Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Osiąga długość 60-85 cm i posiada ogon o zbliżonej długości. Przeciętna wysokość w kłębie wynosi 37 cm. Są gatunkiem terytorialnym. Zajmowany teren zaznaczają.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Osiąga długość 60-85 cm i posiada ogon o zbliżonej długości. Przeciętna wysokość w kłębie wynosi 37 cm. Są gatunkiem terytorialnym. Zajmowany teren zaznaczają."— Zapis prezentacji:

1

2 Osiąga długość 60-85 cm i posiada ogon o zbliżonej długości. Przeciętna wysokość w kłębie wynosi 37 cm. Są gatunkiem terytorialnym. Zajmowany teren zaznaczają wydzieliną gruczołów zapachowych. W okresie godowym wykazują agresję. Polują na małe kręgowce oraz na owady.

3 W kulturze popularnej gatunek został sportretowany w animowanym filmie Madagaskar. Fossy są tam głównymi czarnymi charakterami. Pokazane jest, jak polują na lemury (co zresztą jest zgodne z prawdą), jednak w filmie jest wiele nieścisłości. W odróżnieniu od filmowej rzeczywistości fossy nie polują w stadach, a co za tym idzie nie byłyby zagrożeniem dla zwierząt tak dużych jak zebry. Dodatkowo w filmie nazwa gatunku napisana jest z błędem – "foosa", co jest zgodne z angielską wymową ["fusa"], ale nie z pisownią.

4 Jedyna para foss w Polsce mieszka od marca 2009 roku we wrocławskim zoo.

5  Nie zabijajmy ich ani nie łapmy. To istoty żywe i też mają odczucia. Namawiajmy ludzi z Madagaskaru aby zostawili je w spokoju.

6

7

8

9

10  Downtube.  Youtube.  Google.  Total Video Converter.  Wikipedia, wolna encyklopedia.


Pobierz ppt "Osiąga długość 60-85 cm i posiada ogon o zbliżonej długości. Przeciętna wysokość w kłębie wynosi 37 cm. Są gatunkiem terytorialnym. Zajmowany teren zaznaczają."

Podobne prezentacje


Reklamy Google