnie „ idealny nauczyciel”? To taki, który wzbudza moje zaufanie do którego zawsze mogę zwrócić się o pomoc. …To nie tylko nauczyciel przedmiotu, to dla mnie również taki szkolny rodzic, wychowawca… Myślę, że idealny nauczyciel nie istniałby bez ucznia. To uczeń jest osobą od której nauczyciel czerpie chęć do pracy…”

12 Wyró ż nienie - Magdalena Urba ń ska (SP) „…Kiedyś myślałam, ze dobry nauczyciel to taki, który jest miły i zawsze mnie chwali …teraz wiem, że to za mało…. Idealny nauczyciel to taki, który pokazuje mi, że nauka i zdobywanie wiedzy wcale nie muszą być nudne… Dobry nauczyciel wie jak mnie pocieszyć. Widzi kiedy jest mi źle i smutno. Potrafi sprawić, że na mojej twarzy pojawia się uśmiech… powinien umieć powiedzieć „ nie wiem „…… powinien być pedagogiem, rodzicem i przyjacielem w jednym….”

13 Wyró ż nienie - Aleksandra Ma ł ecka (G) „…Pani Bożena sprawia, że lekcje nie są nudne i chodzę na nie z wielką przyjemnością. Swoją pracę wykonuje sumiennie i rzetelnie. Pragnie, abyśmy rozwijali swoje myślenie, a nie uczyli się regułek na pamięć…… Cierpliwie tłumaczy to, czego nie rozumiemy. Służy pomocą we wszystkich trudnych sytuacjach. Sprawia, że lubię chodzić do szkoły, co u większości młodzieży jest rzadkością….”.

14 Wyró ż nienie - Monika Bednarz (G) „… Moja anglistka jest nauczycielką nie tylko z pasją, ale też z fantazją. Potrafi zorganizować lekcje z zabawą i humorem…. Założyła klub dyskusyjny…. Dodatkowe lekcje przyciągają coraz więcej chętnych. Jest to zasługa Pani, która pamięta, że kiedyś sama była uczniem…. Chciałabym, żeby w szkole było więcej takich nauczycieli, którzy z takim zainteresowaniem poświęcają się swojej pracy”.

15 Wyró ż nienie - Patryk Marek Szymenderski (PG) „…Pani …to osoba twórcza i ekspresyjna…. Tylko Ona nie pozwalała nam na lenistwo… Wyraża siebie poprzez wyjątkowe metody pracy … Łączy w sobie nieszablonowe techniki uczenia i nieprzeciętną otwartość…”

16 Wyró ż nienie - Patrycja Alicja Lis (PG) „… To nie jest historia, jakich wiele. Dlaczego Pani… jest moim idolem? Bo jest osobą nietuzinkową. Uśmiech i mądrość jakie mi przekazała są bezcenne ….Uczyć powinni ci, którzy kochają młodych. Nauczanie jest powołaniem. Jest w nim tyle samo z poświęcenia co w kapłaństwie…. Wcale nie musiałam szukać swego mentora, on po prostu przyszedł do mnie na lekcje ….. Chylę czoła przed niezwykłą osobą, dzięki której wszystko się zaczęło i trwa…..”


Pobierz ppt "Konkurs literacki MÓJ NAUCZYCIEL W ł oc ł awek - 08.12.2014r."

Podobne prezentacje


Reklamy Google